اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• دوستان عزیزم وقت بخیر ,

کسی از شما عزیزان در مورد واژه canslim چیزی میدونه ؟

بیائید با هم همفکری کنیم , ببینیم میتونیم چیزی از این واژه پیدا کنیم که بدردمون بخوره فکر میکنم مطلب مفیدی درونش هست .

فرصتم کمه ولی سعی میکنم یه متن جالب و مفید رو در این مورد تقدیمتون کنم , انشااله که مفید باشه . ( هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستیم ) .

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

• سلام....آقا نیما اگه میشه لطفا جدول ارزش گذاری (قیمت تعادلی و....) شاوان رو قرار بدین...خیلی خیلی متشکرم.
      نمیشد تو تاپیک درد دلهای بورسی درخواست بزارم..ببخشید اینجا گفتم.

نظر

• نوشته اصلی توسط jengheshlaghi نمایش پست ها
        دوستان عزیزم وقت بخیر ,

بیائید با هم همفکری کنیم , ببینیم میتونیم چیزی از این واژه پیدا کنیم که بدردمون بخوره فکر میکنم مطلب مفیدی درونش هست .

فرصتم کمه ولی سعی میکنم یه متن جالب و مفید رو در این مورد تقدیمتون کنم , انشااله که مفید باشه . ( هم اکنون منتظر یاری سبزتان هستیم ) .
        فکر کنم یک شیوه ارزشگذاری سهام باشه
        http://www.adinehbook.com/gp/product...306052-6917763

نظر

• مادر بزرگم همیشه یک ضرب المثلی میزنه با این مضمون
          به یارو میگن خرس تخم گذاشت یارو میگه از این قول بی شاخ و دم هیچی بعید نیست
          این منفی های بازار میتونه کار کسایی باشه که میخوان مجلس رو تحت فشار بزارن برای بهره مالکانه و نرخ خوراک

نظر

• از قرار معلوم صادرات پترو شیمی به اروپا ازاد شده
            http://www.khabaronline.ir/detail/333844/Economy/energy
            امروز یه مطلبی خوندم توی تاپیک درد دل های بورسی که اقای از.ادی نقل قول از خبر گذاری فارس ممنوع کردن
            این خبر گذاری ها بازار سرمایه رو مثل هرچیز دیگه ای راهی برای رسیدن به اهدافشون میدونن پس اونهارو با نقل قول حمایت نکنیم
            ویرایش توسط hagat : https://www.traderha.com/member/5675-hagat در ساعت 01-23-2014, 05:10 AM

نظر

• هرچند دل دماغی برا ی تحلیل نیست ولی ادمی به امید زندست

نظر

• نوشته اصلی توسط jengheshlaghi نمایش پست ها
                دوستان عزیزم وقت بخیر ,

کلمه Canslim کانسلیم , خلاصه شده روش سرمایه گذاری در بازار سهام است که توسط آقای ویلیام انیل گسترش پیدا کرد . آقای انیل با مطالعه بزرگترین

بازارهای سرمایه پول ساز در بین سالهای 1953 تا 1985 ویژگی های مشترکی را در میان برخی از سهام مورد بررسی یافت و مشخصه های کلیدی انها رو در

کلمه مخفف شده Canslim قرار داد که به شکل خیلی خلاصه حروف این کلمه رو بیان میکنم ( تقدیم به شما ) :

Current quarterly earning per share
                ( درآمد فصلی (سه ماهه) هر سم ) :عایدی هر سهم ( eps ) برای آخرین سه ماه باید حداقل 20درصد در مقایسه با

همین دوره در سال گذشته رشد گرده باشد . برای نمونه اولین سه ماهه سال 1392 با نخستین سه ماهه سال 1391 .

Annual earning grow
                th : عایدی هر سهم در طول 5 سال گذشته بایستی به صورت فزاینده با حداقل رشد 15 درصدی روبه رو باشد .بهتره که درآمدها هر سال

افزایش داشته باشه با این وجود افت درآمدها در یک سال قابل قبول هست به شرط آنکه شرکت بتونه به سرعت این شکاف رو ترمیم کنه و دوباره به محدوده

جدید بالائی برسه .

ادامه دارد...

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

• سرویس: اقتصادی ، تاریخ: ۰۳/بهمن/۱۳۹۲ - ۱۰:۲۷ ، شناسه خبر: ۲۵۷۸۱۳
                  در آخرین روز معاملاتی هفته؛۱۹۰۰ میلیارد ریال انواع کالا در بورس کالا معامله شد

خبرگزاری تسنیم: ۱۲۴ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۱۹۰۰ میلیارد ریال روز گذشته در بورس کالای ایران به فروش رسید.
                  نسخه قابل چاپ
                  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ در آخرین روز معاملاتی هفته در تالار صادراتی، 25 هزار تن قیر 6070 شرکت نفت پاسارگاد و 500 تن قیر 6070 شرکت بام گام عایق ارومیه به فروش رسید.
                  این تالار همچنین شاهد معامله 10 هزار تن گوگرد گرانوله شرکت نفت شازند اراک به قیمت 99 دلار در هر تن بود و در مجموع بیش از 24 میلیون دلار انواع قیر و گوگرد گرانوله در تالار صادراتی معامله شد.
                  در تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز روز گذشته شرکت فولاد خوزستان 34 هزار و 400 تن تختال C را به قیمت 14 هزار و 250 ریال و به صورت سلف دادوستد کرد و معامله 550 تن سبد میلگرد A3-16-25 شرکت ذوب آهن اصفهان و 440 تن سبد میلگرد A3-14-28 شرکت فولاد خراسان روی تابلوی معاملات ثبت شد.
                  در گروه آلومینیوم هم 800 تن شمش هزارپوندی 99.7 شرکت ایرالکو به قیمت 60 هزار و 50 ریال معامله شد و در گروه مس، 100 تن مس مفتول گروه صنایع کابلسازی افق البرز به قیمت 203 هزار و 831 ریال به فروش رسید.
                  از دیگر محصولات معامله شده در تالار محصولات صنعتی و معدنی در آخرین روز معاملاتی هفته می توان به 200 تن کک متالورژی 80-25 شرکت کک سازی زرند و 10 کیلو گرم انواع شمش طلای معدن موته اشاره کرد.
                  بر اساس این گزارش؛ 18 هزار تن انواع مواد شیمیایی مجتمع های پتروشیمی ارومیه، اروند، برزویه، بوعلی سینا، پارس، تندگویان، خارک، رازی، شازند، شیراز، فن آوران، کارون، مارون و شرکت های سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران و فرساشیمی معامله شد.
                  همچنین10 هزار تن وکیوم باتوم، 11 هزار تن لوب کات،540 تن گوگرد گرانوله،110 تن آرگون،2 هزار تن قیر 6070 ، 200 تن مواد پلیمری در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی مورد معامله قرار گرفت و تالار محصولات کشاورزی نیز شاهد معامله 100 تن برنج وارداتی هند به 29 هزار ریال بود.
                  انتهای پیام/

نظر

• سفانو

پترن AB = CD هارمونیک را کامل نموده و تا آخر هفته آینده ظرف زمانش هم پر می شه ........

نظر

• اینم بازدهی صندوق ها در یک ماه گذشته به نظر من سازمان باید به صندوق هایی که بیشتر 10 درصد ضرر کردن اخطار بده
                      یه سری از صندوق ها هم هستن که الان موقع خریدشون البته اگر جا داشته باشن
                      مشترک اسمان یکم
                      کارگزاری بانک صادرات
                      امید اوید
                      البرز
                      به دارایی نقدشون نگاه کنیید

نظر

• اینم بازدهی صندوق ها در یک ماه گذشته به نظر من سازمان باید به صندوق هایی که بیشتر 10 درصد ضرر کردن اخطار بده
                        یه سری از صندوق ها هم هستن که الان موقع خریدشون البته اگر جا داشته باشن
                        مشترک اسمان یکم
                        کارگزاری بانک صادرات
                        امید اوید
                        البرز
                        به دارایی نقدشون نگاه کنیید
                        http://www.fipiran.com/MFComparing.aspx?lan=

نظر

• در حاشیه اجلاس داووسمدیرعامل رنو:خواستار بازگشت به بازار ایران هستیم

خبرگزاری تسنیم:مدیرعامل شرکت رنو تاکید کرد بازار خودرو ایران بزرگترین بازار در خاورمیانه است و با رفع تحریم ها انتظار می رود این بازار تا ۵۰ درصد میزان فعلی افزایش یابد، بنابراین فرصت بسیار مناسبی برای خودروسازان محسوب می شود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم کارلوس غصن مدیرعامل شرکت خودرو سازی رنو؛ در حاشیه اجلاس داووس در سوئیس به شبکه بلومبرگ گفت: خواستار تجارت با ایران پس از رفع تحریم ها هستیم. وی افزود ریاست جمهوری روحانی قبل از توافق ژنو خبر مهمی بود. اما پیش از توافق ژنو بین ایران و 1+5 فکر نمی.کردیم اتفاق مهمی پیش آید. وی همچنین تاکید کرد منتظر دستیابی به توافق نهایی هستیم.
                          وی افزود در داووس برنامه.ای برای دیدار با مقامات ایرانی ندارد چرا که در این سطح، مسائل عمدتا وابسته به دستیابی به راه حل های سیاسی است.
                          مدیرعامل شرکت رنو تاکید کرد بازار خودروایران بزرگترین بازار در خاورمیانه است و با رفع تحریم ها انتظار دارم این بازار گسترش یابد و تا 50 درصد میزان فعلی افزایش یابد و سالانه به بیش از یک میلیون دستگاه خودرو نیاز شود. بنابراین بازار خودرو ایران فرصت بسیار مناسبی برای خودروسازان محسوب می شود.
                          کارلوس غصن اظهار داشت تولیدات با برند فرانسوی همواره در ایران طرفدرا داشته است، اما پس از اعمال تحریم ها امکان تجارت با ایران غیرممکن شده بود.
                          خاطرنشان می شود قرار است به زودی هئیتی از تجار و صاحبان صنعت فرانسوی به ایران سفر کنند.

نظر

• با سلام
                            من تازه کار و تازه وارد هستم ، نمودار سهم ثشاهد از بورس تهران رو قرار دادم . لطفا اساتید در مورد اشکالات راهنمایی کنند .
                            با تشکر

01.jpg
                            فایل های پیوست شده
                            ویرایش توسط mosi2005 : https://www.traderha.com/member/12235-mosi2005 در ساعت 01-23-2014, 09:28 PM

نظر

• کدخبر : 2149
                              تاریخ مخابره : ۱۳۹۲/۱۱/۴ - ۱۰:۵۶
                              اکوبورس بررسی کرد:
                              مانور نرخ جهانی روی بر سودآوری"فاسمین"

با توجه به افزایش نرخ جهانی روی ، انتظار افزایش سود آوری شرکت کالسیمین تا پایان سال جاری دور از ذهن نمی باشد.

به گزارش ، شرکت کالسیمین که در گزارش 9 ماهه خود سود هر سهم برآوردی سال جاری را با 1 تومان و 2 ریال افزایش، مبلغ 165 تومان و 5 ریال اعلام نموده است، طبق دو سناریو زیر می تواند سودآوری خود را تا بیش از 4 درصد افزایش دهد. بررسی گزارش های 9 ماهه این شرکت نشان می دهد که عملکرد 9 ماهه "فاسیمین" کمی با بودجه برآوردی متفاوت می باشد. بنابراین در سناریو اول با توجه به مفروضات شرکت ، یعنی نرخ جهانی روی 1900 دلار به ازای هر تن و با نرخ تسعیر دلار 2800 تومان ، عملکرد 9 ماهه را به 12 ماهه بسط داده ایم. بنابراین طبق این سناریو عایدی هر سهم "فاسمین" می تواند بر 170 تومان و 9 ریال بالغ گردد که رشدی 3 درصدی را نسبت به برآورد فعلی نشان میدهد. در سناریو دوم با توجه به رشد نرخ جهانی روی، قیمت هر تن روی را 2050 دلار و با نرخ تسعیر دلار 2800 تومان در نظر گرفته ایم. بنابراین قیمت فروش هر تن شمش روی را با توجه به این مفروضات برای 3 ماه پایانی سال در نظر گرفته ایم. بنابراین با توجه به این سناریو عایدی هر سهم "فاسمین" می تواند بر 173 تومان و 4 ریال بالغ گردد که رشدی 4.7 درصدی را نسبت به عادی برآوردی فعلی شرکت نشان می دهد. گفتنی است در سناریو دوم افزایش نرخ روی جهانی مطمئنا بر نرخ محصولاتی چون کنسانتره روي پخته و کنسانتره روي خام نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت و از این بابت نیز می توان رشد سودآوری شرکت را در نظر گرفت. عملکرد 9 ماهه "فاسمین" در پوشش گزارش بودجه خود را می توان در نمودار های زیر دنبال نمود:

نظر

• آیا حکومت حاضر است سهام مالکیتی شرکتهای خودروساز را به شرکت های بین المللی بفروشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عاقلانه است که این کار را بکند ولی فکر نمیکنم افراطیون بزارن

نظر

پردازش ...
                                X