اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اولین دوره مسابقات آموزشی (روی حساب های نمایشی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• خلیل جان

در دنیای ترید چیزی به اسم ضعف آنالیزی نداریم. کلا افراد بر اساس روش های گوناگون الگو شناسی ( چه تکنیکال و چه فاندامنتال) در بازار ترید می کنند و زمانی که استاپ بخورند دلیلش اگر پلان ترید رو درست رعایت کرده باشند اصلا ضعف آنالیزی نیست.

بزرگترین اشتباه اینه که بخواهیم برای خوردن استاپ در یک پوزیشن به شرطی که پلان ترید رو رعایت کرده باشیم دلیلی مانند ضعف انالیزی رو بهانه کنیم. اگر این کار رو بکنیم یعنی اصول و پایه های این بازار رو نشناخته ایم و در اولین خم گیر کرده ایم.

باز هم تکرار می کنم، به نظر بنده خطرناک ترین مورد دقیقا همینه که استاپ خوردن رو نتیجه ضعف آنالیزی بدونیم! این یعنی حذف روانشناسی ترید. یعنی نقطه ای که تریدر احساس می کنه می دونسته چارت باید در چه جهتی حرکت کنه! چیزی که از پایه شدنی نیست و عامل قطعی باخت بازنده های بازار هست.

می دونم این کتاب رو خوندی اما باز هم توصیه می کنم مثال تریدر قهار بوشل در کتاب Trading in the Zone که توسط سرمایه گذار به راحتی ضربه فنی میشه رو بخونی. واژه ضعف آنالیزی نداریم و اگر بازنده و برنده در بازار هست فقط و فقط به مسایل مدیریت سرمایه و روانشناسی ترید برمیگرده.

تحلیل کردن چه آسان ترید کردن چه مشکل!

متاسفانه اکثر دوستانی که در اینگونه انجمن ها به نام حرفه ای بازار شناخته می شوند صرفا تحلیلگر و یا آموزگار حرفه ای هستند و اکثرا تریدرهای آماتوری هستند که سودی از بازار نمی گیرند.

ارادتمند- بهزاد
    ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-30-2012, 07:27 PM

نظر

• شما درست میفرمائید و منظورم من کلی بود و در تمام بخش ها حاکم هست !

استاب خوردم دلیلش یادداشت باید بشه : آقا احساسی ترید کردم ! آقا خیال کردم فلان موج هستیم و دیگه به تایم بالاتر نگاهی ننداختم ! آقا اصلا به جهت مارکت توجهی نداشتم ! آقا هیجانی شدیم در زمان انتشار اخبار دیدیم بازار 50 پیپ ریخته گفتیم ما هم دنبالش حرکت کنیم ! به حرف فلان ایکس اومدیم طلا رو فروختیم ! ...اینها باید یادداشت بشه اگر طبق دانسته ها و پلان پیش رفته باشیم این استاب شیرین هست اما ...

یه سخنی همیشه میگم که یک معاملگر موفق همیشه به ضرر و ریسک معاملات توجه میکنه ، اما یک تریدر بازنده که 90% شامل میشه به سود و بازده مورد نظر فقط توجه داره ، الان یادم اومده این سخن از کیه: کتی لین !

من استاپی بخورم مهم نیست ! چرا که قبل معامله به سوالات مدیریت ریسک و سرمایه پاسخ داده ام ! ریسک پذیرفته شده ، ذهن اماده هست که با سرمایه جدید ترید کنه (با کسر از میزان ریسک موجود) !

منظورم دکتر جان کلی بود ! اون کتاب هم خوندم ( کتاب های روانشناسی درس زندگی به من دادن تا تریدری ! )

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
        شما درست میفرمائید و منظورم من کلی بود و در تمام بخش ها حاکم هست !

استاب خوردم دلیلش یادداشت باید بشه : آقا احساسی ترید کردم ! آقا خیال کردم فلان موج هستیم و دیگه به تایم بالاتر نگاهی ننداختم ! آقا اصلا به جهت مارکت توجهی نداشتم ! آقا هیجانی شدیم در زمان انتشار اخبار دیدیم بازار 50 پیپ ریخته گفتیم ما هم دنبالش حرکت کنیم ! به حرف فلان ایکس اومدیم طلا رو فروختیم ! ...اینها باید یادداشت بشه اگر طبق دانسته ها و پلان پیش رفته باشیم این استاب شیرین هست اما ...

یه سخنی همیشه میگم که یک معاملگر موفق همیشه به ضرر و ریسک معاملات توجه میکنه ، اما یک تریدر بازنده که 90% شامل میشه به سود و بازده مورد نظر فقط توجه داره ، الان یادم اومده این سخن از کیه: کتی لین !

من استاپی بخورم مهم نیست ! چرا که قبل معامله به سوالات مدیریت ریسک و سرمایه پاسخ داده ام ! ریسک پذیرفته شده ، ذهن اماده هست که با سرمایه جدید ترید کنه (با کسر از میزان ریسک موجود) !

منظورم دکتر جان کلی بود ! اون کتاب هم خوندم ( کتاب های روانشناسی درس زندگی به من دادن تا تریدری ! )
        آفرین! این شد حرف حساب

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
          خلیل جان

در دنیای ترید چیزی به اسم ضعف آنالیزی نداریم. کلا افراد بر اساس روش های گوناگون الگو شناسی ( چه تکنیکال و چه فاندامنتال) در بازار ترید می کنند و زمانی که استاپ بخورند دلیلش اگر پلان ترید رو درست رعایت کرده باشند اصلا ضعف آنالیزی نیست.

بزرگترین اشتباه اینه که بخواهیم برای خوردن استاپ در یک پوزیشن به شرطی که پلان ترید رو رعایت کرده باشیم دلیلی مانند ضعف انالیزی رو بهانه کنیم. اگر این کار رو بکنیم یعنی اصول و پایه های این بازار رو نشناخته ایم و در اولین خم گیر کرده ایم.

باز هم تکرار می کنم، به نظر بنده خطرناک ترین مورد دقیقا همینه که استاپ خوردن رو نتیجه ضعف آنالیزی بدونیم! این یعنی حذف روانشناسی ترید. یعنی نقطه ای که تریدر احساس می کنه می دونسته چارت باید در چه جهتی حرکت کنه! چیزی که از پایه شدنی نیست و عامل قطعی باخت بازنده های بازار هست.

می دونم این کتاب رو خوندی اما باز هم توصیه می کنم مثال تریدر قهار بوشل در کتاب Trading in the Zone که توسط سرمایه گذار به راحتی ضربه فنی میشه رو بخونی. واژه ضعف آنالیزی نداریم و اگر بازنده و برنده در بازار هست فقط و فقط به مسایل مدیریت سرمایه و روانشناسی ترید برمیگرده.

تحلیل کردن چه آسان ترید کردن چه مشکل!

متاسفانه اکثر دوستانی که در اینگونه انجمن ها به نام حرفه ای بازار شناخته می شوند صرفا تحلیلگر و یا آموزگار حرفه ای هستند و اکثرا تریدرهای آماتوری هستند که سودی از بازار نمی گیرند.

ارادتمند- بهزاد
          سلام بر دکتر بهزادی عزیز و دوستان

این متن زیبای شما را چندین بار خواندم و دقیقا همان چیزی است که طی این مدتی که دارم توی این بازار دست و پا می زنم بهش رسیدم

اصولا تحلیل را همه بلد هستند اما ترید را انگشت شمار کسانی هستند که حرفه ای هستند
          زیرا پشت همه این حرکات قیمت فکر میلیون ها تریدر و سرمایه گذار در حال آنالیز می باشد که در هر ثانیه ممکن است در مورد شرایط به وجود آمده با توجه به فشار احساسات و احساس ترس و خطر و غرور و طمع و ....تغییر کند و تصمیمات جدیدی را اتخاذ کنند .

تناقض تکنیکی بین تایم فریم های مختلف و شخصیت افراد همیشه وجود دارد و جزیی از ذات بازاراست پس باید با آنها همراه شد

یک مشکل دیگه هم که من در خودم کشف کردم علاوه بر روان شناسی بازار و مدیریت سرمایه بحث ترند شناسی است که غالبا فکر می کنیم چون بحث ساده ای است از کنار آن به راحتی می گذریم ولی معمولا ما به جای شناخت ترند سعی در پیش بینی بازار داریم که همین مساله باعث مرگ یک تریدر است که برای خودم بارها تکرار شده . و اکثرا به این نکته توجهی نمیشه .
          اگر این مشکل ترند و روان شناسی و مدیریت سرمایه برای تریدر حل شود به نظر من هیچ گاه ضرر نخواهد کرد .

با تشکر از همه عزیزان
          ویرایش توسط burix : https://www.traderha.com/member/3105-burix در ساعت 07-30-2012, 08:46 PM

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

سلام به همه عزیزان

با گذشت چند هفته یک چیز رو میشه قاطعانه گفت و اون اینکه اکثر دوستان در موضوع روانشناسی ترید بسیار نپخته عمل می کنند! تصور می کنم اکثرا روش تحلیلی مناسبی دارند اما کاملا مشخص هست که مدیریت سرمایه به اون صورت در تریدها به چشم نمیخوره و بدتر از اون اینکه احساسات کاملا در تریدها جای خودش رو به پلان و منطق کاری داده. این نکته خیلی خوبه که دوستان درک کنند حتی در یک مسابقه دمو هم !چه فشار ذهنی به افراد وارد میشه که باعث رفتارهایی در ترید میشه که بیانگر عدم توجه به جنبه های روانشناسی ترید هست.

حالا فرض کنید این مسابقات می خواست ریل باشه!!!

کلا بعد از گذشت چند سال تجربه در این بازار مشکل 90 درصد تریدرهای بازنده رو عدم توجه به مسایل روانشناسی ترید می دونم نه روش تحلیلی که استفاده می کنند.

ارادتمند- بهزاد
            سلام
            من کلا زیاد اهل پست زدن نیستم(در طول این 5 سال که عضو فروم ها هستم رو هم 50 تا پست هم ندارم اما تشکر تا دلتون بخواد زدم) اما دکتر جان میشه بفرمائید از کجا به این نتیجه رسیدید اکثر دوستان در مدیریت سرمایه و کلا بعد روانی ناپخته عمل کردن؟
            اگر از روی چارت اکوئیتی یا شاخص dd فرمودین به نظرتون اگر یکی به همین موارد حساب مسابقه شما نگاه کنه چه نتیجه ای رو باید بگیره؟
            آیا شما خودتون تو این مسابقه مدیریت سرمایه رو رعایت کردید؟
            البته بنده هم مطمئنم که اکثرا چون مسابقه دمو بوده این موارد رو رعایت نکردن اما دلیل نمیشه که دوستان رو بسیار ناپخته دونست.مطمئن باشید اگر مسابقه ریل بود البته با مبلغ قابل قبولی به هیچ عنوان نه شما و نه اکثر دوستان از جمله خودم اینطوری ترید نمیکردیم.
            موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط sadeghfx نمایش پست ها
              سلام
              من کلا زیاد اهل پست زدن نیستم(در طول این 5 سال که عضو فروم ها هستم رو هم 50 تا پست هم ندارم اما تشکر تا دلتون بخواد زدم) اما دکتر جان میشه بفرمائید از کجا به این نتیجه رسیدید اکثر دوستان در مدیریت سرمایه و کلا بعد روانی ناپخته عمل کردن؟
              اگر از روی چارت اکوئیتی یا شاخص dd فرمودین به نظرتون اگر یکی به همین موارد حساب مسابقه شما نگاه کنه چه نتیجه ای رو باید بگیره؟
              آیا شما خودتون تو این مسابقه مدیریت سرمایه رو رعایت کردید؟
              البته بنده هم مطمئنم که اکثرا چون مسابقه دمو بوده این موارد رو رعایت نکردن اما دلیل نمیشه که دوستان رو بسیار ناپخته دونست.مطمئن باشید اگر مسابقه ریل بود البته با مبلغ قابل قبولی به هیچ عنوان نه شما و نه اکثر دوستان از جمله خودم اینطوری ترید نمیکردیم.
              موفق باشید
              صادق جان،

دلیل اینکه این صحبت رو می کنم از حجم احتمالی پوزیشن ها و میزان سودی هست که به لحاظ پیپ میگیرند که بسیار ناچیز هست. تقریبا روی حساب نفرات بالای جدول (10 نفر اول) این موضوع رو آنلاین دنبال کردم برای مدتی و متوجه شدم دوستان در سود پایین پوزیشن ها رو می بندند بدون اینکه تعریفی برای تارگت داشته باشند و زمانی که در ضرر می روند مدت زیادی صبر می کنند تا از ضرر خارج شوند و به نقطه صفر برسند. کاملا مشهود هست که برنامه خاصی برای ترید ندارند و صرفا به دنبال بالا بردن امتیاز مسابقه هستند. البته تک و توک استثنا داریم.

به نظر من مدیریت سرمایه که سهله من تصور می کنم اکثریت استاپ در این مسابقه ندارند و بیشتر بر مبنای احساس ترید می کنند. صد البته حق با شماست که حساب بنده هم تفاوتی با سایرین نمی کنه و من هم کاملا با تکیه به تحلیل و شانس توام مسابقه رو ادامه می دهم. به هر حال مطمین باشید در مسابقات ریل نتایج بسیار بدتر هست. منظورم به لحاظ میزان رشد حساب نیست بلکه به لحاظ رعایت مدیریت سرمایه و اصول روانشناسی هست. مسلما وقتی در حساب دمو فشار مسابقه باعث شده اکثریت خارج از پلان ترید می کنند در حساب ریل هم برایند بهتر از این نخواهد بود.

موید این حرف من هم می تونه مسابقات ریلی باشه که اگر همتی بشه و برگزار بشه حساب کار دست خیلی ها میاد.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• با سلام :
                بنده در تائید صحبتهای جناب بهزادی در مورد بسیاری از تریدر ها و نه فقط مسابقه عرض کنم که حتی استفاده از الگوهای کلاسیک که بسیاری در ابتدای اشنایی با بازار یادمیگیرند نیز بسیاری توان نگه داشتن پوزیشن و یا عمل کردن به پلان را ندارند.
                کسی که مسلح به ابزار الگوهای کلاسیک .هامونیک ، الیوت و بسیاری دیگر میباشد باید بتواند از این بازار سود معقول بگیرد ولی نمیشود .
                حتی بعنوان مثال الگوی ساده 123 اگر یک اکسپنشن بروی انها رسم شود و تارگت 100 یا 161 قرار داده شود میتواند سود های معقولی بدست دهد .و نیاز به تحلیلهای پیچیده نیست .
                در واقع شاید برای بالا بردن راندمان سود باید از روشهای ترکیبی استفاده کرد.
                بقول استاد از انجائیکه "تحلیل تکنیکال مبحث شیرینی است" و همچنین اسانتر بسیاری جذب مباحث تکنیکال میشوند ولی در بعد روانی و روانشناسی کمتر وقت و انرژِ ی میگذارند . حتی در زندگی روزمره نیز شاید بسیاری از مشکلات را بتوان با مشاوره حل کرد ولی ما فکر میکنیم خودمان از پسش برمیاییم و نیاز به راهنما و تمرین نداریم.
                بیاد دارم در سایتی (شاید سایت جناب ماینر)روشهای ساده ای برای مبارزه با اشکالات روانشناسی ترید مطرح کرده بودند
                متشکرم
                زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

• سلام به همه دوستان

آقا ما از همین الان که تو صدریم از همه دوستان خداحافظی کنیم! فکر کنم سنگین ترین لات سایز عمرم رو چند ثانیه پیش زدم!!! خلاصه تا چند ساعت دیگر ما هم می پیوندیم به جمع سایر دوستان کال مارجینی...

اگر دیگر ما رو در لیست ندیدید حلالمون کنید!

بدرود- بهزاد

نظر

• من یه چیز برام عجیبه و اون اینکه انگار هفته ای یکبار لیست refresh میشه و بندرت نفرات توی لیست جابجا میشن و نفره جدیدی توی لیست میاد . یک ذره مسابقه از اون حالت هیجانش خارج شده و همه ( بجز چند نفر) بفکر حفظ جایگاهشون توی جدول افتادن . شاید 2 هفته آخر شاهد جابجایی شدید توی بدنه لیست باشیم .
                    عقل ، نیرویی است كه دنیا را اداره می كند.
                    رالف والدو امرسون

نظر

سلام به همه دوستان

آقا ما از همین الان که تو صدریم از همه دوستان خداحافظی کنیم! فکر کنم سنگین ترین لات سایز عمرم رو چند ثانیه پیش زدم!!! خلاصه تا چند ساعت دیگر ما هم می پیوندیم به جمع سایر دوستان کال مارجینی...

بدرود- بهزاد
                      تحمل روانیش رو نداشتم و بستمش!

نظر

سلام استاد موفق باشی فقط یه نکته در مورد قیمت در حدود 30000 که هر کی تا حالا بهش رسیده غرق شده امیدوارم شما اینجور نشی و یکی از خوبیهای این مسابقه همینه که از بعد روانشناسی ما تازه کارا کلی چیز یاد میگیریم واسه همین من همیشه از pcm ممنونم

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                          سلام استاد موفق باشی فقط یه نکته در مورد قیمت در حدود 30000 که هر کی تا حالا بهش رسیده غرق شده امیدوارم شما اینجور نشی و یکی از خوبیهای این مسابقه همینه که از بعد روانشناسی ما تازه کارا کلی چیز یاد میگیریم واسه همین من همیشه از pcm ممنونم
                          من فکر میکنم جناب بهزادی اگه ریسک هم میکنه ، وقتی توی یه نقطه خوب میرسه اون پزیشنش رو میبنده . و مثل اکثر تریدرها ( خودم ) وقتی یک ریسک بزرگی رو انجام میدم تا آخرش میریم و بقولی فکر میکنیم بازار مال بابامون هست و چون این ریسک رو کردیم حتما باید با سود ازش خارج بشیم . و بعد از چند ساعت میبینیم که حسابمون کلی توی ضرره و انموقع هست که میگم آخ چرا اونجا که تو سود بود نبستم چرا توی اینقد ضرر نبستم و هزار تا آخه دیگه و دست آخر اگه زرنگ باشیم قبل از اینکه حسابمون کال بشه پزیشن رو میبندیم . و در اخر فقط حسرت میخوریم که چرا وقتی تو سود رفت نبستیم .و فکر میکنم فرق تریدرهای بزرگ با تریدرهایی مثل من همین باشه .
                          ویرایش توسط vacker : https://www.traderha.com/member/5688-vacker در ساعت 07-31-2012, 04:44 PM
                          عقل ، نیرویی است كه دنیا را اداره می كند.
                          رالف والدو امرسون

نظر

• سلام به دکتر بازار آقا بهزاد بهزادی
                            کمتر کسی در سطح حرفه ای این شجاعت رو داره که وارد همچین مسابقه ای بشه .چرا که اگر ببازه میگه ... .. . ولی دکتر ما این کار کرد و وارد شد و تا حالا نفر اول شده دیگه مهم نیست نتیجه چی میشه چون کسی که بیرون از گود میگه اینجوری لنگش کن ولی تو میدون نمی تونه پس .. . . بگذریم. و دکتر این رو ثابت کرده که بیراه حرف نمیزنه و اگر اعتراضی میکنه میدونه چی میگه.
                            دکتر جون دوست داریم دکتر جون دوست داریم

دکتر برای راهنمایی هم شده استمنت ترید مسابقه رو اگر صلاح دونستی بزار تا موج تریدری و مقدار لاتج رو ببینبم که با چه شیبی ترید کردی؟
                            با تشکر
                            WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                            account demo

نظر

سلام به همه دوستان

بدرود- بهزاد
                              نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها

سلام بهزاد جان
                              مگه استاپ لاس برای پوزیشنهات نمیذاری که همش خداحافظی می کنی؟!
                              راستی چند پست قبل هم گفتی اکثر شرکت کننده ها با لات بالا وارد بازار می شند و تارگتهای کوچیکی دارند ( زود می ببندند قبل از اینکه به تارگت برسه ). فکر کنم اکثر دوستان مثل شما تحمل روانیش رو ندارند که زود معاملاتشون رو میبندند!
                              راستی همونجا بمون که می خوام بیام اولی رو ازت بگیرم.
                              ( مطمئنم تهدیدهای من اخر کار دستت می ده )

نظر

• نوشته اصلی توسط حسین، نمایش پست ها
                                سلام بهزاد جان
                                مگه استاپ لاس برای پوزیشنهات نمیذاری که همش خداحافظی می کنی؟!
                                راستی تو چند پست قبل هم گفتی اکثر شرکت کننده ها با لات بالا وارد بازار می شند و تارگتهای کوچیکی دارند ( زود می ببندند قبل از اینکه به تارگت برسه ). فکر کنم اکثر دوستان مثل شما تحمل روانیش رو ندارند که زود معاملاتشون رو میبندند!
                                راستی همونجا بمون که می خوام بیام اولی رو ازت بگیرم.
                                ( مطمئنم تهدیدهای من اخر کار دستت می ده )
                                حسین جان خوش اومدی.

استاپ که دارم منتها وقتی حجم ها سنگینه عملا درصد بالایی از سرمایه در هر ترید گیر میفته و چه بسا با یک تحلیل اشتباه یک سوم یا نیمی از حساب سوخت بشه. در چنین حالتی استاپ داشتن با نداشتن خیلی فرقی نمیکنه!

مسلما زمانی که با حجم سنگین تو بازار باشی دیگر کنترل موارد روانشناسی ترید به این راحتی نیست و همانطور که اشاره کردم بنده هم مستثنا از سایر دوستان نیستم. هر چند تا حدودی سعی دارم روی تحلیل هایی ترید کنم که مطمین تر هستم تا به نحوی خلا ناشی از عدم رعایت ریسک مجاز و متعاقب اون روانشناسی ترید رو جبران کنم.

در این مسابقه خیلی زیاد به شانس تکیه دارم، عنصری که در ترید حساب ریل برایم جایگاهی نداره. این هم اشاره کنم که در مسابقات سالیانه ریل فارکس که اونجا مقام دوم شدم بعد از گذشت شش ماه از مسابه فقط حدود صد و ده درصد سود کردم. اونجا تریدرهای قهاری حضور داشتند و نفر اول حدود یکصد و پنجاه درصد سود کرد.

خاطرم نیست مبلغ جایزه چقدر بود اما با توجه به حساب 1000 دلاری ابتدای مسابقه که حدود 2100 دلار شده بود و جایزه یه چیزی حدود 4 یا 5 هزار دلار برنده شدم.

مطمین باشید خداحافظی های من بدون دلیل نیست و اگر میگم به زودی من رو نخواهید دید دلیل دارم چون یا با اختلاف زیاد میرم تو صدر که دیگه مسلما کسی نمی تونه بنده رو بگیره ( حتی حسین ) یا اینکه به جمع دوستان پایین جدول ملحق خواهم شد.

تا چه پیش آید!

ارادتمند- بهزاد

نظر

پردازش ...
                                X