اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

یادداشت ها و تحلیل های احسان ( burix )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• احسان جان شرمنده تاپیکتا مخدوش می کنم
    یه سوال داشتم از خدمت
    در مورد گزینه show period separators که وقتی انتخاب میشه خطوط عمودی در چارت ظاهر میشه
    که مثلا در تایم روزانه فاصله بین این خطوط بین 22 یا 24 کندل است که یک دوره یک ماهه را به ما نشان میدهد
    اولین سوالم اینجاست که ایا میتوان تنظیمات این خطوط را عوض کرد یا اینکه قابل تفیر نیست
    و اما یک پیشنهاد به نظر بنده این خطوط از اهمت بالایی برخوردار هستند مثلا یه سیستمی اقا مسلم معرفی کردن که از این خطوط استفاده شده بود سیستم بر این پایه بود که های و لو دوره قبلی مشخص میشد و دو خط ضربدری در این ناحیه و بین دو خط عمودی کشیده میشد و با شکسته شدن هر خط توسط قیمت وارد معمله میشدیم به نظرم بای بیشتر روش کار بشه
    پیشنهادم اینکه ادم باید از هر ابزاری اسفاده کنه می دونی چرا چون بازار فارکس مثل یک اقیانوس میمونه خیلی فراست
    اگه فرا نبود با وجو الیوت و هارمونیک و کندل استیک و.... هر روز تکنیک های جدید تر بهش اضافه نمی شد
    منتظر نظر جناب عالی هستم
    ارادتمند
    (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
      احسان جان شرمنده تاپیکتا مخدوش می کنم
      یه سوال داشتم از خدمت
      در مورد گزینه show period separators که وقتی انتخاب میشه خطوط عمودی در چارت ظاهر میشه
      که مثلا در تایم روزانه فاصله بین این خطوط بین 22 یا 24 کندل است که یک دوره یک ماهه را به ما نشان میدهد
      اولین سوالم اینجاست که ایا میتوان تنظیمات این خطوط را عوض کرد یا اینکه قابل تفیر نیست
      و اما یک پیشنهاد به نظر بنده این خطوط از اهمت بالایی برخوردار هستند مثلا یه سیستمی اقا مسلم معرفی کردن که از این خطوط استفاده شده بود سیستم بر این پایه بود که های و لو دوره قبلی مشخص میشد و دو خط ضربدری در این ناحیه و بین دو خط عمودی کشیده میشد و با شکسته شدن هر خط توسط قیمت وارد معمله میشدیم به نظرم بای بیشتر روش کار بشه
      پیشنهادم اینکه ادم باید از هر ابزاری اسفاده کنه می دونی چرا چون بازار فارکس مثل یک اقیانوس میمونه خیلی فراست
      اگه فرا نبود با وجو الیوت و هارمونیک و کندل استیک و.... هر روز تکنیک های جدید تر بهش اضافه نمی شد
      منتظر نظر جناب عالی هستم
      ارادتمند
      سلام دوست گرامی می بخشید که بنده اسم کوچیکتون رو نمی دونم .
      خواهش می کنم . تاپیک متعلق به همه دوستان هست .

در مورد گزینه show period separators که دیفالت متاتریدر هست و ما نمی تونیم تغییری درش ایجاد کنیم ولی با تغییر تایم فریم , بازه های زمانی مختلفی رو بهمون میده مثلا همین خطوط در تایم یک ساعته نماینده یک روز و در تایم 4 ساعته نماینده یک هفته می باشند

در مورد روشی که جناب مسلم معرفی کرده بودند فکر کنم منظورتون کانالهای رگرسیون در سیستم خبرتی هست که این خطوط کانال در 3 تایم فریم رسم می شدند . کانال یک ساعته برای روز گذشته - کانال 4 ساعته برای هفته گذشته و کانال روزانه برای ماه گذشته . و روند بازار در این کانال ها بررسی میشد . تا اینجای کار خوبه و مشکلی نداره . اما چیزی که هست این کانال ها استاتیک هست و برای تغییرش و واکنش به قیمت باید یک بازه زمانی طی بشه . اما چیزی که ماباهاش روبرو هستیم بازاری هست که در هر لحظه سقف ها و کف های جدیدی ایجاد می کنه و چون اساس کانال بر پایه مینورها و ماژورهای چارت هست در نتیجه کانالهای جدیدی با خصوصیات جدید شکل می گیرند و بسیاری از کانالهایی که در گذشته اعتبار داشتند بعد از مدتی اعتبار خودشون رو از دست میدن در نتیجه نمی شه کانال ها رو در بازه زمانی محدود کرد

البته بحث کانال خودش خیلی مفصل هست - کانال افقی - کانال روند دار - میکرو کانال همه اینها قوانین خاص خودش رو داره و ما باید بدونیم که در هر لحظه از چه کانالی استفاده کنیم

موفق باشید

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

• سلام احسان جان صبح روز جمعه ات بخیر انشالله اخر هفته خوبی داشته باشی
        کوچیکت شهرام هستم
        تاپیک اون سیستم که بهت گفتم را پیدا کردم شرمنده جسارت میکنم منظورم سیستم خبرتی نبود
        یه سر به این تاپیک بزن و بعد نظرتا بگو رفیق
        ارادتمند شهرام
        http://forum.broker-fa.com/f60/سیستم-طلایی-x-2675/
        (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• سلام شهرام جان .مرسی
          تاپیک و سیستم رو دیدم . سیستم خیلی خامه و باید خیلی روش کار بشه .
          چون بر مبنای شکست هست اونم در یک روز باید یک سری قوانین تعیین کرد تا بشه شکست های معتبر رو از غیر معتبر تفکیک کرد . من چون تا حالا مدل این سیستم رو ندیدم نمی تونم نظر خاصی بدم فقط یک مدت باید تست بشه تا کاراییش مشخص بشه .

موفق باشید

نظر

• طلا 4 ساعته
            با توجه به پایان ماه میلادی ظاهرا داره از این کانال نزولی لعنتی خارج میشه واقعا خستمون کرد البته هنوز ممکنه بازی دربیاره

نظر

• نتایج شکسته شدن خط روند در پست بالا .جالبه

نظر

• احسان گل حتی خط روند هم وقتی در جهت روند بشکنه اثر داره. البته ببخشید نظرم رو توی تاپیکتون میگما چون میدونم با جنبه ای میگم. شاید هنوز نیاز داریم این جمله روند دوست ماست رو تکرار کنیم.

ارادتمند--------------امیر
                تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• ساله پیش فیلم های آموزشی آقای آ زادی رو میدیدم چند نمونه چارت نشون دادن مثله همین چارت که خیلی ها به اشتباه فکر میکنن خط روند شکسته ولی میبینن قیمت بعد از صعود بر میگرده زیره خط روند!! چون سقف یا کف ماژور خودشونو هنوز نزدن که بخواد روند عوض شه..!

البته جسارت نباشه احسان جان شما استاده ما هستین میدونم این هارو از من خیلی بهتر میدونین..

اما به عنوان یه آماتور عرض میکنم طلا زیاد به خط روند پایبند نیست تو بیشتره تایم هاش همینطوره..بیشتر باید توجه به شکسته مقاومت ها و ساپورت ها نگاهش کرد..که بهترین سیستم از نظره

من سیستمه قفسه پیام و سیستم های پیوتیه..

ببخشید زیادی روده درازی کردم فقط درس پس دادم خدمتتون..
                  ویرایش توسط amirreza6790 : https://www.traderha.com/member/5546-amirreza6790 در ساعت 12-02-2013, 09:35 PM
                  بزرگترین لذت در زندگی ام انجام دادن کاری ست که دیگران گفتند تو نمی توانی ..... ! رومن پولانسکی

نظر

• همه صحبتاتون قبول دارم عزیزان . اما به نظرتون اگر این شکست صعودی میشد باز هم می تونستیم این دلایل رو بیاریم ؟؟؟
                    فرض کنید پولبک می زد و بعد ماژور رو می شکست .

یک نمونه دیگر . در جهت روند

http://www.shiaupload.ir/images/4532...6979269744.png

نظر

• آفرین احسان جان که حرف حق رو زدی. کلا تحلیل گذشته راحت تر از آینده است ولی قبلش هم من کلا تو نزول بودم. مسلما نمیشه گفت صد در صد کجا میره ولی حاضرم شرط ببندم درصد درستی هر چیزی در جهت روند خیلی خیلی بیشتر از همون چیز خلاف جهت رونده. از هارمونیک و کلاسیک بگیر تا اندی های اشباع و حتی موینگها و غیره

بازم میگم الان شاید بتونم محکم بگم که خلاف روند بوده ولی قبلش این جرات رو نداشتم ولی قطعا اگر قبلش هم مجبور میشدم یکی رو انتخاب کنم اون نزول بود. همون طور که هنوز اعتقادم به ضعیف شدن دلار استرالیاست و حتی ضعیف شدن ین که این مورد آخر با تمام تحلیلهایی که دیدم مغایرت داره ولی ترجیح میدم اینقدر در جهت یه روند معامله کنم تا روند به طور ملموس برگرده و اون موقع روز از نو روزی از نو تا دوباره روند جدید پرتم کنه بیرون و این دوره تسلسل رو ادامه دار می بینم - البته برای شخص خودم -

مخلصم

ارادتمند------------امیر
                      ویرایش توسط TwiMm : https://www.traderha.com/member/7623-twimm در ساعت 12-02-2013, 09:46 PM
                      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                        همه صحبتاتون قبول دارم عزیزان . اما به نظرتون اگر این شکست صعودی میشد باز هم می تونستیم این دلایل رو بیاریم ؟؟؟
                        فرض کنید پولبک می زد و بعد ماژور رو می شکست .

یک نمونه دیگر . در جهت روند

http://www.shiaupload.ir/images/4532...6979269744.png

درود بر دوستان عزیزم

احسان جان با اجازت نظرمو میگم. درسته که این مسئله حل شده و جواب مشخصه ولی معمولا بعد از شکست ماژور ها یا سطوح مقاومتی / حمایتی است که میتوانیم بگوییم شکست روند کامل شده و برای ترید آماده است.

در عکسی که خودت گذاشتی همه چی موید این مطلبه که تا رسیدن قیمت به باکس قرمز نمی توانستیم ترید کنیم و می بایست خط سبز شکسته میشد و بعد از پولبک یا قبل آن میتوانستیم وارد خرید شویم.

ببخشید.
                        هميشه آماتورها در امتداد يک روند قوي به دنبال الگوهاي برگشتي مي گردند...

«قومی متفکرند اندر ره دین// قومی به گمان فتاده در راه یقین// می ترسم از آن که بانگ آید روزی// کی بی خبران راه نه آن است و نه این»

.

نظر

• از همه دوستان سپاسگزارم
                          البته من خیلی دلایل برای ریورسال داشتم که ساده ترین اون رو قرار دادم
                          این که فقط تحلیل کنیم خوب نیست .بعضی وقت ها هم باید تحلیل رو به چالش کشید خصوصا اونهایی که فیلد میشن .
                          البته بازار هم همیشه یک فرم نیست وخیلی زاویه ها هم هست که ممکنه از دید تحلیل گر در زمان تحلیل پنهان بمونه

امیدوارم که این بحث ها باعث بهتر شدن تحلیل هامون بشه
                          موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                            سلام
                            gbp/aud

از همین جا یک سل کوچیک میریم ببینیم چی میشه

سلام
                            نتیجه
                            سقف کانال و میدلاین شکسته شد تحلیل فیلد شد ظاهرا قصد پایین اومدن هم نداره . بازاره دیگه بای میزدیم تا کف کانال میریخت
                            یک نکته جالب این شکستها توی تیک چارت بهتر میشه فهمید

موفق باشید

نظر

• چه کردند آمریکایی ها واقعا دمشون گرم
                              طلا 4 ساعته - گارتلی - 400 پیپ - کلی ضرر هامون جبران شد . منتظر افت برای ورود مجدد
                              موفق باشید

نظر

• سلام
                                Auz/Nzd تایم هفتگی
                                دبل تاپ 18 ساله با سیمتری خارق العاده . ظاهرا عزم کف داره و چند سالی هم در همونجا بمونه . خیلی گستاخانه به نظر میرسه

نظر

پردازش ...
                                X