اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط emadabbasi نمایش پست ها
    قلرست

ترکیب ab = cd معکوس و ایده آل .......

سلام دوست عزیز این الگوی ab=cdقرمز رنگ به چشم که نگاه میکنی یجوری هارمونی لازم رونداره و فک میکنم که نتونه خوب عمل کنه البته این نظرمنه و الگوی بزرگترتون که احتمال اشتباه بودنش خیلی زیاده چون نقطهcبیشتر از100درصد abاصلاح کرده

نظر

• ثتران-هفتگی

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• نوشته اصلی توسط arshia66 نمایش پست ها
        وساخت
        در انتهای ریزش یک الگوی سروشانه کف هم تشکیل شده که اگر عمق کف تا خط گردن را اندازه گیری کنیم و از خط گردن پروجکت کنیم برابر با هدف الیوتی مشخص شده خواهد بود!

وساخت-هفتگی

هر که مقصود خود از غیر خدا می طلبد / چو گدایست که حاجت ز گدا می طلبد

نظر

• نوشته اصلی توسط m1230 نمایش پست ها
          سلام دوست عزیز این الگوی ab=cdقرمز رنگ به چشم که نگاه میکنی یجوری هارمونی لازم رونداره و فک میکنم که نتونه خوب عمل کنه البته این نظرمنه و الگوی بزرگترتون که احتمال اشتباه بودنش خیلی زیاده چون نقطهcبیشتر از100درصد abاصلاح کرده
          من طالبش شدم و خوشم اومد از شکلش و به دهن این خر علف شیرین اومده .......

شما هم اگه خوشت نمی آد برو هر کار دلت می خاد بکن مثلا پرش از دره ...... یا به توصیه من سرکشیدن یه دفعه یه شیشه آبلیمو

با کمال تشکر از مسولین

نظر

• تحليل و تريد سهام بورس ایران

بانك ملت ٣٣ تقسيم كرده حدود ٢١٠ قيمت داره يعني حدود ٦٠٤ برابر
            تجارت ١٧ تقسيم كرده در ٦.٤ ضرب كنيم ميشه ١٠٩ تومن
            بانك صادرات ٩ تقسيم كرده در ٦،٤ ميشه جهنم ٥٨ تومن
            مقايسه اي بود بين بانكيها
            اين مرتبه هم گروه ها رو مقايسه كرديم

Sent from my iPad using Tapatalk

نظر

صندوق بانك ملت تركيب دارايي هاش رو ببينيد
              اگثرا اوراق مشاركت
              چه سهمي داره
              يكي بانك خودشون و دوم همراه و اخابر

ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 07-27-2014, 04:49 PM

نظر

شما هم اگه خوشت نمی آد برو هر کار دلت می خاد بکن مثلا پرش از دره ...... یا به توصیه من سرکشیدن یه دفعه یه شیشه آبلیمو

با کمال تشکر از مسولین
                پسر خوب فروم جایی هست که وقتی کسی پست میزاره بقیه روش نظر میدن شما اگه میخوایین کسی نظر نده تو پستت بنویس نظرندین و دیگه این که زیاد خودتو به پروبای تکنیکال و تحلی نپیچون یه خورده کتاب های آموزش صحبت کردن هم بخون برات مفید هست

نظر

پسر خوب فروم جایی هست که وقتی کسی پست میزاره بقیه روش نظر میدن شما اگه میخوایین کسی نظر نده تو پستت بنویس نظرندین و دیگه این که زیاد خودتو به پروبای تکنیکال و تحلی نپیچون یه خورده کتاب های آموزش صحبت کردن هم بخون برات مفید هست
                  چشم حتما .... قصدم شوخی بود رفیق عزیز

پوزش

نظر

• نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                    بانك ملت ٣٣ تقسيم كرده حدود ٢١٠ قيمت داره يعني حدود ٦٠٤ برابر
                    تجارت ١٧ تقسيم كرده در ٦.٤ ضرب كنيم ميشه ١٠٩ تومن
                    بانك صادرات ٩ تقسيم كرده در ٦،٤ ميشه جهنم ٥٨ تومن
                    مقايسه اي بود بين بانكيها
                    اين مرتبه هم گروه ها رو مقايسه كرديم

sent from my ipad using tapatalk
                    رفرنس این مدل ارزش گذاری سهام چیه؟!
                    Dps میتونه توی ارزش گذاری سهم مهمباشه اما نه سودی که تقسیم شد و رفت. سودی که سال آینده قراره تقسیم بشه برای ارزش گذاری سهم مهمه. یک از معیار های ارزش گذاری بر اساس dps روش گوردون هست. که برای سهم هایی که سیاست تقسیم سود دارند می تونه استفاده بشه. ظبق روش گوردون:
                    ارزش ذاتی سهم= سود تقسیمی سال آینده تقسیم بر ( بازده مورد انتطار سهامداران منهای نرخ رشد صنعت)
                    طبق این روش ارزش گذاری چیزی که تو تعیین ارز ذاتی یه سهم مهمه اینه که بتونیم پیش بینی کنیم سود تقسیمی سال آینده چقدر هست. علت اینکه بازار حاضر سهام گروه بانکی را تو این قیمت بخره اینه که انتظار داره نرخ رشد صنعت در سال جاری افزایش پیدا کنه. که در این صورت مخرج کسر کوچیکتر میشه و ارزش ذاتی سهم افزایش پیدا کنه. یا اینکه احتمال می ده سود تقیسمی سال آینده بالاتر باشه. سودی که امسال تقسیم شد مربوط به سال قبل بود و الان بازار سهم را برای سود سال آینده میخره
                    بانک صادرات امسال افزایش سرمایه 100 درصدی پیش رو داره با قیمت 58 تومان که نمی تونه افزایش سرمایه بده! تعییت ارزش ذاتی سهم به این سادگی ها نیست که ما فقط بر مبنای یه فاکتور ارزش سهام را تعیین کنیم.
                    در هر صورت ممنون از بحث خوبی که ایجاد کردید. امیدوارم به نتیجه خوبی برسیم.
                    ویرایش توسط Dr.yazdani : https://www.traderha.com/member/10045-dr-yazdani در ساعت 07-27-2014, 06:26 PM

نظر

نوشته اصلی توسط emadabbasi نمایش پست ها

با کمال تشکر از مسولین
                      سلام
                      آقا عماد علاوه بر اینکه تحلیلهاشون زیباست شوخ طبع هم هستند ...عماد جان بهتر نیست بچه مردم را درست راهنمایی کنی اگه خیر کسی را میخوای چرا بهش میگی خودش را از دره بندازه خوب بگو بره خودش را بندازه جلو یه ماشین که تو این اوضاع بد اقتصادی چهار
                      ریالم گیر خانوادش بیاد ؟@!!!چرا خیرتون به کسی نمیرسه!!؟؟
                      در جواب شما جناب m1230 باید بگم که ما دو نوع الگوی AB=CD داریم که تو اونها نقطه C بالاتراز نقطه A قرارمیگیرد .این دوتا الگو خیلی به هم شبیه هستند وبه نام های RECIPROCAL AB=CD یا AB=CD دوسویه و دیگری INV AB=CD یا AB=CD معکوس است که من تراز های فیبوناچی اونها را در تصویر زیر نشون میدم...

تفاوت دوالگو در بازوی CD است به این طریق که اگر بازوی CD برابر با 100% پروجکشن بازوی AB بود بهش میگن INV AB=CD والا همون RECIPROCAL AB=CD است...
                      این دو الگو اساس الگوی کم یاب و بسیار قوی 5-0 میباشند...در نقطه D بنا بر الگوهای شمعی بازگشتی میتوان وارد یا خارج شد..
                      هارمونی زمانی هم تو این الگو ها خیلی مهم است و بهتره بازو های AB و CD از نظر زمانی به یک اندازه باشند...
                      پوزش از جسارت بنده....

نظر

نوشته اصلی توسط Dr.yazdani نمایش پست ها
                        رفرنس این مدل ارزش گذاری سهام چیه؟!
                        Dps میتونه توی ارزش گذاری سهم مهمباشه اما نه سودی که تقسیم شد و رفت. سودی که سال آینده قراره تقسیم بشه برای ارزش گذاری سهم مهمه. یک از معیار های ارزش گذاری بر اساس dps روش گوردون هست. که برای سهم هایی که سیاست تقسیم سود دارند می تونه استفاده بشه. ظبق روش گوردون:
                        ارزش ذاتی سهم= سود تقسیمی سال آینده تقسیم بر ( بازده مورد انتطار سهامداران منهای نرخ رشد صنعت)
                        طبق این روش ارزش گذاری چیزی که تو تعیین ارز ذاتی یه سهم مهمه اینه که بتونیم پیش بینی کنیم سود تقسیمی سال آینده چقدر هست. علت اینکه بازار حاضر سهام گروه بانکی را تو این قیمت بخره اینه که انتظار داره نرخ رشد صنعت در سال جاری افزایش پیدا کنه. که در این صورت مخرج کسر کوچیکتر میشه و ارزش ذاتی سهم افزایش پیدا کنه. یا اینکه احتمال می ده سود تقیسمی سال آینده بالاتر باشه. سودی که امسال تقسیم شد مربوط به سال قبل بود و الان بازار سهم را برای سود سال آینده میخره
                        بانک صادرات امسال افزایش سرمایه 100 درصدی پیش رو داره با قیمت 58 تومان که نمی تونه افزایش سرمایه بده! تعییت ارزش ذاتی سهم به این سادگی ها نیست که ما فقط بر مبنای یه فاکتور ارزش سهام را تعیین کنیم.
                        در هر صورت ممنون از بحث خوبی که ایجاد کردید. امیدوارم به نتیجه خوبی برسیم.
                        هر مدل ارزشگزاري كه در دنيا ابداع شده
                        قبلش مدلهاي ديگه موجود بود و هميشه يكنفر پيدا شده اون مدل رو زير سوال برده تا مدلي ايجاد شده است
                        بصورت آكادميك حرف شما كاملا صحيح است همين پيش بيني ها هستند كه قيمت سهام را تغيير ميدهند
                        اما در ايران يك تفاوت باعث شده ما از دنيا فاصله بگيريم
                        قانون من در آوردي تقسيم سليقه اي سود
                        كه از بحث خودكفايي در ايران نشات ميگيره
                        اگر يك انسان در جامعه توانست خودكفا شود پس يك كشور هم در دنيا ميتواند خودكفا شود و همه چيز را خود توليد كتد
                        در ايران شركتي تقسيم سود درست ندارد كه ضعف مالي دارد
                        طبق فرمايشات شما بانك صادرات بايد اينگونه عمل مي كرد
                        سود تقسيمي رو ١٨ تومن اعلام ميكرد كه ٩ تومن به حساب سهامدار ريخته ميشه و ٩ تومن افزايش سرمايه تعلق ميگيره
                        كاري كه شاراك انجام داد
                        نكته دوم اينكه بدون رانت شما قيمت يكسهم رو نميتوني پيش بيني كني چون صورتهاي مالي شركتها اصولا پر از حقه ر دغل هستند و مانند ديار كفر صورتهاي شفافي ندارند
                        و حتي دسترسي شما به اطلاعات شركت محدود است
                        نمونه اش شبديس و يك تعديل ناگهاني منفي بعد از آنهمه پيش بيني هاي مثبت
                        بنابراين بنده معيار را سود مجمع سال گذشته قرار دادم
                        گفتم اگر تاپيكو ٥٠سود تقسيم كرده و سال ديگر نيز كنفه يكن كند و سود دو برابر حاصل نمايد
                        تا سال آينده حداكثر ٥٠٠ مي ارزد
                        پس حداقل ٥٠٠ از اين سهم خارج ميشوم و بقيه سود را براي ديگران ميگذارم
                        طبق اين مدل من در آوردي
                        فعلا موفق عمل كردم
                        در مورد واتي هم به خيلي از دوستان كه تارگت ١٢٠٠ براش متصور بودن همين هشدار را دادم
                        ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 07-27-2014, 06:59 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط meta نمایش پست ها
                          هر مدل ارزشگزاري كه در دنيا ابداع شده
                          قبلش مدلهاي ديگه موجود بود و هميشه يكنفر پيدا شده اون مدل رو زير سوال برده تا مدلي ايجاد شده است
                          بصورت آكادميك حرف شما كاملا صحيح است همين پيش بيني ها هستند كه قيمت سهام را تغيير ميدهند
                          اما در ايران يك تفاوت باعث شده ما از دنيا فاصله بگيريم
                          قانون من در آوردي تقسيم سليقه اي سود
                          كه از بحث خودكفايي در ايران نشات ميگيره
                          اگر يك انسان در جامعه توانست خودكفا شود پس يك كشور هم در دنيا ميتواند خودكفا شود و همه چيز را خود توليد كتد
                          در ايران شركتي تقسيم سود درست ندارد كه ضعف مالي دارد
                          طبق فرمايشات شما بانك صادرات بايد اينگونه عمل مي كرد
                          سود تقسيمي رو ١٨ تومن اعلام ميكرد كه ٩ تومن به حساب سهامدار ريخته ميشه و ٩ تومن افزايش سرمايه تعلق ميگيره
                          كاري كه شاراك انجام داد
                          نكته دوم اينكه بدون رانت شما قيمت يكسهم رو نميتوني پيش بيني كني چون صورتهاي مالي شركتها اصولا پر از حقه ر دغل هستند و مانند ديار كفر صورتهاي شفافي ندارند
                          و حتي دسترسي شما به اطلاعات شركت محدود است
                          نمونه اش شبديس و يك تعديل ناگهاني منفي بعد از آنهمه پيش بيني هاي مثبت
                          بنابراين بنده معيار را سود مجمع سال گذشته قرار دادم
                          گفتم اگر تاپيكو ٥٠سود تقسيم كرده و سال ديگر نيز كنفه يكن كند و سود دو برابر حاصل نمايد
                          تا سال آينده حداكثر ٥٠٠ مي ارزد
                          پس حداقل ٥٠٠ از اين سهم خارج ميشوم و بقيه سود را براي ديگران ميگذارم
                          طبق اين مدل من در آوردي
                          فعلا موفق عمل كردم
                          در مورد واتي هم به خيلي از دوستان كه تارگت ١٢٠٠ براش متصور بودن همين هشدار را دادم
                          ممنون از توضیحتون.
                          به نظر من از این مدل شاید بشه برای ..... کردن سهم ها برای خرید کمک بگیریم. ولی نمیتونیم بگیم سهمی که این شرایط را نداره سهم خوبی نیست یا اینکه رشد نمی کنه. شما خودتون تکنیکالیست هستید و خوب می دونید که قیمت سهام همیشه رشد خودشا پیش خور می کنه(هم تو ایران و هم تو بلاد کفر) البته تو ایران بیشتر. تو بورس ایران اگه بخواهیم dps را معیار قرار بدیم همیشه لیدر های بازار را از دست میدیم. مثل پالایشی های سال قبل! مگه پالایشگاهی ها دو سال پیش چند تومن سود تقسیم می کردن که قیمتشون تو یک سال 10 برابر شد. یعنی ما باید میگفتیم که چون تقسیمی خوبی نداره نباید خریدشون؟
                          اما به طور کلی با این که dps را هم تو تصمیم گیری هامون مد نظر قرار بدیم موافقم البته نه توی هر صنعتی.

نظر

چشم حتما .... قصدم شوخی بود رفیق عزیز

پوزش
                            نمیدونم چی بگم ولی من شما رو نمیشناختم و تو اولین برخوردم با شما اینجوری برداشت کردم شاید من اشتباه برداشت کردم خلاصه بگذریم،، گذشت

نظر

• نوشته اصلی توسط Dr.yazdani نمایش پست ها
                              ممنون از توضیحتون.
                              به نظر من از این مدل شاید بشه برای ..... کردن سهم ها برای خرید کمک بگیریم. ولی نمیتونیم بگیم سهمی که این شرایط را نداره سهم خوبی نیست یا اینکه رشد نمی کنه. شما خودتون تکنیکالیست هستید و خوب می دونید که قیمت سهام همیشه رشد خودشا پیش خور می کنه(هم تو ایران و هم تو بلاد کفر) البته تو ایران بیشتر. تو بورس ایران اگه بخواهیم dps را معیار قرار بدیم همیشه لیدر های بازار را از دست میدیم. مثل پالایشی های سال قبل! مگه پالایشگاهی ها دو سال پیش چند تومن سود تقسیم می کردن که قیمتشون تو یک سال 10 برابر شد. یعنی ما باید میگفتیم که چون تقسیمی خوبی نداره نباید خریدشون؟
                              اما به طور کلی با این که dps را هم تو تصمیم گیری هامون مد نظر قرار بدیم موافقم البته نه توی هر صنعتی.
                              بله
                              ولي ما ميتونيم در يك صنعت مثلا پتروشيمي بين چند سهم اين نظريه رو براي غربالگري استفاده كنيم
                              اگر همه ٨ بودن عدد رو ٨ ميگيريم سود تقسيمي رو بيس ميگيريم و درصد تعديلات يا پيش بيني مون رو بهش اضافه ميكنيم
                              ولي بطور كلي ما در كليه تستهاي نموداري نديدم قيمت يك سهم بالاي ده برابر سود تقسيمي مجمع قبل زياد دوام بياره
                              حالا ميخان سهم كالبر باشه كه ٢٥٠ من اوج رو ميدونستم بعد رفت تا ٥٥٠ (تعديل شده )ولي الان ٢٠٠
                              امروز نيز من بانك صادرات ٨٦٨ ريال را كنار گذاشته و تجارت ١٠٠١ ريالي رو انتخاب كردم
                              تا چند ماه ديگر نتيجه فرضيه ما مشخص ميشه

نظر

• به نقل از جناب مولیبدن:
                                نوشته شده توسط molibdan

سلام عزیزان دل

امروز اطلاعیه فروش بلوک 20% درصدی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی توسط سازمان خصوصی سازی برای تاریخ 20 مرداد و به قیمت 2341 میلیارد تومان توسط ناظر بازار اعلام گردید.

جالبه بدانید که 40% این شرکت برای بانک صادرات است.

همین میشه 2 * 2341 = 4681 میلیارد تومان !!!!

یعنی بانک صادراتی که الان ارزش بازارش 5022 میلیارد تومان شده ، فقط 4681 میلیارد تومانش همین یکدونه شرکت زیر مجموعه اش هست.
                                یعنی بانک صادراتی که الان 87 تومان شده ، فقط 81 تومانش همین یکدونه شرکت زیر مجموعه اش هست و بقیه بانک و شرکتهای زیر مجموعه اش فقط 6 تومان می ارزد ؟!!!!! ( بنازم به بی تحلیلی بازار )

بازار در خواب است و دلیل آن ==>
                                مدیران ارشد شرکتهای حقوقی و تحلیلگران بیسواد آنها هستند. (البته همه جا استثناء وجود دارد)

توصیه همیشگی ==> هیچ سهمی را بدون تحلیل نه بخرید و نه بفروشید.

شاد باشید و سلامت.

نظر

پردازش ...
                                X