اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای aliloo

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• در ادامه مبحث اعتبار سنجی : آیا صرف داشتن زمان می تواند ترید موفق را تضمین نماید و یا ترکیب با ابزارهای قیمتی و شاید حجمی لازم باشد

زمان + قیمت + حجم

.........................................

کادر قرمز : منطقه فروش

کادر سبز : منطقه خرید

ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 04:09 PM
    زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

• سلام و درود

جناب علی لو خسته نباشید و خدا قوت امیدوارم که نتایج تحقیقات مثبت و کارآمد باشد . فقط اگر توضیحی راجع به ابزار و نحوه تحقیقات هم ارائه نمایید سپاسگزار خواهم بود تا شاید به موازات بتوانیم تحقیقات مفیدی داشته باشیم .

ارادتمند
      آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
      پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
      پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
      پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سپاس استاد .

قصه از کجا شروع شد . در مراحل اولیه حضور در این انجمن شاهد ارائه پیوت های زمانی از طرف استاد نیما بودم . این مرا کنجکاو کرد ( تلنگری بزرگ برای بها دادن به زمان ) . و در خواست استاد برای تحقیق بیشتر . . .

در جستجو در گوگل در مورد زمان به وبسایتی برخورد کردم که الان هر کاری می کنم پیدایش نمی کنم ( شاید حذف شده ) . در ان سایت سیگنال زمانی ارائه می شد نه سیگنال قیمتی .

روش این طور بود که یک تاریخ برای خرید یا فروش اعلام می شد و تاریخ دیگر برای بستن ان .

در ان روش استاپ گذاری ممنوع بود . استاپ هر کجا گذاشته می شد خورده میشد . تایم کاری انها روزانه بود . ادعای سودهای هزار پیپی در نگاه اول شاید تبلیغ بود ولی با حذف استاپ و محاسبه سود به واقعیت می توانستیم پی ببریم . سود واقعی چندین هزار پیپ میشد .

این برای من تازه کار جالب امد . من در اولین نگاه خود به چارت یورو . دلار حرکات منظم ان را مشاهده کردم .

یکی از نتایج تحقیقات که قطعیت یافته و قابل انتشار هست این هست که نظم در همه بازارها یکسان نیست . برای کار کردن با ابزار زمانی باید فعالیت در حیطه چند بازار صورت پذیرد .

شاید بی نظمی در بازارهای دیگر را به عدم ورود بزرگان ربط داد و یا دلایل دیگر . . .

نحوه تحقیق : پیدا کردن نظم در بازار ها و جستجوی ضرب آهنگ . ( شاه کلید برای علاقمندان به تحقیقات زمانی )

در مورد زمان در مراحل اولیه کار احساس شکست کردم . چون نتوانسته بودم نتایج واحد و با جزئیات بیشتر را بدست اورم . و به ناچار به دخیل کردن ابزارهای دیگر روی اورده و دامنه تحقیق از بعد زمان فراتر رفته است .

سوالی که برایم پیش امده این هست که ما از زمان چه می خواهیم ؟ آیا انتظار سیگنال داریم ؟

یک نفر پیدا می شود و به ما می گوید زمستان نزدیک هست . ایا برداشت ما از زمستان اول دی هست؟ ایا 17 اذر را نمی شود زمستان مورد نظر در نظر گرفت ؟

از هر ابزار زمانی برای سیگنال زمانی استفاده شود دقت و اتکا به ان زیر سوال خواهد رفت .

پس بجای زمان ما دنبال موج زمانی باید باشیم . موج کاهشی که مثلا ار هفته دیگر در فلان جفت ارز شروع خواهد شد .

زمان و حجم : در یک محدوده زمانی خاص یک حجمی از خرید یا فروش وارد بازار می شود :: ورود بزرگان

چرا بزرگان در جفت ارزهای مشخصی در زمان های مشخصی ورود می کنند و جالب این هست که ورودشان موجب نظم و روند می شود .

فعلا سرگرم زمان هستم و نتایج قطعی بدست امده را در صورت دیدن جو مساعد تحقیق ارائه خواهم نمود .

به درخواست شما بخشی از نتایج اولیه ارائه شد و برخی زمینه های تحقیق در این کامنت اورده شد .

-------------

متاسفانه شاهد این هستیم که وقتی ابزاری - روشی - سیستم معاملاتی و ... در این انجمن ارائه می شود . ما اولین کاری که می کنیم این هست که آنرا می گاپیم و جیم می شویم و دنبال اهداف تاپبک و ارائه دهنده نمی رویم .

ابزار زمانی ارائه شده توسط عزیزان امین و مهدی را می گاپیم و دنباله را ول می کنیم .

من در بدست اوردن موج زمانی از ابزار این دو دوست ( امین و مهدی ) استفاده نمی برم . ولی این کار عزیزان را نیک می دانم و قابل ستایش

موفق باشید در پناه حق
        ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 05:44 PM

نظر

• چون پست 2 بار ارسال شد . ناچارا این عکس را می گذارم از بزرگان شعر و ادب ایران زمین

ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 05:42 PM

نظر

• یا من قاطی کردم و یا سیستم من . که در هر دو حالت فرقی نمی کنه و پست ها دوبار ارسال می شوند

پس به ناچار . روابط ایران و امریکا

ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 05:50 PM

نظر

• نکته 1 : من از این ابزار های زمانی تا این زمان نتوانسته ام کسب سودی ( دلاری ) بکنم .

نکته 2 : پول برای لذت هست . پس هر وسیله ای که انسان را به لذت برساند دارایی و ثروت محسوب می شود

نکته 3 : لذتی که در کشف یک نکته - یک ابزار - یک سیستم - ... هست شاید قابل قیاس و محاسبه با پول نباشد

نکته 4 : به نظرم هدف از حضور ما در این جهان فقط لذت بوده است . مگر خداوند بنده را برای سختی کشیدن خلق کرده است . سختی خوب هست ولی اخرش باید لذت داشته باشد

نکته 5 : اگر عبادت از روی لذت نباشد بنظرم عبادت نیز مقبول نخواهد شد و یک عادت روزانه محسوب می شود .

نکته 6 : باید از هر کاری که انجام می دهیم لذت ببریم . لذت از باهم بودن - لذت از خواندن - لذت از زندگی کردن و زیستن در سایه حق

نکته 7 : وقتی به هر چیزی بعنوان وسیله کسب سود نگاه می کنیم . ان وسیله کاربردهای دیگرش را از دست می دهد . و باعث می شود ما از ابزار و سیستم ها به نحو احسن استفاده نبریم و زود تاریخ انقضا شان برسد . مانند اندیکاتورها

نکته 8 : یکی از معایب ما دنبال چند خرگوش بودن و نداشتن هدف واحد هست .

نکته 9 : رسم خط روند را بلد نیستم ولی دنبال چرایی نظم در بازار هستم . با اینکه می دانم روند شناسی یکی از پایه های نظم زمانی هست .

نکته اخر : چیزی که به راحتی صاحبش شویم ( مثل آر اس آی ) براحتی از دست می دهیم . شیرینی تحقیق را باور کنیم و لذت ببریم .

و یک نکته فلسفی در مورد نظم

هیچ حقیقتی در این جهان ( جهان مادی و جهان نسبیت ) پایدار نیست و ناپایداری یگانه حقیقت موجود هست .
              ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 07:06 PM

نظر

• ایا ما از زمان معجزه می خواهیم و ارزش وقت گذاشتن ندارد .

در وصف استاپ گذاری و استاپ خوردن ( در مبحث زمانی استاپ لحاظ نمی شود - بجای ان استاپ زمانی یا تی پی زمانی داریم ) این شعر از استاد خیام

تا کی غم آن خورم که دارم یا نه - - وین عمر به خوشدلی گذارم یا نه
                پر کن قدح باده که معلومم نیست
                - - کاین دم که فرو برم برآرم یا نه

و در وصف نظم موجود در طبیعت و برخی چارتهای قیمتی

بصحرا بنگرم صحرا تو بینم - - به دریا بنگرم دریا تو بینم

به هر جا بنگرم کوه و در و دشت - - نشان روی زیبای تو بینم

دیدمان نسبت به چارت را تغییر دهیم و از دید طلبکارانه خارج شویم . شاید چارت به ما نگوید ولی باید ازش حرف کشید . . .

چشم ها را باید شست . جور دیگر باید دید

ویرایش توسط aliloo : https://www.traderha.com/member/8385-aliloo در ساعت 11-15-2013, 08:12 PM

نظر

• زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

• زندگی آفرینش هست ، نه کشف و جستجو

نظر

• یا ارحم الراحمین . . .

نظر

• بخاطر در امان بودن از نوسانات ناشی از فاند ساعت 6 و سی دقیقه پوزیشن ها دستی کلوز خورد تا بعد از تعادل بازار تصمیم گیری مجدد صورت پذیرد .

نظر

• نتیجه : خورده شدن هر دو تی پی

نتیجه : خورده شدن تی پی

نظر

• ببینیم چی میشه . . .

نظر

• نتایج پست های قبلی :

ین ژاپن :

و نتیجه :