اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیل های کاربردی بنیادی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

بزرگوار از تحلیل زیباتون ممنون

در مورد عدد 150k میتونم بپرسم بر اساس چه متدی شناسایی کردید؟

ممنون
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
      بزرگوار از تحلیل زیباتون ممنون

در مورد عدد 150k میتونم بپرسم بر اساس چه متدی شناسایی کردید؟

ممنون
      سلام
      متد خاصی نداره.من تو تحلیلهای کوانتیتیو ضعیفم.
      اعداد 100 و 150 و 200 مرزهای روانی بسیار مهم برای تحلیلگران و معامله گران هستن.

ارادتمندیم

نظر

با سلام
        سوالی دارم از خدمت اساتید فاندامنتال ..سوالمو با ذکر یک مثال در مورد همین خبر مهم امروز دلار مطرح می کنم .خبر در مورد تعداد بیکاران هستش که هر چه تعداد بیکاران پایینتر باشه نشانه ای از رشد اقتصادی و اقتصاد بهتر برای امریکا و در نتیجه ارزشمندتر شدن دلار است . با در نظر گرفتن پیشبینی که عدد 336K را نشون میده و مقایسه این عدد با عدد اعلام شده حقیقی قبلی که 326K را نشون میده و بیانگر تعداد بیشتربیکاران است می تونیم اینطوری نتیجه گیری کنیم که بهتره انتظار اعلام خبردر راستای همون پیشبینی رو داشته باشیم و رشد کمتری رو برای اقتصاد امریکا متصور باشیم .حالا اگر در تحلیل تکنیکالمون شواهدی مبنی بر مثلا صعود eurusd داشتیم با اطمینان بیشتری اقدام به خرید می کنیم ..البته باید اینرو هم در نظر داشت که اهمیت خبرها از چه درجه ای است و حتی ممکنه تاثیر خنثی کننده ای بر یکدیگر داشته باشند . . در کل سوالم اینکه به غیر از این دیدگاهی که عرض کردم به چه صورت دیگه ای میشه به این خبرا نگاه کرد و نتیجه گیری کرد ؟ ایا وارد شدن به جزئیات خبر تاثیری بیش از دونستن رقم پیشبینی اعلام شده در تحلیل داره ؟

نظر

نوشته اصلی توسط HADI.T نمایش پست ها
          با سلام
          سوالی دارم از خدمت اساتید فاندامنتال ..سوالمو با ذکر یک مثال در مورد همین خبر مهم امروز دلار مطرح می کنم .خبر در مورد تعداد بیکاران هستش که هر چه تعداد بیکاران پایینتر باشه نشانه ای از رشد اقتصادی و اقتصاد بهتر برای امریکا و در نتیجه ارزشمندتر شدن دلار است . با در نظر گرفتن پیشبینی که عدد 336K را نشون میده و مقایسه این عدد با عدد اعلام شده حقیقی قبلی که 326K را نشون میده و بیانگر تعداد بیشتربیکاران است می تونیم اینطوری نتیجه گیری کنیم که بهتره انتظار اعلام خبردر راستای همون پیشبینی رو داشته باشیم و رشد کمتری رو برای اقتصاد امریکا متصور باشیم .حالا اگر در تحلیل تکنیکالمون شواهدی مبنی بر مثلا صعود eurusd داشتیم با اطمینان بیشتری اقدام به خرید می کنیم ..البته باید اینرو هم در نظر داشت که اهمیت خبرها از چه درجه ای است و حتی ممکنه تاثیر خنثی کننده ای بر یکدیگر داشته باشند . . در کل سوالم اینکه به غیر از این دیدگاهی که عرض کردم به چه صورت دیگه ای میشه به این خبرا نگاه کرد و نتیجه گیری کرد ؟ ایا وارد شدن به جزئیات خبر تاثیری بیش از دونستن رقم پیشبینی اعلام شده در تحلیل داره ؟
          سلام
          من قبلا به تک به تک خبرها نگاه میکردم و خیلی نسبت بهشون حساس بودم.مخصوصا به رنگ بندی اونها توی فارکس فکتوری هم خیلی توجه میکردم.
          اما کم کم متوجه شدم که فقط دارم وقتم رو تلف میکنم ! رنگ بندی که تو سایتهای مختلف هست باید داینامیک باشه و حساسیت اخبار فقط بخاطر اینکه این خبرها قرمز هستن یا اینکه سالها بر اساس افکار عمومی خیلی مهم بوده کاملا اشتباهه...
          مهمترین حرکت دهنده بازار ارز سیاست های پولی بانک های مرکزیه که فاکتور های مورد توجه بانک های مرکزی برای تصمیم گیری ها توی هر دوره از اقتصاد و در هر کشور متغیره. بهترین و تازه ترین مثالش بانک مرکزی انگلیسه که دیروز فاکتور جدیدی رو برای سیاست گذاری اعلام کرد و اون هم نرخ بیکاری این کشوره.یعنی سیاستی جدید شبیه به آمریکا.پس دقیقا از همین دیروز به بعد باید به اخبار اشتغال انگلیس و دیگر اطلاعات که نشان دهنده ی وضعیت اشتغال انگلیسه توجهی دو چندان بشه(نه صرفا نرخ بیکاری).
          مثال دیگه استرالیاس که این کشور شدیدا به قیمت کالاها و انرژی و همچنین وضعیت کشورهای همسایه (تجارت بسیار بالا) حساسه.مثلا خیلی وقتها اتفاق افتاده که اخبار مهم این کشور بسیار ضعیف اعلام شده اما بخاطر افزایش قیمت کالاها دلار استرالیا تقویت شده.معمولا هم اینجور مواقع خیلیا میگن دنبال کردن فاندامنتال بی فایدس و تاثیرات اخبار عجیب غربیه(مثلا بعد از کاهش نرخ بهره استرالیا ,دلار استرالیا صعود خوبی داشت).
          تجربه من از فاندامنتال این بوده که از اون باید برای تحلیل و تشخیص روند و حرکت اصلی ارزها در میان مدت و بلند مدت استفاده کرد نه حرکات داخل روزی.
          درکل بنظرم زیاد وقت خوددتون رو روی اخبار نزارید و الکی خودتون رو اذیت نکنید.
          نمیدونم تونستم جواب سوالتون رو درست بدم یا نه.
          موفق باشید

نظر

تحلیل 8 آگست
            s&p 500 (تکنیکال و فاندامنتال)

با نزدیک شدن به زمان کاهش حجم برنامه تسهیل کمی بانک مرکزی آمریکا, نقد شوندگی معاملات توسط معامله گران در بازار سهام آمریکا هم داره بیشتر میشه.
            با تزریق پول به اقتصاد آمریکا برای چندین سال ارزش سهام بسیاری از شرکت های آمریکایی رشد قابل توجهی داشته(شاخص سهام وابستگی بالایی با ابزارهای بانک مرکزی داره).اما حالا که داریم کم کم به کاهش این برنامه نزدیک تر میشیم نگرانی سهامداران نسبت به ارزش سهامشون داره بیشتر میشه.
            با توجه به اینکه داریم به ماه سپتامبر نزدیک میشیم پیش بینی میکنم که تعدادی از سهامداران, سهام خودشون رو عرضه و نقد کنن که این باعث حداقل یه اصلاح میتونه باشه.
            بنابراین من خودم روی این شاخص سل زدم و برای حدود 1 ماه انتظار کاهش رو دارم.از نظر من احتمال هم داره که بالاتر بره و سقف بزنه اما در کل روندش برای این یک ماه نزولیه.همچنین تو این دوران فکر میکنم بازار سهام بخاطر روانشناسی متفاوت خودش نسبت به بازار ارز, زودتر واکنش نشون بده.

تو عکسای زیر هم تحلیل تکنیکی رو داریم که جدیدا درمورد تحلیل الیوت یه ذره حساسیتم رو کمتر کردم.پس اگه اشتباهی دیدین تعجب نکنین.احتمال سقف جدید هم میدن اما درکل نظرم نزوله.
            در تایم بالاتر تقارن و تایم پایین تر الگوی 5 موجه...

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
            ویرایش توسط different : https://www.traderha.com/member/5167-different در ساعت 08-08-2013, 03:24 PM

نظر

سلام
              نتیجه تحلیل 2 آگست
              انتظار صعود برای مدت و تارگت کم داشتم که حرکت مورد انتظارم رو انجام داد.
              [IMG][/IMG]

نظر

تحلیل 13 آگست
                دلار ین

آمار خوب خرده فروشی برای چهارمین ماه متوالی باعث بالا رفتن احتمال کاهش حجم خرید اوراق قرضه توسط آمریکا میشه.اولین چیزی که میتونه تقاضا بشه دلاره.درمقابل ژاپن رو داریم که سیاست پولی این کشور کاملا عکس آمریکا هست.یعنی سیاست سوپر انبساطی
                خیلی ساده و کوتاه گفتم.

پس برای حداقل یک ماه انتظار افزایش نرخ دلار ین به بالای نرخ 100 رو دارم و روندش رو کاملا صعودی می بینم.

نظر

نوشته اصلی توسط different نمایش پست ها
                  تحلیل 13 آگست
                  دلار ین

آمار خوب خرده فروشی برای چهارمین ماه متوالی باعث بالا رفتن احتمال کاهش حجم خرید اوراق قرضه توسط آمریکا میشه.اولین چیزی که میتونه تقاضا بشه دلاره.درمقابل ژاپن رو داریم که سیاست پولی این کشور کاملا عکس آمریکا هست.یعنی سیاست سوپر انبساطی
                  خیلی ساده و کوتاه گفتم.

پس برای حداقل یک ماه انتظار افزایش نرخ دلار ین به بالای نرخ 100 رو دارم و روندش رو کاملا صعودی می بینم.
                  از لحظه اعلام خبر :
                  https://t.me/MoRaFx

نظر

تحلیل 15 آگست
                    aud/usd

1-وضعیت کلی اقتصاد جهانی: درماه گذشته شاهد آمار مثبت اقتصادی از بزرگترین تقاضا کنندگان کالا در جهان بودیم.کشور چین که زمزمه هایی درمورد شروع بحران داشت نشان دهنده ی داده های خوبی بود.همچنین آمار اروپا نشان دهنده ی خروج آهسته این کشور از بحران اقتصادی بود.شاخص مدیران صنعتی از مرز 50 عبور کرد و همچنین gdp اعداد خوبی رو به جای گذاشت.در امریکا هم وضعیت مناسب برای چندین ماه تثبیت شده.
                    بنابراین بدلیل بهبود وضعیت بزرگترین تقاضا کنندگان کالا در جهان احتمالا شاهد افزایش تقاضا و قیمت کلی کالاها باشیم.
                    درمقابل احتمال افزایش تقاضا برای کالا, سیاست های بانک مرکزی آمریکا میتونه جبهه مخالف افزایش قیمت باشه.با نزدیک شدن به پایان سال میلادی, گمانه زنی ها نسبت به کاهش حجم برنامه qe افزایش یافته که درصورت افزایش این احتمال که بسیار هم وابسته به اطلاعات ماه های آگست و سپتامر آمریکا هست(مخصوصا وضعیت اشتغال), افزایش قیمت دلار, کاهش قیمت اوراق قرضه, فشار نزولی بر سهام و کالا بسیار محتمل خواهد بود.

2-در کشور استرالیا, کاهش قیمت کالاها بخصوص فلزات باعث کاهش درآمد شرکت های معدنی و همچنین نگرانی از ورود کشور چین به وضعیت بحرانی باعث به خطر افتادن تراز تجاری استرالیا شد.از طرفی دیگر نه تنها بخش معدن بلکه بخش مسکن نیز شرایط بدی را سپری کرد.در ماه های اخیر دلار استرالیا با کاهش قیمت شدیدی مواجه شد و بانک مرکزی استرالیا نرخ بهره را 0.25% کاهش داد.
                    با توجه به بهبود وضعیت بزرگترین شرکای تجاری استرالیا و همچنین افزایش تقاضای کالا, احتمالا شاهد تقویت ارز این کشور باشیم.

با توجه به تحلیل فوق, انتظار افزایش قیمت دلار استرالیا در مقابل دلار آمریکا تا هدف 9290 را داریم و درصورت لمس 9110 این تحلیل لغو میشود.همچنین روند میان مدت و بلند مدت رنج یا نزولی پیش بینی میشود.

عکسها مربوط به شاخص های crbq/mvgdpi/aud هست و بازه زمانی هم مشخصه.تحلیل بین بازاری از عکسها مشخصه.

البته این رو بگم این تحلیل رو خیلی دیر انجام دادم.وقت مناسبش دیروز بعد از اخبار gdp اروپا بود که من دیر متوجه شدم و نزدیک 70 پیپ از حرکت رو از دست دادم !

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

نظر

تحلیل پست بالا فیل شد
                      اما تحلیل بالا هنوز دید خوبی نسبت به دلار استرالیا بهمون میده.بنظرم فروش این ارز بر اساس نوشته های فوق کمی ریسکی هست.
                      با اخبار مربوط به تورم و درخواست های بیمه بیکاری دلار امریکا میتونه تقویت بشه.مخصوصا مقابل ین.همچنان روند دلار ین رو صعودی می بینم.

نظر

وقتی نرخ خرده فروشی برای چهارمین ماه خوب گزارش میشه.
                        درخواست بیمه بیکاری به پایین ترین حد در 6 سال گذشته میرسه.
                        اوراق قرضه و بازار سهام همچین ریزشی رو پیدا می کنن.

اینا همه یک نتیجه میده و اون هم تقویت دلاره.به کوتاه مدت زیاد کاری ندارم.

نظر

تحلیل هفته جاری

جفت ارزهای مورد نظر: aud/usd - usd/jpy - aud/jpy

usd:اخبار مثبت بخش اشتغال و خرده فروشی در مقابل دادهای منفی تولیدات صنعتی و احساسات مصرف کننده باعث ایجاد تردید بیشتر درباره کاهش حجم خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی آمریکا شد.افزایش نرخ بهره اوراق قرضه با ریزش بازار سهام همراه بود که میتواند نشان دهنده ی کفه سنگین تر ترازو معامله گران برای تعدییل سیاست انبساطی باشد.
                          برای هفته آینده نشست بانک مرکزی آمریکا و امار بخش مسکن و درخواست بیمه بیکاری را داریم.

aud: بهبود نسبی وضعیت چین, اولین شریک تجاری استرالیا, افزایش نرخ crb و همچنین رونق در وضعیت اقتصاد جهانی باعث تقاضای این ارز شد.با توجه به روند مذکور معاملات خلاف جهت این ارز میتواند ریسکی باشد و خبر شاخص مدیران چین هم میتواند دید روشن تری در مورد آسیای شرقی بدهد.همچنین نشست بانک مرکزی این کشور مورد توجه است.

jpy: ادامه سیاست سوپر انبساطی بانک مرکزی ژاپن, ریسک پذیری در بازارهای جهانی و حرکت حوالی سطوح مقاومتی می تواند باعث تداوم حرکت نزولی این ارز شود.خبر مهم هفته ی آینده تراز تجاری است.

نتیجه گیری: با توجه به نزدیک شدن به انتهای سال میلادی و افزایش احتمال QE tapering و دایورجنس سیاستهای بانک مرکزی آمریکا و ژاپن انتظار صعود جفت ارز usd/jpy را تا پایان سال را داریم.همچنین می توان خرید aud/jpy را به سبد پرتفوی برای کاهش ریسک اضافه کرد.

چارت زیر مربوط به مقایسه نرخ بهره اوراق قرضه امریکا و ژاپن هست.از اوایل ماه جون اخلاف قابل توجهی داره.

[IMG][/IMG]

نظر

تحلیل 22 آگست

آمریکا: بر اساس جلسه بانک مرکزی آمریکا, تصمیمات بعدی کاملا وابسته به داده های پیش رو خواهد بود و اعضای فد کاهش حجم QE را درصورت آمار مناسب, محتمل می بینند.این مساله باعث افزایش نرخ بازدهی اوراق قرضه, کاهش قیمت اوراق, عرضه سهام در آمریکا و تقویت دلار شد.
                            با توجه به نشست دیشب داده های اقتصاده آمریکا مخصوصا آمار اشتغال برای روزها و هفته های بعد بسیار حساس است و با شاخص دلار آمریکا همبستگی بالایی خواهد داشت.

اروپا: امروز در اروپا شاخص مدیران خرید اتحادیه بالای مرز 50 و بهتر از پیش بینی تثبیت شد.در آلمان این شاخص بالاترین رقم را از ماه ژانویه ثبت کرد که داده های مذکور میتواند اخبار ضعیف فرانسه را تحت الشعاع قرار دهد.

چین: خبر شاخص مدیران خرید شانگهای بعد از چند ماه دوباره به بالای 50 برگشت تا خوشبینی ها نسبت به جلوگیری از رکود دومین اقتصاد دنیا ادامه پیدا کند.

استرالیا: بانک مرکزی استرالیا برای بار دیگر با لحنی کاهشی راه را برای کاهش بیشتر نرخ بهره باز گذاشت و این مساله باعث شکست سطح حمایتی 0.9 در برابر دلار امریکا شد.از طرف دیگر, شاهد اخبار مثبتی از کشور چین در ماه گذشته بودیم که درگیری عرضه و تقاضا را برای دلار استرالیا بیشتر میکند.

نتیجه گیری: با توجه به داده های مثبت ایجاد شده توسط اروپا و چین , احتمال ایجاد ریسک پذیری و تقویت کوتاه مدت ارزهای پربازده از جمله یورو و دلار استرالیا وجود دارد.اما همچنان حداقل تا اواسط ماه سپتامبر دلار امریکا را صعودی به سمت اولین هدف ((84)) و ریسک پیش رو را خبر nfp پیش بینی می کنم.

نظر

یکی از روشهای خوب تحلیل بین بازاری شروع تحلیل از اوراق قرضه به سمت ایندکس دلار به سمت طلاست. در این میان استفاده مناسب از همبستگی میتونه راهگشای خوبی باشه.با تقدیم احترام.
                              ویرایش توسط Mohsen-FX : https://www.traderha.com/member/7671-mohsen-fx در ساعت 08-22-2013, 03:08 PM
                              https://t.me/MoRaFx

نظر

سلام
                                تحلیل این هفته با تاخیر...
                                Download File : تحلیل_بنیادی_هفتگی_31_آگست.pdf

نظر

پردازش ...
                                X