اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی فقانی ( کارگاه الیوت طلا )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
    من متوجه سوال شما نشدم ! اگر لطف کنید و کمی توضیح دهید ، ممنون خواهم شد .

ریز شمارش مد نظرم در این تایم فعلاً بصورت تصویر زیر است :

[IMG][/IMG]

متاسفانه لینک دانلود کتاب را ندارم .
    ممنونم ezzal عزیز

لینک دانلود ترجمه کتاب رو از تاپیک خودشما پیدا کردم

http://www.bestinfo2010.com/PCM/EBOOK/mastering.rar (ترجمه کتاب الیوت به سبک گلن نلی)

واقعا منطق شماره گزاری شما برام مفهوم نیست ، شاید برای اینه که از سبک گلن نلی چیزی نمیدونم .
    اما سوال من اینه که وقتی یک مثلث تشخیص داده میشه اولین برخورد به یکی از ساق ها و برگشت اون به ساق دیگر مثلث رو میشه بعنوان موج A گرفت .
    ولی تو تصویر شما ، به محض برخورد با ساق مثلث موج A شماره گزاری شده .

فکر کنم اگر لطف کنید و در مورد شمارش خودتون توضیح بدید بهتر باشه .
    لطفا از یک تایم بالا تر شماره گزاری کنید و در روزانه شماره گزاری بالا تر رو انجام بدید و بعد در 4 ساعته ، که بهتر متوجه بشیم .
    سوالهای دیگه ای هم هست که میزارم بعد از توضیح شما چون ممکنه در توضیح شما بهشون پاسخ داده بشه .

به هر روی چون این تاپیک ، کارگاهی است ، بهتره چارت های ارایه شده با توضیح باشه تا بتونیم منظور تحلیل کننده رو درست و اونجوری که ایشان مد نظر دارند متوجه بشیم و البته نکته ای باشه برای آموزش من و دیگر دوستان علاقه مند .

با سپاس

یاحق
    ویرایش توسط Codec 13 : https://www.traderha.com/member/13865-codec-13 در ساعت 05-24-2014, 08:23 PM
    شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

نظر

با سلام و تشکر از 13 Codec عزیز و دوست خوبمون ایزل

بنظر من طلا در تایم هفتگی در یک موج 4 بسر میبرد و تا زمانی که این اصلاح تمام نشود میتوان برای آن الگوهای متفاوتی را احتمال دهیم .بنابراین منطقی ترین کار برای یک الیوت کار اجتناب از ترید در موج 4 وصبر برای اتمام آنست و اما چون ما عادت داریم حرکتها را قبل از اتمام پیشبینی کنیم احتمال این حرکت را در تایم دیلی میتوان داد.

موفق باشید

http://

نظر

نوشته اصلی توسط codec 13 نمایش پست ها
        ممنونم ezzal عزیز

لینک دانلود ترجمه کتاب رو از تاپیک خودشما پیدا کردم

http://www.bestinfo2010.com/pcm/ebook/mastering.rar (ترجمه کتاب الیوت به سبک گلن نلی)

واقعا منطق شماره گزاری شما برام مفهوم نیست ، شاید برای اینه که از سبک گلن نلی چیزی نمیدونم .
        اما سوال من اینه که وقتی یک مثلث تشخیص داده میشه اولین برخورد به یکی از ساق ها و برگشت اون به ساق دیگر مثلث رو میشه بعنوان موج a گرفت .
        ولی تو تصویر شما ، به محض برخورد با ساق مثلث موج a شماره گزاری شده .

فکر کنم اگر لطف کنید و در مورد شمارش خودتون توضیح بدید بهتر باشه .
        لطفا از یک تایم بالا تر شماره گزاری کنید و در روزانه شماره گزاری بالا تر رو انجام بدید و بعد در 4 ساعته ، که بهتر متوجه بشیم .
        سوالهای دیگه ای هم هست که میزارم بعد از توضیح شما چون ممکنه در توضیح شما بهشون پاسخ داده بشه .

به هر روی چون این تاپیک ، کارگاهی است ، بهتره چارت های ارایه شده با توضیح باشه تا بتونیم منظور تحلیل کننده رو درست و اونجوری که ایشان مد نظر دارند متوجه بشیم و البته نکته ای باشه برای آموزش من و دیگر دوستان علاقه مند .

با سپاس

یاحق
        قسمتی که در پست شما مشخص کردم را متوجه نشدم ولی یک توضیح کلی در خصوص نام گذاری موج aدر مثلثها :

در اغلب اوقات زمانیکه با یکی از حالات زیر برخورد میکنم با اطمینان بالا میتوانم بگویم موج تشکیل شده ، موج a از مثلث است :

1. تشکیل یک اصلاح تخت کشیده

2. تشکیل یک اصلاح زیگزاگ کشیده

3.تشکیل یک اصلاح زیگزاگ دو گانه و یا سه گانه

4. تشکیل یک اصلاح ترکیبی دو گانه و یا سه گانه

لطفاً نامگذاری هر قسمت که مفهوم نیست را بر روی تصویر مشخص کنید تا تک به تک توضیح دهم .

ممنونم
        در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

[QUOTE=amoaleman;132832]با سلام و تشکر از 13 Codec عزیز و دوست خوبمون ایزل

بنظر من طلا در تایم هفتگی در یک موج 4 بسر میبرد و تا زمانی که این اصلاح تمام نشود میتوان برای آن الگوهای متفاوتی را احتمال دهیم .بنابراین منطقی ترین کار برای یک الیوت کار اجتناب از ترید در موج 4 وصبر برای اتمام آنست و اما چون ما عادت داریم حرکتها را قبل از اتمام پیشبینی کنیم احتمال این حرکت را در تایم دیلی میتوان داد.

موفق باشید

http://QUOTE]

با سپاس از amoaleman عزیز
          در مورد تحلیل شما 1 سوال برام پیش آمده و اون اینه که :
          منظور شما از اینکه در موج 4 هستیم اون قسمت از چارته که با A و B آبی شمارش کرده اید . درسته ؟ چون من شماره گزاری 4 رو رو تحلیل نمیبینم .
          اگر این درست باشه و شما به دنبال موج 4 از شماره گزاری آبی رنگ و یا حتی سبز رنگ هستید ، چگونه میشه این موج 4 که داره شکل میگیره رو از نظر درجه امواج با موج 2 یا 1 یا 3 شما در یک رده قرار داد ؟
          منظورم اینه که هر یک از اصلاح های موج 4 شما A یا B میتونه از نظر درجه موج با موج 3 شما در یک درجه باشه ، اما کل اصلاح نمیتونه با یکی از موج های شما در یک درجه قرار بگیره .
          درواقع از شروع ( اگر حرکت بزرگتر شمارش سبز را در نظر بگیریم ) حرکت 39 کندل هفتگی تا آخر موجی که با 3 آبی علامت گزاری کردید وجود داره و این دز حالیه که فقط موج 4 شما 46 کندل هفتکی را گزرانده که از
          کل حرکت 1 - 2 و 3 شما بزرگتره .

ممنون میشم که در این مورد توضیح بفرمایید .
          و البته ممنونم از اینکه در بحث شرکت کرده اید

سپاس دوست عزیز

نظر

قسمتی که در پست شما مشخص کردم را متوجه نشدم ولی یک توضیح کلی در خصوص نام گذاری موج aدر مثلثها : در اغلب اوقات زمانیکه با یکی از حالات زیر برخورد میکنم با اطمینان بالا میتوانم بگویم موج تشکیل شده ، موج a از مثلث است : 1. تشکیل یک اصلاح تخت کشیده 2. تشکیل یک اصلاح زیگزاگ کشیده 3.تشکیل یک اصلاح زیگزاگ دو گانه و یا سه گانه 4. تشکیل یک اصلاح ترکیبی دو گانه و یا سه گانه لطفاً نامگذاری هر قسمت که مفهوم نیست را بر روی تصویر مشخص کنید تا تک به تک توضیح دهم . ممنونم
            عکس رو علامت گزاری کرده ام که براتون قرار میدم

در قسمتی که با مستطیل قرمز نشان دادم موج( A ) که با رنگ قرمز نشون دادید علامت گزاری شده .
            این موج با توجه به شکل مثلثی که خودتون کشیده اید ، اصلا در مثلث نیست و درست بعد از آن یعنی موج ( B ) شما اولین موجی است که در مثلث قرار میگیره و سوال من هم اینجاست که چطور شد این موج ( موج مشخص شده در محدوده مستطیل قرمز ) بعنوان موج A گرفته شده ؟

اگر شرایط شکل گیری مثلث در 4 عنوانی که ذکر کرده اید مشخص میشه ، پس شما میتونید بدون وجود و تشکیل موج های دیگه به وجود مثلث پی ببرید ، درسته ؟
            واگر شرط سوم شما رو در نظر بگیریم ، مثلث میتونه قبل از موج A شما شروع شده باشه چون قبل از اون رو با یک زیگزاگ سه گانه شماره گزاری کرده اید .

نکته بعد نحوه کشیدن حطوط مورب شماست که من در کنارش یک حط قرمز کشیدم .
            بر چه مبنایی این خطوط کشیده شده .
            چون ظاهرا بغیر از نقطه شروع خط ، مرجع دومی برای شیب خط وجود نداره .

مورد بعد که در یک بیضی سبز مشخص کردم
            وجود یک موج 5 تایی در متلت است ، این شماره گزاری برچه مبنایی شده ؟
            چون تا آنجایی که من میدانم در مثلث ها موج های درونی ساختاری 3 موجه دارند .
            آیا شما قاعده ای در امواج الیوت دارید که مثلث هارو با ساختار درونی متفاوتی نشون بده ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

باسپاس فراوان

یاحق

نظر

نوشته اصلی توسط Codec 13 نمایش پست ها
              عکس رو علامت گزاری کرده ام که براتون قرار میدم

در قسمتی که با مستطیل قرمز نشان دادم موج( A ) که با رنگ قرمز نشون دادید علامت گزاری شده .
              این موج با توجه به شکل مثلثی که خودتون کشیده اید ، اصلا در مثلث نیست و درست بعد از آن یعنی موج ( B ) شما اولین موجی است که در مثلث قرار میگیره و سوال من هم اینجاست که چطور شد این موج ( موج مشخص شده در محدوده مستطیل قرمز ) بعنوان موج A گرفته شده ؟

اگر شرایط شکل گیری مثلث در 4 عنوانی که ذکر کرده اید مشخص میشه ، پس شما میتونید بدون وجود و تشکیل موج های دیگه به وجود مثلث پی ببرید ، درسته ؟
              واگر شرط سوم شما رو در نظر بگیریم ، مثلث میتونه قبل از موج A شما شروع شده باشه چون قبل از اون رو با یک زیگزاگ سه گانه شماره گزاری کرده اید .

نکته بعد نحوه کشیدن حطوط مورب شماست که من در کنارش یک حط قرمز کشیدم .
              بر چه مبنایی این خطوط کشیده شده .
              چون ظاهرا بغیر از نقطه شروع خط ، مرجع دومی برای شیب خط وجود نداره .

مورد بعد که در یک بیضی سبز مشخص کردم
              وجود یک موج 5 تایی در متلت است ، این شماره گزاری برچه مبنایی شده ؟
              چون تا آنجایی که من میدانم در مثلث ها موج های درونی ساختاری 3 موجه دارند .
              آیا شما قاعده ای در امواج الیوت دارید که مثلث هارو با ساختار درونی متفاوتی نشون بده ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

باسپاس فراوان

یاحق
              پاسخها بترتیب سوال :

داستان مثلثها خیلی مفصلتر از مطلبیست که فرمودید و عرض کردم که عموماً با همان موج اول میتوان شروع تشکیل یک مثلث را احتمال داد .
              در ساده ترین حالت دو نوع مثلث در بازار تشکیل میشود که در تصویر زیر قرار دادم و قدرت خروجی مثلث نوع غیر عادی بیشتر از نوع عادیست و...

با درنظر گرفتن قوانین متنوعی که بر اساس مدت زمان ساخته شدن مثلث و اندازه امواج و... است میتوان با تخمین خوبی جهت موج خروجی از مثلث و همچنین اندازه آن را مشخص کرد .( مثلثها در دو دسته بندی کلی در نمودار ظاهر میشوند :1) در نقش ادامه دهنده روند 2) در نقش تغییر دهنده جهت روند )

[IMG][/IMG]

پاسخ سوال دوم : با احتمال بسیار بالا میتوان با همان موج اول به تشکیل مثلث پی برد .

پاسخ سوال سوم :بر اساس نامگذاری که برای ریز موجهای موج (A) مشخص کرده ام موج مذکور یک ترکیبی دوگانه است و نه زیگزاگ سه گانه !

پاسخ سوال چهارم :اگر زاویه خطوط ترسیمی با خط افق را کمتر از آنچه ترسیم کرده ام در نظر بگیریم ،هر ضلع مثلث بیش از دو برخورد خواهد داشت که ناقض قوانین ترسیم مثلثهاست .
              پاسخ سوال پنچم :اگر در تصویر دقت کنید ، حدفاصل موج (B) تا موج (C)را یک ساختار سه تایی در نظر گرفته ام که ریز موج B از این ساختار خود مثلثی غیر عادیست و موج خروجی از این مثلث اخیر با توجه به بعد زمان ، احتمالاً یک ساختار ترمینال بر اساس تصویر خواهد داشت .

یک توضیح کلی : من سعی میکنم بر اساس ساختار تک تک امواج در گذشته ، بهترین حالت برای آینده بازار را حدس بزنم و مسلماً اگر این حدس فیل شود ، مجدداً بهترین سناریو را جایگزین سناریوی اخیر خواهم کرد . بنابراین فعلاً از نظر من سناریوی بالا بهترین سناریوی ممکن است و با تشکیل امواج جدید ممکن است این سناریو دچار تغییرات جزئی و یا کلی شود

موفق باشید
              ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 05-25-2014, 01:13 PM

نظر

[QUOTE=Codec 13;132859]
                نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها
                با سلام و تشکر از 13 Codec عزیز و دوست خوبمون ایزل

موفق باشید

http://QUOTE]

با سپاس از amoaleman عزیز
                در مورد تحلیل شما 1 سوال برام پیش آمده و اون اینه که :
                منظور شما از اینکه در موج 4 هستیم اون قسمت از چارته که با A و B آبی شمارش کرده اید . درسته ؟ چون من شماره گزاری 4 رو رو تحلیل نمیبینم .
                اگر این درست باشه و شما به دنبال موج 4 از شماره گزاری آبی رنگ و یا حتی سبز رنگ هستید ، چگونه میشه این موج 4 که داره شکل میگیره رو از نظر درجه امواج با موج 2 یا 1 یا 3 شما در یک رده قرار داد ؟
                منظورم اینه که هر یک از اصلاح های موج 4 شما A یا B میتونه از نظر درجه موج با موج 3 شما در یک درجه باشه ، اما کل اصلاح نمیتونه با یکی از موج های شما در یک درجه قرار بگیره .
                درواقع از شروع ( اگر حرکت بزرگتر شمارش سبز را در نظر بگیریم ) حرکت 39 کندل هفتگی تا آخر موجی که با 3 آبی علامت گزاری کردید وجود داره و این دز حالیه که فقط موج 4 شما 46 کندل هفتکی را گزرانده که از
                کل حرکت 1 - 2 و 3 شما بزرگتره .

ممنون میشم که در این مورد توضیح بفرمایید .
                و البته ممنونم از اینکه در بحث شرکت کرده اید

سپاس دوست عزیز

سلام و خسته نباشيد

بله درست است منظور از موج 4 همان A,B و ادامه آن كه موج C ويا C,D,E است كه در شكل دوم موج C شمارش شده است كه ميتونه بصورت كمپلكس درآيد.
                و اما در مورد اينكه فرموديد موج 4 نميتونه با امواج قبلي هم درجه باشه لطفا دليل آنرا بيشتر توضيح دهيد چون بنظر من اشكالي وجود ندارد .سه موج همجوار در صورتي ميتوانند از يك درجه باشند كه با هم تساوي زماني نداشته باشند.

سپاس

نظر

با درود به دوستان گلم
                  بسیار بسیار بسیار خوشحالم که دوستان عزیزم amoaleman و ezzal این تاپیک که متعلق به خودشون هست رو محلی برای تبادل اطلاعات قرار داده اند .
                  دوستان عزیز :
                  واقعا و از اعماق قلب این تاپیک را متعلق به همه دوستان عزیز میدانم و همیشه برای انتقال این مطلب کوشیده ام .
                  به شما قول میدم اگر به همین صورت ادامه بدهیم حتی دوستان عزیزی مثل آقایان آزادی ، یزدی ، مصطفی ( مرد همیشه صبور ) و آیو و دیگر دوستان
                  با همه مشغله ها و درگیری هایی که دارند را به این تاپیک می آوریم و آنقدر تاپیک برای ایشان جالب بشود که لطف کنند و نکات آموزشی خودشون رو به ما انتقال بدند .

دوست خوبم آقا مهدی ( مهدی نورالهی ) ، اگر این مطلب رو میخونی باید بگم جای تحلیل های شما هم خالیه و با اینکه میدونم همه دوستان گرفتاری هایی دارند باز هم به خودم اجازه میدهم که ازتون خواهش کنم تاپیک خودتون رو پربار تر فرمایید .

دوستان بسیار عزیزم خواهش دیگری هم دارم
                  لطفا تحلیل هاتون رو با دید آموزشی پست کنید و تحلیل های دوستان رو هم با همین دید به چالش بکشید .
                  دوستانی که در الیوت کار میکنند همه با این درد مشترک برخورد کرده اند که در این راه بیشتر اوقات تنها بوده اند و مجبور شده اند تا به تنهایی مطالب رو پیگیری کنند . در صورتی که همچین محلی میتونه در پیشرفت سریع تر همه ما کمک شایانی کنه .

پس همه دوستان ،چه اساتید گرامی و چه آنهایی که در پی آموختن هستند جلو بیان و تحلیل هاشون رو باذکر دلیل پست کنند تا بار آموزشی پست ها هم حفظ بشه .

باز هم خوشحالی خودم رو از شرکت دوستان عزیزم در تاپیک خودشون بیان میکنم و امید وارم این شکل از کار کارگاهی حفظ بشه .

با سپاس از دوستان گرامی

یا حق

نظر

با درود به دوستان گلم
                    بسیار بسیار بسیار خوشحالم که دوستان عزیزم amoaleman و ezzal این تاپیک که متعلق به خودشون هست رو محلی برای تبادل اطلاعات قرار داده اند .
                    دوستان عزیز :
                    واقعا و از اعماق قلب این تاپیک را متعلق به همه دوستان عزیز میدانم و همیشه برای انتقال این مطلب کوشیده ام .
                    به شما قول میدم اگر به همین صورت ادامه بدهیم حتی دوستان عزیزی مثل آقایان آزادی ، یزدی ، مصطفی ( مرد همیشه صبور ) و آیو و دیگر دوستان
                    با همه مشغله ها و درگیری هایی که دارند را به این تاپیک می آوریم و آنقدر تاپیک برای ایشان جالب بشود که لطف کنند و نکات آموزشی خودشون رو به ما انتقال بدند .

دوست خوبم آقا مهدی ( مهدی نورالهی ) ، اگر این مطلب رو میخونی باید بگم جای تحلیل های شما هم خالیه و با اینکه میدونم همه دوستان گرفتاری هایی دارند باز هم به خودم اجازه میدهم که ازتون خواهش کنم تاپیک خودتون رو پربار تر فرمایید .

دوستان بسیار عزیزم خواهش دیگری هم دارم
                    لطفا تحلیل هاتون رو با دید آموزشی پست کنید و تحلیل های دوستان رو هم با همین دید به چالش بکشید .
                    دوستانی که در الیوت کار میکنند همه با این درد مشترک برخورد کرده اند که در این راه بیشتر اوقات تنها بوده اند و مجبور شده اند تا به تنهایی مطالب رو پیگیری کنند . در صورتی که همچین محلی میتونه در پیشرفت سریع تر همه ما کمک شایانی کنه .

پس همه دوستان ،چه اساتید گرامی و چه آنهایی که در پی آموختن هستند جلو بیان و تحلیل هاشون رو باذکر دلیل پست کنند تا بار آموزشی پست ها هم حفظ بشه .

باز هم خوشحالی خودم رو از شرکت دوستان عزیزم در تاپیک خودشون بیان میکنم و امید وارم این شکل از کار کارگاهی حفظ بشه .

با سپاس از دوستان گرامی

یا حق

دو تا مشکل اساسی وجود داره :

1) روش نقد کردن و هدف از نقد کردن را عموماً نمیدانیم .

2) غرور و تعصب بر روی سابقه کاری و دانسته هایمان باعث میشود از نقد خود گریزان و از نقدشدن توسط دیگران دلگیر شویم .

و نهایتاً سرانجامی جز شکست و عدم تحلیل و بررسی شکست در انتظار تک تک ما نخواهد بود .

امیدوارم این تاپیک که در همان پستهای اولین ، هدف ارزشمندش را به سادگی به رخ کشید سر آغازی باشد برای بررسی دقیق و منطقی بازار بر اساس گزینه های مهمی همچون قدرت ترند ، زمان ترند ، شتاب ترند و.... که تسلط بر آنالیز این داده ها میتواند راه رسیدن به بهترین تحلیل را هموار کند .

به امید رسیدن به یک کار گروهی و ارزشمند با مشارکت تمامی صاحب نظران
                    ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 05-25-2014, 05:59 PM

نظر

درود بر عزیزان

مجید جان از لطف و محبت شما صمیمانه سپاسگزارم.امیدوارم با یاری و همدلی عزیزان بتوانیم همانگونه که دوست خوبمون ایزل فرمودندبه بررسی دقیق و منطقی بازار بپردازیم و همیشه در جهت و همراه مارکت قدم برداریم.

موفق باشید

نظر

پاسخها بترتیب سوال :

داستان مثلثها خیلی مفصلتر از مطلبیست که فرمودید و عرض کردم که عموماً با همان موج اول میتوان شروع تشکیل یک مثلث را احتمال داد .
                        در ساده ترین حالت دو نوع مثلث در بازار تشکیل میشود که در تصویر زیر قرار دادم و قدرت خروجی مثلث نوع غیر عادی بیشتر از نوع عادیست و...

با درنظر گرفتن قوانین متنوعی که بر اساس مدت زمان ساخته شدن مثلث و اندازه امواج و... است میتوان با تخمین خوبی جهت موج خروجی از مثلث و همچنین اندازه آن را مشخص کرد .( مثلثها در دو دسته بندی کلی در نمودار ظاهر میشوند :1) در نقش ادامه دهنده روند 2) در نقش تغییر دهنده جهت روند )

[IMG][/IMG]

پاسخ سوال دوم : با احتمال بسیار بالا میتوان با همان موج اول به تشکیل مثلث پی برد .

پاسخ سوال سوم :بر اساس نامگذاری که برای ریز موجهای موج (A) مشخص کرده ام موج مذکور یک ترکیبی دوگانه است و نه زیگزاگ سه گانه !

پاسخ سوال چهارم :اگر زاویه خطوط ترسیمی با خط افق را کمتر از آنچه ترسیم کرده ام در نظر بگیریم ،هر ضلع مثلث بیش از دو برخورد خواهد داشت که ناقض قوانین ترسیم مثلثهاست .
                        پاسخ سوال پنچم :اگر در تصویر دقت کنید ، حدفاصل موج (B) تا موج (C)را یک ساختار سه تایی در نظر گرفته ام که ریز موج B از این ساختار خود مثلثی غیر عادیست و موج خروجی از این مثلث اخیر با توجه به بعد زمان ، احتمالاً یک ساختار ترمینال بر اساس تصویر خواهد داشت .

یک توضیح کلی : من سعی میکنم بر اساس ساختار تک تک امواج در گذشته ، بهترین حالت برای آینده بازار را حدس بزنم و مسلماً اگر این حدس فیل شود ، مجدداً بهترین سناریو را جایگزین سناریوی اخیر خواهم کرد . بنابراین فعلاً از نظر من سناریوی بالا بهترین سناریوی ممکن است و با تشکیل امواج جدید ممکن است این سناریو دچار تغییرات جزئی و یا کلی شود

موفق باشید
                        با درود
                        ایزل عزیز در شکلی که ترسیم شده ( شکل زیر )

[/IMG
                        ما برخورد بیشتر از 2 تا هم میبینیم ، این اشتباه ترسیمه یا در پاسخی که به سوال چهارم دادید منظورتون چیز دیگه ایه ؟
                        در پاسخ سوال سوم هم که نوشتید ، من موج قبل از A قرمز رنگ رو مد نظر قرار داده بودم نه خود موج A رو . در واقع اون موجی که با X1 و X2 علامت گزاری کرده اید .
                        اگر لطف کنید منظور از کلمه ( کشیده ) که به مسظح و زیگزاگ نسبت دادید رو بیان کنید ممنون میشم .

سوال آخر من هم درمورد شرایط کلی مثلث هاست که باید چه قواعدی رو برای علامت گزاری اونها رعایت کرد ؟ و نوع ادامه دهنده روند و برگشتی اون رو با چه معیاری مشخص میشه کرد ؟

با سپاس

نظر

[QUOTE=amoaleman;132899]

سلام و خسته نباشيد

بله درست است منظور از موج 4 همان A,B و ادامه آن كه موج C ويا C,D,E است كه در شكل دوم موج C شمارش شده است كه ميتونه بصورت كمپلكس درآيد.
                          و اما در مورد اينكه فرموديد موج 4 نميتونه با امواج قبلي هم درجه باشه لطفا دليل آنرا بيشتر توضيح دهيد چون بنظر من اشكالي وجود ندارد .سه موج همجوار در صورتي ميتوانند از يك درجه باشند كه با هم تساوي زماني نداشته باشند.

سپاس
                          با درود
                          عباس عزیز
                          منظورم از درجه امواج اینه که مثلا الکوی ایمپالسی که موج 1 و 2 و 3 آن در مدت 1 هفته شکل گرفته موج 4 اون اجازه داره تا چه زمان به کار خودش ادامه بده .
                          اگر 3 موج اول در زمان 1 هفته شکل بگیره ، میشه موج 4 اون 1 ماه به درازا بکشه ؟ ( به عنوان مثال )

این معیار زمانی امواج رو اگر میشه توضیح بدید .

با سپاس فراوان

نظر

[QUOTE=Codec 13;132960]
                            نوشته اصلی توسط amoaleman نمایش پست ها

با درود
                            عباس عزیز
                            منظورم از درجه امواج اینه که مثلا الکوی ایمپالسی که موج 1 و 2 و 3 آن در مدت 1 هفته شکل گرفته موج 4 اون اجازه داره تا چه زمان به کار خودش ادامه بده .
                            اگر 3 موج اول در زمان 1 هفته شکل بگیره ، میشه موج 4 اون 1 ماه به درازا بکشه ؟ ( به عنوان مثال )

این معیار زمانی امواج رو اگر میشه توضیح بدید .

با سپاس فراوان

با سلام وصبح بخیر

مجید جان همانطور که میدانید در الیوت فقط سه قانون وجو دارد که نباید نقض شود بقیه موارد بعنوان خطوط راهنما هستند که میتوانند نقض شوند .در مورد زمان قانونی وجو ندارد که نسبت بین امواج را دقیقا مشخص کند اما آنچه معمول است همان موردی است که قبلا عرض کردم سه موج همجوار نمی توانند از نظر زمانی یکسان باشندتا آنها را بتوان هم درجه نامید مثلا اگر ما سه موج 1و2و3 داشته باشیم اگر موج او2 از نظر زمانی یکسان بودند موج 3 باید حتما زمانش متفاوت باشد در غیر این صورت یا هم درجه نیستند و یا موج 3 هنوز کامل نشده است.
                            البته این در حد دانسته های ناقص من است و امکان دارد مواردی باشد که من نمیدانم و خوشحال میشوم که از دانسته های بیشتر عزیزان بهره مند شوم.

ارادتمند

نظر

با درود
                              ایزل عزیز در شکلی که ترسیم شده ( شکل زیر )

[/IMG
                              ما برخورد بیشتر از 2 تا هم میبینیم ، این اشتباه ترسیمه یا در پاسخی که به سوال چهارم دادید منظورتون چیز دیگه ایه ؟
                              در پاسخ سوال سوم هم که نوشتید ، من موج قبل از A قرمز رنگ رو مد نظر قرار داده بودم نه خود موج A رو . در واقع اون موجی که با X1 و X2 علامت گزاری کرده اید .
                              اگر لطف کنید منظور از کلمه ( کشیده ) که به مسظح و زیگزاگ نسبت دادید رو بیان کنید ممنون میشم .

سوال آخر من هم درمورد شرایط کلی مثلث هاست که باید چه قواعدی رو برای علامت گزاری اونها رعایت کرد ؟ و نوع ادامه دهنده روند و برگشتی اون رو با چه معیاری مشخص میشه کرد ؟

با سپاس
                              سلام

پاسخها بترتیب:

1. اشتباه ترسیم من است زیرا با عجله ترسیم شده و فقط و فقط هر ضلع میتواند دو لمس داشته باشد .
                              2.اصلاحهای کشیده اصلاحهایی هستند که موج cاندازه ای در حدود 262%موج aداشته باشد.
                              3.در مورد مثلثها من پیشنهاد میکنم کتاب گلن نلی رو مطالعه کنید و اگر سوالی باقی موند درخدمتم زیرا مبحث کامل و پیچیده ایست و به سادگی نمیتوان عنوان کرد.

اون قسمت پست شما را که بولد کردم متوجه نشدم . لطفاً در صورت امکان روی تصویر سوال را مشخص کنید تا بتونم پاسخ بدم.

ممنونم
                              ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 05-26-2014, 09:37 AM

نظر

سلام
                                روزتان بخیر
                                شاید بتوان شمارش طلال در تایم هفتگی را بدین صورت نیز دید .
                                مرسی
                                فایل های پیوست شده

نظر

پردازش ...
                                X