اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی mohsen_hps

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت توضیحاتتون.نکته اول راجب تیپی و استاپ ها بگم موقع افتتاح حساب اعلام کردم که این حساب رو برای تست یک استراتژی گذاشتم و استاپ یا تیپی نمیزارم اگر هم بزارم غیر واقعی هستند.پس زیاد به استاپ ها و تیپی ها توجه نکنین.نکته دوم راجب میزان حجم هاستش بله حق با شماست یکم حجم زیاده جای 5 لات طبق نوع پلن باید سه لات زده میشد که من حجم رو بر مبنای خاصی در نظر نگرفتم.ولی این نکته رو بگم که فرمودید برای 100 هزار دلار باید 5 لات زد من نمیدونم شما بر چه اساسی فرمودید 5 چون نوع حجم بسته به میزان تی پی و استاپ و ریسک به ریوارد تعیین میشه.نمونه بگم در این حساب اگه بخوام قوانین پلن رو رعایت کنم با توجه به سه فاکتور مورد نظر من 3 لات به راحتی میتونم بگیرم با ریسک بسیار پایین.یکم شوکه شدم از این حرفتون متاسفانه اشتباهات رایج بازار هنوز در بیت تریدرها وجود داره امیدوارم این موضوع رفع بشه.نکته بعدی راجب شخصی که کل سرمایش 10 هزار دلار همونو اورده تو بازار همون بهتر که پلش رو از بازار از دست بده بره و دیگهوارد مارکت نشه بهتره.ادمیکه با هچین تفکری وارد مارکت میشه بمحکوم به شکست هست ادمی که نظم داشته باشه و عقلانی فکر کنه 25 درصد رو وارد میکنه نه کل سرمایش و پس این شخص هیچگونه مدیریتی در کارش نداره.ببخشید البته من انقدر رک گفتم (خخخخ)
    بسیار ممنون از توضیحاتت محسن جان

در مورد نکته اول که فرمودید : این حساب برای تست استراتژی هست و استاپ ها و تی پی نمیذارم و اگر هم بذارم غیر واقعی هست. محسن جان مطمئنا با تجربه ای که داری می دونی هر استراتژی برای خودش اصول و قوانینی داره. تعریفی از مدیریت سرمایه داره. هر استراتژی مکتوبی این پارامتر های مهم رو در نظر گرفته . پس اگر بخواهیم استراتژی مدونی داشته باشیم باید این نکات بسیار مهم مدیریت سرمایه مشخص بشه ، وقتی مدیریت سرمایه مشخص شد اون موقع باید تی پی و استاپ ها در هر معامله مشخص بشه.
    اگر چیزی که شما اون رو تست استراتژی می نامید واقعا استراتژِی هست ، پس مدیریت سرمایه داره. سوال اینه اگر داره چرا تی پی و استاپ گذاشته نمیشه؟ اینکه اگر بذارم غیر واقعیه" دو برداشت میشه ازش کرد : 1) شما حد ریسک ضرر رو به حد زیادی افزایش میدید که احساس می کنید نیاز به استاپ گذاشتن نیست و این حس رو دارید که استاپ نمی خورید که این به خوبی در نوع معاملات شما درک میشه. 2 ) استراتژی شما فاقد یک مدیریت سرمایه مدون هست که شما رو ملزم به رعایتش کنه. 3) حساب دمو هست و تسته ( بقولی پولی که دست نمیره ولش کنم ببینم تا کجا پیش میره یا سود یا ضرره دیگه .... یا شانس و الـــقمار! )
    نکته دوم اینکه فرمودید من گفتم " برای 100 هزار دلار باید 5 لات زد " برداشت شما غلط هست . بنده چنین حرفی نزدم. این مطلب رو عرض کردم " .... به عنوان مثال لات سایز های 5 برای چنین حسابی بسیار زیاد هست این مقدار برای حساب 100 هزار دلاری شاید مناسب باشه ... " پس بنده عرض نکردم باید! (خودم به این کلمه باید حساسیت عجیبی دارم چون همیشه بازار رو روی احتمالات میدونم لفظ باید و حتما در نوشتارم به ندرت به چشم می خوره و از شاید و احتمالا استفاده می کنم. ) خب از این مطلب بگذریم.

نکته سوم فرمودید : " در این حساب اگه بخوام قوانین پلن رو رعایت کنم با توجه به سه فاکتور مورد نظر من 3 لات به راحتی میتونم بگیرم با ریسک بسیار پایین " . اگر استراتژی شما قوانینی داره که می تونید " به راحتی " و "با ریسک پایین " پوزیشن بگیرید!! ( که اینم جای بسی تامل هست ! ) پس چرا خودتون رو ملزم به رعایت اجرای قوانین پلن نمی دونید؟ چرا تی پی و استاپ مشخص نمیشه؟ اگر ریسک به ریوارد شما تعیین شده چرا در یک پوزیشن 15 درصد ریسک می کنید در یکجا 5 درصد و در سود هم همینطور یکجا 10 درصد جای دیگه فقط 2 درصد سود؟ اگر استراتژی قوانین داره، اگر R/R مشخص شده پس چرا انقدر تناقض در ریسک و ریوارد در معاملات شما به چشم می خوره؟! اگر R/R در استراتژی شما مشخص شده لطفا بفرمایید چقدر هست؟ اصلا چرا باید تی پی و استاپ گذاشتن در استراتژی شما غیر واقعی باشه؟
    نکته چهارم "
    فرمودید که " نکته بعدی راجب شخصی که کل سرمایش 10 هزار دلار همونو اورده تو بازار همون بهتر که پلش رو از بازار از دست بده بره و دیگهوارد مارکت نشه بهتره.ادمیکه با هچین تفکری وارد مارکت میشه بمحکوم به شکست هست ادمی که نظم داشته باشه و عقلانی فکر کنه 25 درصد رو وارد میکنه نه کل سرمایش و پس این شخص هیچگونه مدیریتی در کارش نداره. "
    بنده عرض کردم مثلا اگر کسی نیمی از سرمایه رو وارد چنین بازاری کنه نگفتم کل سرمایه . اینجا ظاهرا یک سوء برداشت از شما شد. حالا بقول شما 25 درصد از سرمایه اش وارد این بازار بشه. برای همون 25 درصد سرمایه نباید اصول مدیریت سرمایه رعایت بشه و بقول شما " نظم " داشته باشه ؟ آیا معقول بنظر میرسه شخصی دراو داون حساب خود را تا 40 درصد ببره؟ آیا چنین ریسک های در حساب واقعی حتی بفرض 25 درصد از کل دارایی معقول هست؟

شرمنده منم کمی رک هستم. خخخخ
    انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
      بسیار ممنون از توضیحاتت محسن جان

در مورد نکته اول که فرمودید : این حساب برای تست استراتژی هست و استاپ ها و تی پی نمیذارم و اگر هم بذارم غیر واقعی هست. محسن جان مطمئنا با تجربه ای که داری می دونی هر استراتژی برای خودش اصول و قوانینی داره. تعریفی از مدیریت سرمایه داره. هر استراتژی مکتوبی این پارامتر های مهم رو در نظر گرفته . پس اگر بخواهیم استراتژی مدونی داشته باشیم باید این نکات بسیار مهم مدیریت سرمایه مشخص بشه ، وقتی مدیریت سرمایه مشخص شد اون موقع باید تی پی و استاپ ها در هر معامله مشخص بشه.
      اگر چیزی که شما اون رو تست استراتژی می نامید واقعا استراتژِی هست ، پس مدیریت سرمایه داره. سوال اینه اگر داره چرا تی پی و استاپ گذاشته نمیشه؟ اینکه اگر بذارم غیر واقعیه" دو برداشت میشه ازش کرد : 1) شما حد ریسک ضرر رو به حد زیادی افزایش میدید که احساس می کنید نیاز به استاپ گذاشتن نیست و این حس رو دارید که استاپ نمی خورید که این به خوبی در نوع معاملات شما درک میشه. 2 ) استراتژی شما فاقد یک مدیریت سرمایه مدون هست که شما رو ملزم به رعایتش کنه. 3) حساب دمو هست و تسته ( بقولی پولی که دست نمیره ولش کنم ببینم تا کجا پیش میره یا سود یا ضرره دیگه .... یا شانس و الـــقمار! )
      نکته دوم اینکه فرمودید من گفتم " برای 100 هزار دلار باید 5 لات زد " برداشت شما غلط هست . بنده چنین حرفی نزدم. این مطلب رو عرض کردم " .... به عنوان مثال لات سایز های 5 برای چنین حسابی بسیار زیاد هست این مقدار برای حساب 100 هزار دلاری شاید مناسب باشه ... " پس بنده عرض نکردم باید! (خودم به این کلمه باید حساسیت عجیبی دارم چون همیشه بازار رو روی احتمالات میدونم لفظ باید و حتما در نوشتارم به ندرت به چشم می خوره و از شاید و احتمالا استفاده می کنم. ) خب از این مطلب بگذریم.

نکته سوم فرمودید : " در این حساب اگه بخوام قوانین پلن رو رعایت کنم با توجه به سه فاکتور مورد نظر من 3 لات به راحتی میتونم بگیرم با ریسک بسیار پایین " . اگر استراتژی شما قوانینی داره که می تونید " به راحتی " و "با ریسک پایین " پوزیشن بگیرید!! ( که اینم جای بسی تامل هست ! ) پس چرا خودتون رو ملزم به رعایت اجرای قوانین پلن نمی دونید؟ چرا تی پی و استاپ مشخص نمیشه؟ اگر ریسک به ریوارد شما تعیین شده چرا در یک پوزیشن 15 درصد ریسک می کنید در یکجا 5 درصد و در سود هم همینطور یکجا 10 درصد جای دیگه فقط 2 درصد سود؟ اگر استراتژی قوانین داره، اگر R/R مشخص شده پس چرا انقدر تناقض در ریسک و ریوارد در معاملات شما به چشم می خوره؟! اگر R/R در استراتژی شما مشخص شده لطفا بفرمایید چقدر هست؟ اصلا چرا باید تی پی و استاپ گذاشتن در استراتژی شما غیر واقعی باشه؟
      نکته چهارم "
      فرمودید که " نکته بعدی راجب شخصی که کل سرمایش 10 هزار دلار همونو اورده تو بازار همون بهتر که پلش رو از بازار از دست بده بره و دیگهوارد مارکت نشه بهتره.ادمیکه با هچین تفکری وارد مارکت میشه بمحکوم به شکست هست ادمی که نظم داشته باشه و عقلانی فکر کنه 25 درصد رو وارد میکنه نه کل سرمایش و پس این شخص هیچگونه مدیریتی در کارش نداره. "
      بنده عرض کردم مثلا اگر کسی نیمی از سرمایه رو وارد چنین بازاری کنه نگفتم کل سرمایه . اینجا ظاهرا یک سوء برداشت از شما شد. حالا بقول شما 25 درصد از سرمایه اش وارد این بازار بشه. برای همون 25 درصد سرمایه نباید اصول مدیریت سرمایه رعایت بشه و بقول شما " نظم " داشته باشه ؟ آیا معقول بنظر میرسه شخصی دراو داون حساب خود را تا 40 درصد ببره؟ آیا چنین ریسک های در حساب واقعی حتی بفرض 25 درصد از کل دارایی معقول هست؟

شرمنده منم کمی رک هستم. خخخخ

رود بر شما حرفتون کاملا متین و درست است.بزارین که این نکته رو بگم شاید این ابهام براتون برطرف بشه.استراتژی که برای این حساب تعریف کردم یک استراتژی بر مبنای چارت رنکو هستش که در تایم دو دقیقه این چارت ست شده و با چند ابزار دیگه ترکیب شدن حالا من از این ایجاد استراتژی یک سری اهداف دنبال میکنم.

1-گرفتن نویز بازار توسط چارت رنکو و تحلیل راحت چارت بر اساس ابزار مورد نظر
      2- گرفتن اردر بر اساس نوع تحلیل و تست تشخیص درست روند حرکتی قیمت توسط این سیستم که ایا صحیح هست یا خیر
      3-بعد از تایید درست بودن تایید روند توسط تحلیل و گرفتن اردر به سراغ تشخیص صحیح نقطه استاپ و خروج می اییم.یعنی اینکه باید در چه نقاطی ما تی پی و استاپ رو قرار بدیم که ریسک به ریوارد داشته باشه تی پی ما به راحتی بخوره و استاپ به سختی خورده بشه.
      4-بعد پیدا کردن نقاط صحیح استاپ و تی پی و پیدا کردن ریسک به ریوارد مناسب باید دنبال طرحی پلن مدیریت سرمایه بر اساس این فاکتور بریم. که چه مدیریت سرمایه ای بر اساس این سیستم مناسب هستش.و در اخر هم طراحی پلن معاملاتی رو انجام میدیم.

خوب ما 4 رکن و هدفمون از ارائه این سیستم رو گفتم.

در رکن اول هدفمون ساخت سیستم و استراتژیمون بود که انجامش دادیم و وارد مرحله دوم شدیم.در مرحله دوم هدفگذاری این بود که ایا ببینیم سیستمی که طراحی کردیم درست سیگنال میده یا خیر.ما الان در مرحله دوم هستیم که خودم برنامم این هست که که تا یک ماهو نیم دیگه در این مرحله بمونم و تست صحت استراتژی انجام بدم.پس من هنوز وارد مرحله سوم که تشخیص استاپ و تی پی مناسب و مرحله چهارم که تشخیص پلن مدیریت سرمایه است.پس اگه استاپ یا تی پی که قرار دادم برا همین گفتم غیر واقعی است چون ممکنه پای چارت نباشم گاهی اوقات استاپ و تیپی به صورت شانسی قرار دادم.پس دلیل این بود که چرا استاپ یا تیپی قرار نمیدادم یا اگه میزاشتم چرا به این شکل بود.راجب نوع حجم بگم که هنوز برای طراحی پلن این سیستم یکمی زود است اما حجم هایی که میزدم بیشتر بر اساس تجربه و روانشناسی خودم بودو بر اساس شکل خاصی نبود.نکته بعدی راجب صحبتم این بد که گفتم اگه بخوام پلنی رو اجرا کنم باید 3 لات میزدم .ببینید در تایم دو دقیقه وقتی دارین کار میکنین استاپ و تی پی شما از تایم های بالاترش خیلی کوچکتر در میاد درواقع شما وقتی استاپتون کوچکتر میشه بر اساس میزان تیپی و ریسک به ریوارد حجمتون هم افزایش پیدا میکنه حالا چرا گفتم 3 لات؟ببینید یک فاکتور دیگه در مدیریت سرمایه که من بهش اعتقاد دارم اینه که باید رو یک مقدار سودی که میکنین کمی ریسک کنین.اگه دقت کرده باشین من از 1 لات شروع کردم بعد دو لات بعد سه لات و بعد 5 لات.طبق مدیریتی که مد نظر هست قائدتا من باید یک لات وارد میشدم موقعی که در 15 روز پیش حساب 122 درصد رشد داشت من روی22 درصد سودم ریسک کردم و حجم رو افزایش میدم که اگه ضرر هم بکنم 22 درصد سودم میره عوض 100 درصد سرمایم و 100 درصد سود دیگم هنوز پابرجاس و اتفاق خاصی پیش نمی افته.

در کل نقاطی که الان برای تیپی و استاپ قرار دادم نقاط بی ارزشی هستن و در این مرحله برام هیچ اهمیتی نداره که کجا قرار بگیرن یا میزان ریسک به ریوارد چقدر باشن.امیدوارم منظورم رو درست رسونده باشم بهتون.
      دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

• پس اینطور میشه گفت:
        شما در حال تست استراتژی خامی هستین که 1) پلان مدیریت سرمایه ندارد 2) تی پی ها و استاپ ها فعلا بر مبنای شانس هستند 3) حجم ها بر اساس تجربه و روانشناختی شخصی خودتون از مارکت هست و اصول مدیریت دقیقی ندارد 4) r\r تعریف شده نیست .... 5) دارو داون فعلا اهمیتی ندارد و.........

اما سوالی که در ذهنم ایجاد شده شما فرمودید که "یک استراتژی بر مبنای چارت رنکو هستش که در تایم دو دقیقه ای چارت ست شده " منظور شما اینه شما در تایم فریم 2 دقیقه ای ترید می کنید؟ اگر پاسخ مثبت هست پس چرا بیشتر معاملات شما در بازه زمانی طولانی باز هستند حتی بعضی پوزیشن ها تا 12 روز در ضرر بودند؟

در هر صورت امیدوارم در راه طراحی سیستم مورد نظرتون به سرانجام خوبی برسید.

در آخر از اینکه لطف کردید و پاسخ بنده رو با صبر و متانت دادید سپاسگزارم.
        انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• نوشته اصلی توسط karen92 نمایش پست ها
          پس اینطور میشه گفت:
          شما در حال تست استراتژی خامی هستین که 1) پلان مدیریت سرمایه ندارد 2) تی پی ها و استاپ ها فعلا بر مبنای شانس هستند 3) حجم ها بر اساس تجربه و روانشناختی شخصی خودتون از مارکت هست و اصول مدیریت دقیقی ندارد 4) r\r تعریف شده نیست .... 5) دارو داون فعلا اهمیتی ندارد و.........

اما سوالی که در ذهنم ایجاد شده شما فرمودید که "یک استراتژی بر مبنای چارت رنکو هستش که در تایم دو دقیقه ای چارت ست شده " منظور شما اینه شما در تایم فریم 2 دقیقه ای ترید می کنید؟ اگر پاسخ مثبت هست پس چرا بیشتر معاملات شما در بازه زمانی طولانی باز هستند حتی بعضی پوزیشن ها تا 12 روز در ضرر بودند؟

در هر صورت امیدوارم در راه طراحی سیستم مورد نظرتون به سرانجام خوبی برسید.

در آخر از اینکه لطف کردید و پاسخ بنده رو با صبر و متانت دادید سپاسگزارم.

بله درسته فعلان خام هستش.

راجب این سوالتون بگم وقتی اسم چارت رنکو میاد باید چند نکته رو در نظر بگیرین.مهمترین نکته اینه که در چارت رنک فاکتور زمان ازدست میره کاملا و یکم بی معنی میشه به عکس دقت کنین جایی که تعداد روزها از هم متمایز میشه کاملا متوجه میشین راجب تایم 2 دقیقه هم بگم که منظور از دو دقیقه نوع ساخت چارت توسط اکسپرت هستش و ربطی به میزان باز بودن اردر نداره.
          بابت پیگیری و سوالات به جایی که کردین سپاسگزارم ازتون

دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

EURUSD

سلام

رفقا بعد چند روز استراحت باز خدمت رسیدم.ظاهرا طبق پیشبینی که کرده بودم این چند روز بازار تحت تاثیر اخبار بود و کم فروغ جز طلا .خوب تحلیل یورودلارمون رو اپدیت میکنیم.

((زیگموند فروید))

نظر

• GOLD

((زیگموند فروید))

نظر

• AUDUSD & GBPUSD

قیمت به مقاومت حساس خودش در 4 ساعته رسید شکست مقاومت موقعیت خوبی برای خرید ایجاد خواهد کرد.

قیمت در پوند دلار هم به خط روند خودش برخورد کرد

((زیگموند فروید))

نظر

• NZDUSD M15

((زیگموند فروید))

نظر

• دوستان دلار فرانک داره به نقطه مهمی میرسه حتما زیر نظر بگیرینش

((زیگموند فروید))

نظر

GBPUSD

قیمت در پوند دلار هم به خط روند خودش برخورد کرد

نتیجه

((زیگموند فروید))

نظر

NZDUSD M15

نتیجه

((زیگموند فروید))

نظر

• USDCAD

((زیگموند فروید))

نظر

• یه ارایش شارک نسبتا ضعیف در طلا(اصلا بهش اعتباری نیست پس بزاریم قیمت خودش مسیرش رو انتخاب کنه)

((زیگموند فروید))

نظر

• پوند فرانک

((زیگموند فروید))

نظر

یه ارایش شارک نسبتا ضعیف در طلا(اصلا بهش اعتباری نیست پس بزاریم قیمت خودش مسیرش رو انتخاب کنه)

دوستان طلا در اولین واکنش به پترن یه پرتاب دویصت پیپی رو به بالا داشت که کمی دور از انتظار بود.در تصویر دو هدف مقاومتی مهم رو مشخص کدم که میتونه نقاط بازگشتی طلا باشند.به یاد داشته باشید روند همچنان نزولی است و کسایی که در تایم ها بالا کار میکنند معاملات خلاف روند ریسک بالایی دارد.

((زیگموند فروید))

نظر

پردازش ...
                                X