اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اولین دوره مسابقات آموزشی (روی حساب های نمایشی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

پيشنهاد

به نظر من مي توان از كلاس درس مديريت سرمايه استاد عمادي استفاده كرد

نظر

نوشته اصلی توسط mishow نمایش پست ها
      به نظر من مي توان از كلاس درس مديريت سرمايه استاد عمادي استفاده كرد
      با عرض معذرت
      اينم لينك مربوط كلاس درس دكتر عمادي
      http://forum.boursbazan.com/showthre...?ر-بازار

نظر

سلام دوستان

وقت کری خوندن نشده؟؟؟

بهر حال خواستم عرض کنم برای دومی و سومی رقابت کنید
        شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند
        عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند
        دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند
        بخند خدا با توست

نظر

نوشته اصلی توسط علیم نمایش پست ها
          سلام

اکسپرت هم قبوله
          نوشته اصلی توسط taherfx نمایش پست ها
          آیا میشه از اکسپرت استفاده کرد؟

نمی دونم یعنی مدیران این انجمن اینقدر بی حالند که تا حالا وقت نکردند جواب این دوتا سوال رو بدهند

من اگر اکسپرت قبول باشه ثبت نام می کنم
          یادمان باشد :
          کسی که روش تحلیلی خود را به فروش می رساند، در واقع شکست های خود را به فروش می رساند.

نظر

نوشته اصلی توسط علیم نمایش پست ها
            نمی دونم یعنی مدیران این انجمن اینقدر بی حالند که تا حالا وقت نکردند جواب این دوتا سوال رو بدهند

من اگر اکسپرت قبول باشه ثبت نام می کنم
            سلام دوست من

اتفاقا مدیران انجمن خیلی هم با حالند

ولی بزارید این مورد رو چک کنم بعد جوابتون رو بدم.ما فعلا در حال تست نرم افزار مسابقه هستیم که به صورت نمودار گرافیکی و انلاین اطلاعات حساب شرکت کنندگان در مسابقه را نمایش میدهد.

نظر

سلام

مگر تا امروز پرسپولیس کپیتال روی حسابهای لایو شرطی برای ترید اعمال کرده که این کار را روی دمو انجام دهد؟ سئوال کمی عجیب بود ولی جواب اینست که: استفاده از اکسپرت هم مجاز است. شعار ما فراموش نشود: هر طور که بلدید ترید کنید. فقط خواهش می کنیم سود کنید.

مورد دیگری که باعث تعجب من شد دوستان با تجربه ای هستند که امکان ترید با ریسک پذیری معقول در این مسابقه را مردود دانستند. برای 0.1 لات یورو/دلار حدودا 60-70 دلار مارجین بلوک می شود. این یعنی کمی بیش از نیم درصد از سرمایه! شرایط مسابقه هم هرچه می خواهد باشد. کسی از کسی نخواسته است که پولی در حساب بگذارد. جایزه هم می دهیم. دوستان کم لطفی نکنند.

صفحات وب برای ثبت نام اتوماتیک و مشاهده نتایج به شکل ریل تایم (تقریبا ریل تایم) حاضر شده اند فقط ممکن است از دوستان خواهش شود مجددا ثبت نام کنند. شاید هم خیر.

پس از یک تبادل نظر نهائی با آقای نکوئی، احتمالا جمعه همه جزئیات اعلام می شود.

با کمال احترام و تشکر فراوان
              کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
              رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
              ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
              sigpic

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi نمایش پست ها
                سلام

مگر تا امروز پرسپولیس کپیتال روی حسابهای لایو شرطی برای ترید اعمال کرده که این کار را روی دمو انجام دهد؟ سئوال کمی عجیب بود ولی جواب اینست که: استفاده از اکسپرت هم مجاز است. شعار ما فراموش نشود: هر طور که بلدید ترید کنید. فقط خواهش می کنیم سود کنید.

مورد دیگری که باعث تعجب من شد دوستان با تجربه ای هستند که امکان ترید با ریسک پذیری معقول در این مسابقه را مردود دانستند. برای 0.1 لات یورو/دلار حدودا 60-70 دلار مارجین بلوک می شود. این یعنی کمی بیش از نیم درصد از سرمایه! شرایط مسابقه هم هرچه می خواهد باشد. کسی از کسی نخواسته است که پولی در حساب بگذارد. جایزه هم می دهیم. دوستان کم لطفی نکنند.

صفحات وب برای ثبت نام اتوماتیک و مشاهده نتایج به شکل ریل تایم (تقریبا ریل تایم) حاضر شده اند فقط ممکن است از دوستان خواهش شود مجددا ثبت نام کنند. شاید هم خیر.

مهدی جان

قبل از هر چیز جا داره از زحمات شما و سایر دوستان دست اندرکار برگزاری این مسابقه تشکر کنم. به طور یقین قوانین مسابقات زمانی که توسط بروکر تعیین میشه افراد اون قوانین رو مطالعه می کنند و اگر منطبق با خواست ها و اهدافشون از مسابقه باشه در اون شرکت می کنند.

اگر بعضی از دوستان و من جمله خودم انتقاد یا پیشنهادی رو مطرح می کنیم صرفا به مفهوم اهمیتی هست که برای این کار با ارزش قابل هستیم وگرنه میشه به راحتی با دیدن قوانینی که خواست ها رو براورده نمی کنه از شرکت در چنین مسابقه ای انصراف داد.

بنابراین من معتقدم اگر انتقاد و پیشنهادی هست نه تنها کم لطفی نیست بلکه نشان دهند انگیزه اون فرد برای موضوع (مسابقه) هست.

از این صحبت ها که بگذریم من تصور می کنم در محاسبه میزان ریسک که مبانی اصلی و پایه مدیریت سرمایه هست اشتباهی در پست شما هست. ببینید مهدی جان، مدیریت سرمایه بر اساس میزان مارجین بلاکی که در زمان اخذ پوزیشن گرفته میشه نیست. فرمولی بسیار راحت داره و من در یک مثال برای شما توضیح می دهم که چرا فقط تریدرهایی می تونند دراین مسابقه رعایت مدیریت سرمایه کنند که در تایم فریم های پایین کار می کنند.

گام اول: حداکثر ریسک در یک ترید به اعتقاد بسیاری بین نیم تا دو درصد هست و اکثریت اساتید این رشته به این نکته اشاره می کنند که تحت هیچ شرایطی ریسکی بالای 3 درصد رو در یک پوزیشن نکنید.

گام دوم: در تایم فریم چهار ساعته استاپ ها معمولا بین 80 تا 120 پیپ هست و در تایم فریم دیلی استاپ ها معمولا بین 200 تا 250 پیپ هست. (ارزش هر پیپ در کمترین ارزها برابر یک دلار برای هر یک پیپ هست و در بسیاری بالاتر از این)

گام سوم:
                درستش اینه که من بیام و حداکثر ریسک رو بر مقدار استاپ تقسیم کنم تا میزان لات سایز اون معامله به دست بیاد. فرض کنید برای کسی که استاپش 200 پیپ هست و ارزش هر پیپ هم در بهترین حالت 1 بگیریم و در یک ترید 2 درصد از سرمایه رو ریسک میکنه. پس خواهیم داشت دو درصد سرمایه 2000 دلاری مسابقه که میشه 40 دلار. حالا من باید 40 دلار رو تقسیم بر 200 کنم و در نتیجه لات سایز معامله من میشه 0.02 لات. این درحالیه که شما به من اجازه اخذ پوزیشن زیر 0.1 لات رو نمی دهید.

بر اساس آنچه گفته شد من برای اینکه بتونم از سیگنال سیستم معاملاتی خودم استفاده کنم مجبور هستم 5 برابر 0.02 پوزیشن بگیرم و به عبارتی در یک ترید به جای اون 2 درصد پیش فرض اولیه 10 درصد ترید کنم که بسیار بالاتر از اون 3 درصدی هست که همه به عنوان لیمیت بهش اعتقاد داریم.

یک مورد دیگر هم توجه کنید که بسیاری از سیستم ها پوزیشن های دو نیمه ای دارند از جمله سیستم های مبتنی بر الیوت. به عبارتی دیگر من همون 0.02 لات رو باید بر دو بخش 0.01 و با تارگت های متفاوت تقسیم کنم. بنابراین برای فردی مانند من اگر بخواهم در این مسابقه شرکت کنم به ناچار ریسک هر ترید به عدد 20 درصد میرسه!

به همین دلیل بود که هم بنده و هم تعدادی دیگر از دوستان به درستی اشاره کردیم که دو راه حل وجود داره:

1- سرمایه اولیه رو از 2000 به 10000 یا حتی 20000 دلار تبدیل کنیم که به حداقل هایی که برای رعایت مدیریت سرمایه نیاز هست برسیم. به قول شما وقتی پای پول واقعی در میان نیست به چه دلیل اصرار بر عدد 2000 دلار داریم؟

2- راه دوم اینه که به جای اینکه حداقل لات سایز رو 0.1 باشه اجازه اخذ پوزیشن تا 0.01 لات داده بشه.

حقیقتا من تعجب می کنم که ایراد به این واضحی که توسط چندین نفر اشاره میشه رو به راحتی نادیده می گیریم و حقی برای رعایت مدیریت سرمایه تریدرهایی که در تایم فریم های یکساعته به بالا ترید می کنند نیستیم. همون 70 دلاری که شما در پست اشاره می کنید کمی بیشتر از 0.5 درصد هست رو من اصلا متوجه نمیشم بر چه مبنایی محاسبه کرده اید چون 70 دلار در حدود 3.5 درصد سرمایه 2000 دلاری هست نه نیم درصد.

برطرف کردن این ایراد واضح حداقل کاریه که میشه کرد. در مورد سایر موارد قوانین مسابقه رو شما و سایر دست اندر کاران تدوین میکنید اما به عنوان یک برادر کوچک تر خدمت شما عرض می کنم که مسابقات دمو فاقد ارزشیابی خاصی هستند و به نظر من در مسابقات دمو کسی که بیشترین بالانس رو داشته باشه برنده هست. به قول شما هر طور بلدید ترید کنید اما فقط سود کنید و من این جمله رو در تناقض با ملاک اصلی تعیین برنده که عنوان شده بر اساس مدیریت سرمایه هست نه میزان سود و زیان، می بینم.

در پایان مجددا از زحمات شما تشکر می کنم و امیدوارم اینگونه انتقادهای سازنده رو به فال نیک بگیرید نه کم لطفی دوستان.

ارادتمند- بهزاد
                ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 06-14-2012, 04:01 AM

نظر

سلام

دست شما و برگذار کنندگان درد نکنه و تشکر میکنم از اینکه برای اولین بار یه چنین مسابقه ای راه انداختین

با قسمتی که پر رنگ کرده ام خیلی موافق هستم

هر کس نثبت به توانایی خودش و روش معاملاتیی که داره کار میکنه و مهم نیست که در حساب چه مدیریت سرمایه ای در پیش باشه مهم اینه که مدیریت سرمایه طوری باشه که در کل در سود باشیم

خیلی نوشتم ولی پاک کردم بیخیال مدیریت سرمایه 0.5 درصد رو من الان میشنوم

نظر

درود و عرض ادب

انتقاد سازنده بسيار دلنشين است ولي تاكيد و تلاش براي اثبات نظر شخصي را نمي شود به پاي انتقاد سازنده و دلسوزانه گذاشت.

يكي از شاخه هاي مديريت سرمايه همين فرمايش جناب دريس زاده است به اين نحو كه ما بايد بدانيم به چه ميزان از حجم در تريد استفاده كنيم كه ظرفيت لازم براي نوسان حساب را در هيجانات بازار داشته باشيم و بتوانيم در صورت نياز بر تعداد پوزيشن هايمان بيافزاييم.

و شاخه ديگري از مديريت سرمايه كه به معني ميزان از دست دادن سرمايه در زمان تحليل اشتباه و فعال شدن استاپ لاس است

ضمن اينكه نظر دوست عزيزمون در مورد نحوه محاسبه حد ضرر كاملا صحيح است اما ميزان آن خير.

مديريت سرمايه بين 0.5 تا 2 در صد را شنيده ايم اما اينكه در كجا كاربرد دارد را نخواستيم كمي به تحقيق بنشينيم لذا توصيه مي كنم رفرنس هاي جناب ماينر را خصوص مديريت سرمايه مجدد مطالعه كنيم.

حال سوال اول اينكه چه كسي گفته كه شما در هر تايمي كه معامله مي كنيد بابد حد ضرر خود را 0.5 الي 2 درصد قرار دهيد؟

مديريت سرمايه از ديدگاه جناب ماينر به دو عامل نوع تريدر ( تريدر نوع a و تريدر نوع b ) و تايم فريم مورد معامله تقسيم مي شود و 0.5 الي 10 درصد سرمايه را بعنوان حد ضرر معرفي فرموده اند.

و سوال دوم اينكه :

1- اين ميزان حد ضرر چه تاثيري در دوره تريد دارد؟
                    2- آيا شما حد ضرر را بر ميزان بالانس حساب محاسبه مي فرماييد و يا اينكه دوره زماني خاصي را به عنوان پايه محاسبه حدضرر در نظر مي گيريد؟
                    3- براي يك دوره مسابقه 3 ماهه شما اصولا چه تايمي را براي تريد مناسب مي دانيد؟
                    4- لبه استراتژي چه تاثيري در تعيين تايم فريم و ميزان حد ضرر و برآورد دوره تريد دارد؟

پاسخ لازم در مورد انتقادات بيان شد ولي متاسفانه علاقه اي به شنيدن آن نيست چرا كه بيان شد اولا قوانين مسابقه براي همگان كه بيش از 200 نفر تاكنون ثبت نام كرده اند يكسان است و دوما هنر تريدر موفق تعيين استراتژي هاي خاص در موارد غير ايده آل ( از نظر تعدادي از دوستان ) است.

فراموش نكنيد كه بر روي حساب شخصيتان تريد نمي كنيد و بلكه در مسابقه شركت مي كنيد و بايد بپذيريد كه يكي از ملزومات مسابقه داشتن قوانين غير ايده آل مي باشد.

ضمن اينكه جناب دريس زاده مشغول بررسي اين موضوع هستند كه در صورت امكان شرط محدوديت حجم را كاهش دهند.

موفق و منصور باشيد و اميدوارم كه از صراحت كلام دلگير نشده باشيد
                    ویرایش توسط بابای دارا : https://www.traderha.com/member/3209-بابای-دارا در ساعت 06-14-2012, 10:23 AM

.: و پايان تمام سختي ها آساني است :.

نظر

آقای بهزادی عزیز

از من خواسته شد که پست شما را بخوانم و اصرار کردند که با وجود مشغله زیاد حتما به آن جواب بدهم. صراحتا عرض کنم که از طرف کاربران و مدیران فروم و همکاران و دوستان در مورد نوشتارهای جنابعالی گلایه های زیادی شده که من نمی خواهم وارد جزئیات آن شوم ولی ظاهرا این پست آخر شما کمی بیش از حد دوستان را ناراحت کرد.

اگر من اشتباها به جای سه و نیم نوشتم نیم معنیش این نیست که نیاز دارم شما به من مدیریت ریسک یاد بدید دوست من. مگر اینکه فکر کرده باشید که تقسیم عدد 2000 بر 60 احتمالا برای من مشکل بوده. پیشنهاد می کنم اگر به آموزش علاقه دارید تاپیک الیوت را که چند ماه است به کابران فروم قول داده و به آن عمل نکرده اید پیش ببرید. ما که قول همکاری دادیم و برای کاربران هم مدتی است که این سئوال خیلی برجسته شده که اگر شما وقت ندارید چرا قول می دهید و معلق نگه می دارید که حدس هم می زنند علت آنرا ولی من وارد جزئیات این مبحث هم نمی شوم. اگر هم به هر دلیل نمی خواهید این کار را انجام دهید لطفا بفرمائید تا دوستان دیگر که آمادگی این کار را دارند زحمتش را بکشند چون این فروم آموزشی به هر حال نمی تواند مدت زیادی مطالب خود را بدون دلیل موجه، معلق نگه دارد. اون مطالبی که ذکر کردید به عنوان اصول مدیریت ریسک صرفا نقطه نظرات شخصی هستند (اینکه مال شما هستند یا نیستند هم فرقی ندارد) نه آیه ای که در این مورد از آسمان نازل شده. اگر اعتقاد دارید مطالبی می دانید و می خواهید دیگران هم از آن استفاده کنند، این فروم در اختیار شماست. از همکارانم در مدیریت این فروم خواهش می کنم هر کدام از دوستان که مایلند تاپیک آموزشی داشته باشند حتما دکر شود که مثلا (آموزش اصول تحلیل بنیادی توسط مهدی) تا این شبهه پیش نیاید که آنچه مهدی گفته یعنی اصول تحلیل بنیادی و مشخص باشد که اینها نقطه نظرات مهدی هستند و ممکن است درست یا غلط، جدید و یا متعلق به یک قرن پیش باشند که باز هم ممکن است هنوز معتبر و یا اصولا غیر قابل استفاده باشند. همانطور که می دانید قطعیتی در بازار نیست و قوانین و نظریه ها هم صرفا نسبی و صرفا جهت ارتقاء سطح دانش عمومی هستند و نه بیشتر.

با کمال تشکر و احترام

نوشته اصلی توسط PCMElliott نمایش پست ها
                      مهدی جان

قبل از هر چیز جا داره از زحمات شما و سایر دوستان دست اندرکار برگزاری این مسابقه تشکر کنم. به طور یقین قوانین مسابقات زمانی که توسط بروکر تعیین میشه افراد اون قوانین رو مطالعه می کنند و اگر منطبق با خواست ها و اهدافشون از مسابقه باشه در اون شرکت می کنند.

اگر بعضی از دوستان و من جمله خودم انتقاد یا پیشنهادی رو مطرح می کنیم صرفا به مفهوم اهمیتی هست که برای این کار با ارزش قابل هستیم وگرنه میشه به راحتی با دیدن قوانینی که خواست ها رو براورده نمی کنه از شرکت در چنین مسابقه ای انصراف داد.

بنابراین من معتقدم اگر انتقاد و پیشنهادی هست نه تنها کم لطفی نیست بلکه نشان دهند انگیزه اون فرد برای موضوع (مسابقه) هست.

از این صحبت ها که بگذریم من تصور می کنم در محاسبه میزان ریسک که مبانی اصلی و پایه مدیریت سرمایه هست اشتباهی در پست شما هست. ببینید مهدی جان، مدیریت سرمایه بر اساس میزان مارجین بلاکی که در زمان اخذ پوزیشن گرفته میشه نیست. فرمولی بسیار راحت داره و من در یک مثال برای شما توضیح می دهم که چرا فقط تریدرهایی می تونند دراین مسابقه رعایت مدیریت سرمایه کنند که در تایم فریم های پایین کار می کنند.

گام اول: حداکثر ریسک در یک ترید به اعتقاد بسیاری بین نیم تا دو درصد هست و اکثریت اساتید این رشته به این نکته اشاره می کنند که تحت هیچ شرایطی ریسکی بالای 3 درصد رو در یک پوزیشن نکنید.

گام دوم: در تایم فریم چهار ساعته استاپ ها معمولا بین 80 تا 120 پیپ هست و در تایم فریم دیلی استاپ ها معمولا بین 200 تا 250 پیپ هست. (ارزش هر پیپ در کمترین ارزها برابر یک دلار برای هر یک پیپ هست و در بسیاری بالاتر از این)

گام سوم:
                      درستش اینه که من بیام و حداکثر ریسک رو بر مقدار استاپ تقسیم کنم تا میزان لات سایز اون معامله به دست بیاد. فرض کنید برای کسی که استاپش 200 پیپ هست و ارزش هر پیپ هم در بهترین حالت 1 بگیریم و در یک ترید 2 درصد از سرمایه رو ریسک میکنه. پس خواهیم داشت دو درصد سرمایه 2000 دلاری مسابقه که میشه 40 دلار. حالا من باید 40 دلار رو تقسیم بر 200 کنم و در نتیجه لات سایز معامله من میشه 0.02 لات. این درحالیه که شما به من اجازه اخذ پوزیشن زیر 0.1 لات رو نمی دهید.

بر اساس آنچه گفته شد من برای اینکه بتونم از سیگنال سیستم معاملاتی خودم استفاده کنم مجبور هستم 5 برابر 0.02 پوزیشن بگیرم و به عبارتی در یک ترید به جای اون 2 درصد پیش فرض اولیه 10 درصد ترید کنم که بسیار بالاتر از اون 3 درصدی هست که همه به عنوان لیمیت بهش اعتقاد داریم.

یک مورد دیگر هم توجه کنید که بسیاری از سیستم ها پوزیشن های دو نیمه ای دارند از جمله سیستم های مبتنی بر الیوت. به عبارتی دیگر من همون 0.02 لات رو باید بر دو بخش 0.01 و با تارگت های متفاوت تقسیم کنم. بنابراین برای فردی مانند من اگر بخواهم در این مسابقه شرکت کنم به ناچار ریسک هر ترید به عدد 20 درصد میرسه!

به همین دلیل بود که هم بنده و هم تعدادی دیگر از دوستان به درستی اشاره کردیم که دو راه حل وجود داره:

1- سرمایه اولیه رو از 2000 به 10000 یا حتی 20000 دلار تبدیل کنیم که به حداقل هایی که برای رعایت مدیریت سرمایه نیاز هست برسیم. به قول شما وقتی پای پول واقعی در میان نیست به چه دلیل اصرار بر عدد 2000 دلار داریم؟

2- راه دوم اینه که به جای اینکه حداقل لات سایز رو 0.1 باشه اجازه اخذ پوزیشن تا 0.01 لات داده بشه.

حقیقتا من تعجب می کنم که ایراد به این واضحی که توسط چندین نفر اشاره میشه رو به راحتی نادیده می گیریم و حقی برای رعایت مدیریت سرمایه تریدرهایی که در تایم فریم های یکساعته به بالا ترید می کنند نیستیم. همون 70 دلاری که شما در پست اشاره می کنید کمی بیشتر از 0.5 درصد هست رو من اصلا متوجه نمیشم بر چه مبنایی محاسبه کرده اید چون 70 دلار در حدود 3.5 درصد سرمایه 2000 دلاری هست نه نیم درصد.

برطرف کردن این ایراد واضح حداقل کاریه که میشه کرد. در مورد سایر موارد قوانین مسابقه رو شما و سایر دست اندر کاران تدوین میکنید اما به عنوان یک برادر کوچک تر خدمت شما عرض می کنم که مسابقات دمو فاقد ارزشیابی خاصی هستند و به نظر من در مسابقات دمو کسی که بیشترین بالانس رو داشته باشه برنده هست. به قول شما هر طور بلدید ترید کنید اما فقط سود کنید و من این جمله رو در تناقض با ملاک اصلی تعیین برنده که عنوان شده بر اساس مدیریت سرمایه هست نه میزان سود و زیان، می بینم.

در پایان مجددا از زحمات شما تشکر می کنم و امیدوارم اینگونه انتقادهای سازنده رو به فال نیک بگیرید نه کم لطفی دوستان.

ارادتمند- بهزاد
                      کارگزار بورس کالا و ارز دوبی - DGCX
                      رگوله و دارای مجوز افتتاح حساب برای ایرانیان
                      ما مفتخریم که تنها بروکر %100 ایرانی یک بازار خارجی ارز و کالا می باشیم
                      sigpic

نظر

سوال

نوشته اصلی توسط بابای دارا نمایش پست ها
                        اين مورد هم يكي ديگه نكاتي است كه در قوانين مسابقه لحاظ شده است و ممنون كه يادآوري كرديد توضيح بدم.

بدليل اينكه تمام روزهاي برگزاري مسابقه براي شركت كنندگان مهم باشد، امتياز دهي در سه مرحله انجام مي شود و در نهايت برآيند اين سه دوره، بعنوان امتياز نهايي مدنظر قرار مي گيرد

با اين وصف كاربري نمي تواند با فرض اينكه در 15 روز اول 30 % بازدهي بدست آورد مسابقه را رها كرده و با حداقل خطا بالاترين امتياز را بدست آورد، در نتيجه بايد در تمام اين سه دوره تريد كند تا بتواند امتياز هر سه دوره را بدست آورد.

با تشکر ازتون 2 تا سوال داشتم اول اینکه با تجربه ای که شما دارید حدودا باید در عرض 3 ماه حسابمون چند برابر بشه تا برنده بشیم ودوم اینکه اگه امکان این میشد که یک حساب حقیقی با مبلغ کم مثلا 300 دلار باز میکردیم هم خوب بود با تشکر لطفا پاسخ دهید

نظر

نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                          با تشکر ازتون 2 تا سوال داشتم اول اینکه با تجربه ای که شما دارید حدودا باید در عرض 3 ماه حسابمون چند برابر بشه تا برنده بشیم ودوم اینکه اگه امکان این میشد که یک حساب حقیقی با مبلغ کم مثلا 300 دلار باز میکردیم هم خوب بود با تشکر لطفا پاسخ دهید
                          دوست عزیز بزودی قوانین مسابقه اعلام خواهد شد فقط امیدوارم با این روندی که در پیش گرفته شده انرژی لازم برای برگزاری مسابقه باقی بماند.
                          در مورد سوال دوم، من در جایگاهی نیستم که بتوانم در موردش نظری بدهم ولی تا جایی که بنده مطلع هستم مقدور نمی باشد،
                          ویرایش توسط بابای دارا : https://www.traderha.com/member/3209-بابای-دارا در ساعت 06-15-2012, 01:49 AM دلیل: اصلاح کلمه قطعا به فقط

.: و پايان تمام سختي ها آساني است :.

نظر

پاسخ

نوشته اصلی توسط بابای دارا نمایش پست ها
                            دوست عزیز بزودی قوانین مسابقه اعلام خواهد شد فقط امیدوارم با این روندی که در پیش گرفته شده انرژی لازم برای برگزاری مسابقه باقی بماند.
                            در مورد سوال دوم، من در جایگاهی نیستم که بتوانم در موردش نظری بدهم ولی تا جایی که بنده مطلع هستم مقدور نمی باشد،
                            درود بر شما ممنون که پاسخ دادید از گروه پرسپولیس بابت برگزاری مسابقه تشکر میکنم من که بی صبرانه منتظر شروع مسابقه هستم چون رقابت جالبی میشه

نظر

سلام

طبق گفته هاي اقا مهدي ميشود اين نتيجه را فهميد که سود مطرح است.( نه چيز ديگر)
                              مديريت و سرمايه و ريسک پذيري و عوامل ديگر که در گفتهاي دوستان بيان شد اصلا در امتياز گيري مطرح نيست.

تا اينجا مشخص شد سود براي 1 ماه در 3 مرحله يک ماهه.

پيشنهاد : تايم فريم را کاهش و حجم را افزايش دهيد.{براي مثال 5 دقيقه اي و يک دقيقه اي . چه مشکلي دارد؟}
                              ( البته بايد روي اين مورد کار کرده باشيد. و بدوني داري چيکار ميکني و هر پيپي چه تاثيري بر حساب شما دارد)

اين گفته آقا مهدي مبني بر حجم 0.1 اصلا موردي ندارد. البته بايد بداني داري چيکار ميکني. بازم ميگم ممکن به شما ايراد بگيرند و بگن اصول مديريت رعايت نکرده ايد( چون طبق گفته هاي آقا مهدي اين اصول در امتياز دهي تاثيري ندارد هيچ کس به شما نميتواند ايرادي و يا کسر امتيازي بزنند.)

سوال ؟
                              حکم معاملات باز در زمان اتمام وقت 1 ماه چي ميشود.
                              آيا آنها را حساب ميکنيد يا خير؟ چگونه؟

بهره شب در معاملات حساب ميشود؟ چگونه؟

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...6907-2000-.zip

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...6907-2000-.zip
                              لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

سلام
                                آقا نوید، پیشنهاد می کنم تاپیکو از اول بخونید. ادمین محترم همون اول گفتند که مانی منیجمنت باید باشه چون بررسی میشه (مثلاً میزان دراداون) و منظور آقا مهدی که فرمودند سود بیشتر در جواب جناب بهزادی بود که ایشون گفته بودند سیستمی که بیش از 2 درصد در ماه سود بدهد پایدار نیست که من هم کاملاً با جناب بهزادی مخالفم ولی جواب آقا مهدی برای این نبود که بی خیال مدیریت سرمایه بشید منظور، مدیریت سرمایه و سود بیشتر ملاک برنده شدن در مسابقه است.

نظر

پردازش ...
                                X