اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
    با سلام

در نرم افزار مفید هم که من استفاده میکنم نمودار به این شکل نیست.

من اگر بتونم بفهمم کدوم نرم افزار برای تحلیل بهتره خودش پیروزی بزرگی محسوب میشه!!
    دوست عزیز
    .................. داینامیک تریدر................

مشکلات نرم افزاریتو بگو
    پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

• نوشته اصلی توسط nabil7655 نمایش پست ها
      ببخشيد أقاى رخصت
      چرا اين نمودار به همون شكلي كه شما آورديد در ميتاتريدر نمياد آيا نرم افزارهاى مختلف تو ترسيم نمودار نبايد مشترك باشند من ديلى زدم ولي يه شكل ديكه داره ؟
      با اجازه از اساتید بزرگوار
      جناب رخصت افزایش سرمایه و سود نقدی رو روی نمودارشون اعمال نکردن ،علت اینکه چارت ایشون با شما متفاوته این هست .و نکته ای دیگه اینه که در نرم افزار مفید تریدر قیمت close رو قیمت آخرین معامله در نظر می گیره در صورتی که برخی تحلیل گران قیمت close رو قیمت پایانی در نظر می گیرن . این عوامل باعث میشن اشکال نمودار ها متفاوت از هم باشن.

موفق باشید

نظر

• با سلام و تشکر از پاسخ شما.

من هم از این موضوع اطلاع دارم منتهی نمیدونم کدومشون درست تره و باید از کدومشون استفاده کرد.با اعمال سود نقدی و افزایش سرمایه یا بدون اعمال اینها؟
        قیمت کلوز کدوم باشه بهتره؟

البته من نمودار تعدیل شده و اینکه قیمت کلوز قیمت آخرین معامله باشه رو ترجیح میدم و به نظرم منطقی تر هست مثل نرم افزار مفید.

با تشکر از شما
        A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• سلام
          بله دوست عزيز من از چارت تعديل نشده استفاده كردم.
          يه سوال داشتم براي اينكه چارت با قيمت close ، قيمت پاياني داشته باشيم چه كار بايد بكنيم. فقط مي دونم كه ره اورد نوين همچين امكاناتي را دارد. ايا نرم افزاري هست كه نمودار را با قيمت پاياني نشون بده
          با تشكر

نظر

• نوشته اصلی توسط rokhsat نمایش پست ها
            سلام
            يه سوال داشتم براي اينكه چارت با قيمت close ، قيمت پاياني داشته باشيم چه كار بايد بكنيم. فقط مي دونم كه ره اورد نوين همچين امكاناتي را دارد. ايا نرم افزاري هست كه نمودار را با قيمت پاياني نشون بده
            با تشكر
            با داینامیک تریدر نمیشه این کارو کرد چون دیتا با اندیکاتور از متاتریدر اکسپورت میشه و متاتریدر هم بصورت پیشفرض روی قیمت بسته ست شده، ولی با آمی بروکر میشه این کارو کرد به این صورت که دیتا رو با TseClient ایمپورت کنیم در آمی بروکر و در TseClient قسمت تنظیم ستون ها، قیمت پایانی رو انتخاب کنیم
            پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

سلام
              با تشكر
              با سلام خدمت شما

شما میتونید از نرم افزار amibroker استفاده کنید و دیتای اون رو از سایت http://old.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C10 دریافت کنید و با لود کردن دیتا توی نرم افزار از این نوع نمودار(قیمت کلوز همان قیمت پایانی) استفاده کنید.
              ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-24-2012, 10:54 PM

نظر

• اشتباهآ تحليل nzd usd اينجا قرار داده بودم كه به تايپيك تحليل شخصي انتقال داده شد.

ویرایش توسط rokhsat : https://www.traderha.com/member/3282-rokhsat در ساعت 07-25-2012, 10:52 AM

نظر

• واژه adjusted price در درون خود هم می تونه بحث اعمال اثر افزایش سرمایه و هم بحث اعمال سود نقدی را در بر داشته باشه. اما عده ای از این واژه ، تنها برای افزایش سرمایه استفاده می کنن و معتقد به اعمال سود نقدی نیستن
                  همون طور که می دونیم از جمله سایتهای که داده های سهام را ارایه می کنه می تو نیم به سایت معروف استاک چارت اشاره کنیم . در این سایت اینگونه به مفهوم دیتای تعدیلی اشاره شده هم اعمال افزایش سرمایه و هم سود نقدی رو در نظر گرفته .
                  لینک رو قرار میدم تا دوستان مطالعه کنند

http://support.stockcharts.com/entri...-distributions

اینم یه منبعی دیگه که اعمال افزایش سرمایه و سود نقدی رو در دیتا هاش لحاظ می کنه .

http://finance.yahoo.com/q/hp?s=DAIO+Historical+Prices

در این سایت برای داده های مربوط به قیمت هر سهم یک ستون نیز تحت عنوان adjusted data وجود دارد که در تعریف آن اومده است:

Adjusted Close provides the closing price for the requested day, week, or month, adjusted for all applicable splits and dividend distributions

http://help.yahoo.com/kb/index?local...pressions=true

اینم یه سایت دیگه که اعمال سود نقدی رو لازم نمی دونه

http://www.priceactionlab.com/Blog/2...djusted-close/

نظر

سلام
                    با تشكر
                    سلام
                    نرم افزار آراد تریدر هم این قابلیت رو داره . همچنین گزینه هایی داره که می تونیم به صورت دلخواه افزایش سرمایه و یا تقسیم سود نقدی رو به دلخواه اعمال کنیم و همچنین تواماً هر دو رو انجام بدیم .
                    من خودم از تی سی کلاینت قیمت close رو قیمت اخرین معامله قرا میدم و با متا استاک هم به صورت دستی افزایش سرمایه و سود نقدی رو اعمال می کنم . بعد دیتا های اماده شده رو می برم داینامیک تریدر ازشون استفاده می کنم .
                    کار زمان بری هست اما خوب دیگه، این جوری خیالم راحت تره.

نظر

• اخابر( تعدیل شده مفید تریدر)

در نمای کلی تر به نظر نزدیک به انتهای موج 4 هستیم . قیمت داخل یک کانال قرار گرفته .

انتظار پایان نزول در محدوده مشخص شده میرود(مستطیل نارنجی)

نظر

• رانفور(تعدیل شده مفید تریدر)

در نمای هفتگی به نظر میاد در موج b از 4 هستیم . احتمال یک اصلاح نا منظم میرود .

در تایم فریم روزانه شاهد یک الگوی نه چندان ایده ال هارمونیک هستیم (نقطه d بین 77.6 و 88.6 قرار گرفته) .

در حال حاضر قیمت از مثلث خارج شده وبه نظر حرکت قبلی یک پولبک به خط پایین شکسته شده مثلث می اید .

ترکیب حرکتی قله ها و حفره ها تایید کننده نزولی بودن روند است . قیمت در حال حرکت در یک کانال نزولی است .

چون تازه شروع به یادگیری الیوت کردم لطفا دوستان موج شماری ها رو زیاد جدی نگیرند ولی اساتید خیلی جدی بگیرند

و هر جا اشکالی دیده شد خواهشا گوشزد کنند .

با تشکر

نظر

• دوست عزيز تعديل شده مفيد تريدر رو چطور ميارين؟ آيا عموما براى تصميم گيرى تعديل شده خوبه؟
                          متشكرم

نظر

• نوشته اصلی توسط nabil7655 نمایش پست ها
                            دوست عزيز تعديل شده مفيد تريدر رو چطور ميارين؟ آيا عموما براى تصميم گيرى تعديل شده خوبه؟
                            متشكرم
                            در نرم افزار مفید تریدر در قسمت مارکت واچ کلیک راست کنید و گزینه symbols را انتخاب کنید . تمام نمادها و شاخصها

هست . یک بخش که نوشته نمادهای تعدیل نشده tse که حالت معمولی هست و یک بخش هم که نوشته tse

تعدیل شده ها هستند . برای تصمیم گیری فکر نمیکنم تفاوتی داشته باشند ولی برای موج شماری بهتر به نظر میاد .
                            ویرایش توسط blackseven : https://www.traderha.com/ در ساعت 07-25-2012, 05:04 PM

نظر

• با سلام

نمودار تعدیل شده و نشده تفاوت زیادی داره و تصمیم گیری بر اساس هر دو نمودار میتونه با هم کاملا متفاوت باشه.

به نظر میرسه تعدیل شده بهتره.اگر تعدیل نشده باشه و سهم افزایش سرمایه بده یا بره مجمع بعدش که باز میشه یه شکاف بزرگ تو نمودار تعدیل نشده میافته و همه ی اندیکاتورها به کف میرسن و نمیشه درست تحلیل کرد.

با تشکر

نظر

• مداران

درنمای هفتگی به نظر میاد در حال تکمیل موج 4 هستیم .

در نمای روزانه شاهد تشکیل یک الگوی سرو شانه هستیم (البته بین سر و شانه چپ واگرایی نداریم) .

قیمت در داخل یک کانال در حرکت است . نزدیک بودن انتهای موج c با انتهای موج 4 از 3 بزرگ و نزدیکی به خط روند

و کف کانال و تارگت مشخص شده سرو شانه احتمال برگشت قیمت را در ناحیه مشخص شده افزایش میدهد .

ویرایش توسط blackseven : https://www.traderha.com/ در ساعت 07-26-2012, 11:58 AM

نظر

پردازش ...
                                X