اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

Mamadreza ------ CandleStick

بستن
این موضوع بسته شده است
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• جناب محمد رضا جان در مورد سایه ها نکته ای اگر هست به ما بگو

نظر

• نوشته اصلی توسط piam نمایش پست ها
      جناب محمد رضا جان در مورد سایه ها نکته ای اگر هست به ما بگو

با سلام خدمت شما خیلی ساده بخوام بگم سایه ها در قوانین کندلی خیلی خیلی مهم هستن و از طرفی بدلیل واضح بودن خیلی زود قابل شناسای سود رسان . البته که در اینجا منظورم سایه های بلند است نه بچه سایه های که عموما اول و آخر هر کندل هست . منظورم دقیقا کندلهای است که بدنه کوچک و سایه های بلند دارن ...... این نوع کندل بیان کننده پس زدن قیمت در سطحی است که این کندل تشکیل شده ..... در حالت کلی وقتی در چارت این کندلها ظاهر میشن 2 حالت داره یـــا در جهت روند اصلی هستن یا مخالف روند اصلی در حالت استاندارد این نوع کندلها وقتی در جهت روند هستن نشان از به انتها رسیدن اصلاح و آغاز روند حرکتی بازار دز جهت اصلی خودش است و وقتی در خلاف جهت روند تشکیل میشن خبر از فشاری بر روند موجود است جهت توقف که توقف گاهی سبب برگشت قیمت گاهی سبب بوجود آمدن مدتی حرکت ساید در بازار میشن تا در ادامه که بازار جهتی مشخص پیدا بکنه . این حالت کلی استفاده از کندلهای سایه دار در جهت شناسایی روند و ادامه یا عدم ادامه حرکت بازار با استفاده از سایه ها است . درباره تایین حد ضرر هم کاربرد دارن و اون این است که همیشه حد ضرر رو باید زیر یا بالای سایه کندل گذاشت حتی اگه کندل مورد نظر سایه کوچکی داشته باشه . بخوام درباره سایه ها حرف بزنم و اهمیت ظاهر شدن آنها هر چقدر بگم بازم کمه اما سعی میکنم روی تصویر از این بعد درباره اهمیت سایه ها بیشتر توضیح بدم . فکر میکنم اینجوری هم بتونم منظورم رو بهتر بیان بکنم هم اینکه خداوکیلی من تایپ فارسی یکمی برام سخته از این مدل ها هستم که با یک انگشت تک تک تایپ میکنم توی هر متن هم 10 تا غلط املایی دارم که همین جا از همه عزیزان بخاطر غلط های املایی موجود در پستها معذرت میخوام . بگذریم .. الان یک ترید انجام دادم اتفاقا توی چارتو خود ترید از سایه ها کمک گرفتم که روی تصویر توضیح میدم .
      ویرایش توسط محمدرضا کاشانی : https://www.traderha.com/member/14264-محمدرضا-کاشانی در ساعت 04-29-2015, 06:46 PM
      {{ احساسات انسانی محرک اصلی بازار است و تحلیل کندلی روشی بی نظیر در اندازه گیری یه این احساسات در بازار است }}

نظر

• {{ احساسات انسانی محرک اصلی بازار است و تحلیل کندلی روشی بی نظیر در اندازه گیری یه این احساسات در بازار است }}

نظر

• قرار بود امروز دیگه پست نزارم ولی یورو دلار نمیزاره روز جالبی بود

نظر

• یا سلام و شاد باش من امروز با روش شما تریدم روی حساب ریل شروع کردم عادت ندارم دمو کار کنم چون تریدر بد عادت می کنه البته اولش به سیستم شما اعتماد نداشتم ترسیده بودم ولی بعد که جلو رفتم دیدم سیستمی جالبی و میشه روش حساب کرد ولی اگر میشد میزان سود و حد ضرر برابر کرد یک سیتم ایده الی می شد در ضمن یک راهی به نظرم رسید یرای استفاده بهینه تر از این سیستم میشه از تریلینگ استاپ استفاده کرد و میزان اونم 5 پیپ قرار داد حالا هرچقدر که بازار سود داد .می خواستم بدونم این راه عملی است؟
            البته من خودم با روش شما معامله کردم
            ویرایش توسط 14895 : https://www.traderha.com/member/4051-14895 در ساعت 04-29-2015, 11:33 PM

نظر

• سلام دوستان

یک دوجی خوب

poor

نظر

• نوشته اصلی توسط kiumarth نمایش پست ها
                سلام دوستان

یک دوجی خوب

با سلام این موقعیت عالی بود و وقتی تایم های یک ساعته ، 30دقیقه ، 15دقیقه
                ، 5دقیقه
                رو نگا می کردیم از لحاظ کندلی همه نشانه های صعود رو داشتن
                ویرایش توسط mosayeb256 : https://www.traderha.com/ در ساعت 04-30-2015, 01:05 PM

نظر

• یک نکته ای که میشه به موقعیت بالا اضافه کرد این که در تایم فرم 30 دقیقه روی مووینگ 50 قرار داشت.

نظر

• نظر

• http://pcmupload.traderha.com/uploa...0392641741.gif

http://pcmupload.traderha.com/uploa...0392642972.gif
                      ویرایش توسط Hossein_1352 : https://www.traderha.com/member/14653-hossein_1352 در ساعت 04-30-2015, 03:52 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط 14895 نمایش پست ها
                        یا سلام و شاد باش من امروز با روش شما تریدم روی حساب ریل شروع کردم عادت ندارم دمو کار کنم چون تریدر بد عادت می کنه البته اولش به سیستم شما اعتماد نداشتم ترسیده بودم ولی بعد که جلو رفتم دیدم سیستمی جالبی و میشه روش حساب کرد ولی اگر میشد میزان سود و حد ضرر برابر کرد یک سیتم ایده الی می شد در ضمن یک راهی به نظرم رسید یرای استفاده بهینه تر از این سیستم میشه از تریلینگ استاپ استفاده کرد و میزان اونم 5 پیپ قرار داد حالا هرچقدر که بازار سود داد .می خواستم بدونم این راه عملی است؟
                        البته من خودم با روش شما معامله کردم
                        سلام :
                        درباره حد سود این مطلب که عرض میکنم تجربه شخصی خودم هستش و اون این است که در این بازار و اصولا در هر کاری یک سری اصول تئوری وجود داره و در مطرح کردن یک موضوع در حالت تئوری معمولا ایدال ها مطرح میشه که خیلی هم خوب است اما وقتی وارد گود و عمل کردن میرسه همگی میدونیم و دیدیم آنچه که در تئوری مطرح میشه در عمل کمتر دقیقا داستان همونجوری پیش میره که در تئوری مطرح و توقع داشتیم و این قاعده تقریبا در هر موضوع میتونه صدق بکنه و بازار ف ا ر ک س هم از این قاعده مستثنا نیست بنظر من ..... با این مقدمه میرم سر بحث خودمون یعنی حد سود البته بازم تاکید میکنم این نظر و دیدگاه من هستش . خوب همگی از روز اولی که با این بازار آشنا شدیم بهمون گفتن نسبت حد سود به ضرر باید در یک ترید 2-1 باشه یا گاها در بعضی از استراتژی ها میگن 1-1 هم قبول اما درباره خودم حرف میزنم من بشخصه به تعداد موهای کلم چه در دمو چه در ریل ترید کردم و خواستم این داستان 2-1 رو رعایت بکنم اما قیمت تا نزدیکی حد سود پیش رفته و بعدش برگشت و رفته توی ضرر و استاپ هم خورده ! در صورتی که اسراری به رعایت این مبحث که در حد تئوری خیلی هم شرین و خوش آیند است سبب شد که در عمل کامم از تریدی که کردم تلخ بشه !!! و اینکه اینم بازم نظر شخصی من هستش و اون این است که اصل متر این نسبت 2-1 مگه از روی استاپ مشخص نمیشه ؟ ساده تر بگم وقتی میخوای ورد یک ترید حد ضرر خوب با توجه به تکنیک های که وجود داره از روی حرکت های ثبت شده قیمت در گذشته قابل پیش بینی و مشخص هستس اما تعیین حد سود دیگه در اصل میشه پیش گویی آینده و اینکه چون مثلا در یک ترید حد ضرر رو 10پیپ گذاشتیم حالا بخواهیم بر اساس آن تئوری که نسبت رو 2-1 بگیریم و حد سود را حتما 20 پیپ بالاتر باید بذاریم در اصل ما داریم برای حرکت قیمت در اینده تعیین تکلیف میکنم اونم بر اساس یک تئوری و در نتیجه اسرار بر رسیدن اون حد قیمت فقط برای اینکه تئوری نسبت حد سود به ضرر رو تایین بکنیم نتیجش در عمل میشه همون داستانی ترید وارد سود میشه اما به هر دلیلی به اون سطح مطلوب ما نمیرسه و بر میگرده وبجای سود کردن چون خواسته بودیم اون چیزی رو که سر کلاس بهمون یاد دادن رو در واقعیت انجام بدیم متحمل ضرر و عواقب آن میشیم . البته میگم انها نظرات شخصی من هستش و 100% خیلی از دوستان مخالف آن هستن . اما در کل و بطور خلاصه به نظر من بجای اسرار به تعین حد سود و ضرر بر اساس 2-1 یا حتی 1-1 یا 3-1 و .... تمرکز خودمون رو بهتر روی مشخص کردن حد ضرر درست و منطقی بگذاریم و بجای کسب پیپ بشتر جهت به سود رسیدن از حجم بالاتری برای دشت کردن پول از این بازار تمرکز کنیم . مخصوصا در این روش یعنی استفاده از الگوهای کندلی برای ترید چون الگوها بنظر من بهترین ابزار برای شناشایی شروع حرکت ها در بازار است اما خوب این ابزار هم مثل هر ابزار دیگه ای بی نقص نیست و مشکل الگوها این است که جهت حرکت رو به خوبی نشون میدن اما طـــــــــــــــــول حرکت رو نه !!! یعنی چی ؟ یعنی بعنوان مثال ظهور یک دوجی در سقف نشان از این داره که قیمت میخواد برگرده حالا این برگشت میتونه مثلا 1پیپ باشه میتونه بعد از دوجی بازار 1000پیپ بریزه ! اما کیه که میدون این دوجی بعدش 1پیپ قیمت میخواد عکس جهت قبلی پیش بره یا 1000پیپ ! من که نمیدونم چون پیش گویی بلد نیستم ! در هر تایم فریم هر جفت ارزی کندلهاش در حالت نرمال معمولا یک دامنه حرکت مشخصی دارن بعوان مثال در خفت ارز eur/usd در تایم 5 دقیقه طول کندلها حدودا 10 پیپ برای gbp/usd حدودا 15پیپ و usd/jpyحدودا 7پیپ است در حالت نرمال ... خوب حالا وقتی یک الگو ظاهر میشه تا کی اعتبار داره تا قبل از بوجود آمدن الگوی بعدی حالا این الگوی بعدی کی میتونه بوجود بیاد ؟ به محض کلوز کندل بعد از الگویی که ما باهاش ورد ترید شدیم میتونه شرایط بزار جوری رقم بخوره که شمع بدی خودش الکوی بشه خلاف روندی که درش ترید کردیم و یا حتی روزها الگوی خلاف ترید ما پدید نیاد ! کی میدونه چی قرار پیش بیاد یا کیه که میتونه میل و خواسته خودش رو به بازار تحمیل بکنه ! من که نمیتونم !! اما یک نکته این وسط وجود داشت و اون این بود که کندل ها بهر حال تا قبل از کلوز شدن یک دامنه حرکتی تقریبا مشخصی دارن بطور مشخص در چارت eur/usd در 5 دقیقه گفتم حدود 10 پیپ دامنه نوسان دارن حالا فارغ از این که بعد از کلوز این کندل چه آرایشی یا الگویی رو تشکیل میده یا نمیده یکی دو پیپ هم که برای اسپرد باید بدیم به همین دلیل من در عمل متوجه شدم که در چارت 5دقیقه گذاشتن و توقع یک حرکت نهایتا با اسپرد 7 پیپی بعد از تشکیل یک الگوی خوب و درست در عمل نتیجه میده . اما از تریلنگ استاپ هم که فرمودین من فکر میکنم جواب بده اما با شخصیت و روان من سازگار نیست چون شخصا هیچ علاقه ای به باز بودن طولانی ترید ندارم و در این روش خودم تریلنگ استاپ رو تست نکردم . و شخصا فکر میکنم تریدهای کوچیک کوچیک راهتر هستش تا گرفتن 50/60/100پیپ روی یک ترید . البته درباره این مسائل موضوع روانشناختی خود تریدر هم خیلی مهم و پر اهمیت هستش . امید وارم تونسته باشم منظورم رو درست بیان کرده باشم . و حرف آخر اینکه هدف همه ما که در این بازار هستیم کسب سود و پول دراوردن هستش نه کسب پیپ بیشتر وقتی بعد از مدتی به این نتیجه برسی متونی ترید های 5پیپی مطمئن و درست انجام بدیم منطق من به من میگه برای کسب سود بیشتر به حجم معاملاتم اضافه بکنم تا به تعداد گرفتن پیپ بیشتر اما خب همه اینها که گفتم نظرات شخصی و دیدگاهای من نسبت به این بازار هستش و مطمئنا خیلی ها این حرفهای من رو قبول ندارن و رد میکنن که من به همه اون دوستان و افکارشون احترام میزارم .
                        {{ احساسات انسانی محرک اصلی بازار است و تحلیل کندلی روشی بی نظیر در اندازه گیری یه این احساسات در بازار است }}

نظر

• نوشته اصلی توسط kiumarth نمایش پست ها
                          سلام دوستان

یک دوجی خوب

یک نکنه مهم درباره تشکیل دوجی در کف این است که دوجی در کف حتما باید تایید های دیگری هم داشته باشد برای ورود که در شکل در این مورد بخصوص به بعضی هاش اشاره کردم ... دوجی در کف در بسیاری از موارد نشان از ادامه روند نزولی دارد ..... و دوجی در کف جهت ترید حتما باید تایید های دیگری هم داشته باشد ..... قدرت اصلی دوجی در شناسایی سقف است تا کف ..

نظر

• نه دوست خوبم فارغ از این که ترید شما تی پی روزد باید بگم اون موردی که شما در تصویر مشخص کردین الگو کندلی ادامه دهنده یا یک ستاپ پرایس اکشن به هیچ وجه نبود .

نظر

• نظر

• نوشته اصلی توسط Hossein_1352 نمایش پست ها

این درسته خیلی هم درسته ..... قبلا هم گفتم این الگو هم از نظر تشخیص راحته هم به وفور یافت میشه هم خیلی کارش درسته .... با همین یک الگو در طول روز در چارت 5دقیقه میشه کلی سود کرد بطور روزانه و مستمر.... بدون درد بدون استرس !

نظر

پردازش ...
                                X