اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اولین دوره مسابقات آموزشی (روی حساب های نمایشی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط fx_gold نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم که پلتفرم pcm در اولین روز کاری هفته چه ساعتی به وقت ایران فعالیت خودش رو شروع میکنه؟
    مرسی
    سلام دوست عزیز

ساعات اجرای معاملات از روز یکشنبه 10:05pm gmt شروع می شود و تا 10.00pm gmt روز جمعه ادامه دارد.

ساعت روی پلتفرم بر حسب 1+gmt می باشد.به وقت ایرانشو می تونید حساب کنید

نظر

• نوشته اصلی توسط hamedsms نمایش پست ها
      چرا Max DD کاهش پیدا نمی کنه اگه کسی شد 30 دیگه نمی تونه اونه بیاره پایین نزدیک به 10 ؟
      لطفا تعریف max DD رو یکبار دیگر بخوانید.max DD همان طور که از اسمش پیداست یعنی ماکزیمم میزان سقوطی که یک پوزیشن در طول عمر اکانت میتونه پیدا کنه.مینییم که نیست که کاهش پیدا کنه این هنر شماست که از بالا رفتن ماکزیمم دراو داونتون جلوگیری کنید(پوزیشن های بدون استاپ لاس و با ضرر زیاد نگیرید)

نظر

• نوشته اصلی توسط mostafa ghobadi نمایش پست ها
        با سلام خدمت همه دوستان
        کسی اطلاع داره که چه جوری میشه فهمید که چند نفر در مسابقه شرکت کردن؟
        یا اینکه اگه اطلاع دارند که دقیقا چند نفر در مسابقه شرکت کردند ممنون میشم به من هم اطلاع دهند.
        شما یک پنل کاربری دارید که می تونید رنک خودتان رو در میان رقبا پیدا کنید.آمار مسابقه در پایان مسابقه اعلام خواهد شد .

نظر

• سلام
          بابا فضلی من گشت یکی بیاد بگه این she or he bay bay کیه؟
          رو دست بزرگان تریدر جهان رو زده 5 روز 185 معامله با این شیب ملایم و 45درجه بدون دراودان .
          یا باید صبر کرد آخر شاه نامه رو ببینیم؟؟؟؟؟
          نظر آقا نوید چیه ؟(آقا زمانی نکته سنج) کجای بابا، ؟؟؟؟
          WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
          account demo

نظر

• نوشته اصلی توسط PCM نمایش پست ها
            شما یک پنل کاربری دارید که می تونید رنک خودتان رو در میان رقبا پیدا کنید.آمار مسابقه در پایان مسابقه اعلام خواهد شد .
            بله در جریان هستم که من یک پنل اختصاصی دارم و می تونم از اونجا رنک خودم را هم نگاه کنم ولی من سوالم چیز دیگه ای بود....
            و قصدم هم این بود که بدونم بین چند نفر چندم هستم؟ نه چیز دیگه
            به هر حالممنون از وقتی که به من اختصاص دادید

نظر

• نوشته اصلی توسط mostafa ghobadi نمایش پست ها
              بله در جریان هستم که من یک پنل اختصاصی دارم و می تونم از اونجا رنک خودم را هم نگاه کنم ولی من سوالم چیز دیگه ای بود....
              و قصدم هم این بود که بدونم بین چند نفر چندم هستم؟ نه چیز دیگه
              به هر حالممنون از وقتی که به من اختصاص دادید
              به احتمال زیاد در حدود 300 نفر شرکت کردن واحتمالا 100 نفر هم کال مارجین شدن البته این تحلیل شخص منه مرسی

نظر

• جناب ادمین مسابقه!
                در فرمول امتیاز x/100 ضرب اکیویی می شه برای کسی که x منفی باشه هر چی کار کنه به ضررر می شه چون شما حاصل این عدد را دوباره با اکیویی جمع می کنید و چون منفی هم داره از اکیویی بیشتر کم می شه متوجه منظور من شدید ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط hamedsms نمایش پست ها
                  جناب ادمین مسابقه!
                  در فرمول امتیاز x/100 ضرب اکیویی می شه برای کسی که x منفی باشه هر چی کار کنه به ضررر می شه چون شما حاصل این عدد را دوباره با اکیویی جمع می کنید و چون منفی هم داره از اکیویی بیشتر کم می شه متوجه منظور من شدید ؟
                  بله شما این قسمت رادرست متوجه شده اید هر چقدر ماگزیمم دراو داون بیشتر باشد امتیاز شما کمتر می شود . بنابراین باید مواظب باشید که ماکزیمم دراو داون زیاد ایجاد نکنید.اگر برای شما ماکزیمم دراو داون زیاد ایجاد شده پس باید از این به بعد در میزان در ضرر رفتن پوزیشن های خود دقت کنید که حداقل بیشتر از این نشود و امتیاز های شما کاهش نیابد.

نظر

• سلام
                    ببخشید این مسابقه آموزشی است یا ریل؟
                    اگر آموزشی است جز آقا زمانی کسی دیگر از استادان قسط ندارند مطلبی بیان کنند ؟؟؟
                    افرادی که لاک پشتی ترید میکنند با نمودار افراد رو میبیند یاد چی می افتند؟
                    آیا این افراد مبارز درست دارند کار میکنند یا اشتباه؟ پس این سود ها الکیه؟
                    آموزگارهای درس میدهند نظر موافق یا مخالف ندارند ؟
                    اگر نیایید نظر بدهید من تازه کار به شک میافتم ، که شاید آموزش ما اشتباه بوده ، که سود خوبی از ترید نمی برم و این افراد با سود نجومی دارند درست ترید میکنند؟
                    به قولی که گفته 2% ماهانه؟؟؟؟ کلامو می دازم هوا؟ این مطلب درسته یا این 10نفر که سود 1000% در 6 روزه ؟ یک ماه پولدار شدن نیست؟
                    این اثر سو برای افرادی که تازه وارد ترید شدن خطرناک نیست؟؟؟
                    ببخشید منتظر جواب هستیم.
                    شرکت کننده ها مسابقه هم خواهشا" نظر بدهند تا به نتیجه خوب آموزشی برسیم
                    با تشکر
                    WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                    account demo

نظر

• نوشته اصلی توسط PCM نمایش پست ها
                      بله شما این قسمت رادرست متوجه شده اید هر چقدر ماگزیمم دراو داون بیشتر باشد امتیاز شما کمتر می شود . بنابراین باید مواظب باشید که ماکزیمم دراو داون زیاد ایجاد نکنید.اگر برای شما ماکزیمم دراو داون زیاد ایجاد شده پس باید از این به بعد در میزان در ضرر رفتن پوزیشن های خود دقت کنید که حداقل بیشتر از این نشود و امتیاز های شما کاهش نیابد.

اینطوری که بنده می بینیم اگر با بالانس 2000 تا یک پوز بگیرم و این پوز ابتدا 1900 دلار در ضرر برود بعد پوزیشن در سود برود و پوزیشن را مثلا روی 50 دلار سود ببندم ماکزیمم DD که سایت پرسپولیس حساب می کند برابر صفر است

حال من موندم سایتهایی مثل Myfxbook یا mt4i درست حساب می کنند یا اینجا درست حساب می شود

چون این سایتها برای این مثال که زدم Max DD را 95 درصد نشان می دهند

در واقع نرم افزار نوشته شده وقتی DD را حساب می کند که پوزیشن بسته شود و این با بحث اینکه DD را بر اساس میزان در ضرر رفتن پوزیشنهای باز تقسیم بر بالانس زیر سوال می برد

موفق باشید
                      ویرایش توسط PCM : https://www.traderha.com/member/1-pcm در ساعت 07-03-2012, 10:28 PM دلیل: استفاده از کلمات نامناسب

نظر

• محاسبات

نوشته اصلی توسط deathking نمایش پست ها

اینطوری که بنده می بینیم اگر با بالانس 2000 تا یک پوز بگیرم و این پوز ابتدا 1900 دلار در ضرر برود بعد پوزیشن در سود برود و پوزیشن را مثلا روی 50 دلار سود ببندم ماکزیمم DD که سایت پرسپولیس حساب می کند برابر صفر است

حال من موندم سایتهایی مثل Myfxbook یا mt4i درست حساب می کنند یا اینجا درست حساب می شود

در واقع نرم افزار نوشته شده وقتی DD را حساب می کند که پوزیشن بسته شود و این با بحث اینکه DD را بر اساس میزان در ضرر رفتن پوزیشنهای باز تقسیم بر بالانس زیر سوال می برد

موفق باشید
                        خوب قبل از اینکه یادم برود

عکسی که گرفتم را بگذارم

در تصویر بالا نفر اول آقای bay دارای بالانسی معادل 9700.78 می باشند که در همین لحظه اکوییتی ایشان برابر 7494.87 می باشد

یعنی 2205.91 در ضرر می باشند

حال مقدار ضرر تقسیم بر بالانس ضربدر 100 می شود DD الان ایشان یعنی چیزی در حدود 22.7 درصد

جالب است که Max DD hdahk همانطور که در تصویر می بینید 0.35 درصد می باشد
                        فایل های پیوست شده
                        ویرایش توسط PCM : https://www.traderha.com/member/1-pcm در ساعت 07-03-2012, 10:31 PM دلیل: استفاده از کلمات نا مناسب

نظر

• سلام

درسته. ظاهرا ماگزیمم دراداون بر اساس بالانس هست و این موضوع باعث میشه اگر شما استاپ نگذارید به نفع شما تمام بشه به شرطی که به نقطه کال مارجین نرسید. بنابراین این امتیاز (مشروط به بسته نشدن پوزیشن در اثر کال مارجین) عملا به نفع دوستانی هست که استاپ نمی گذارند.

در مورد ریسک به ریوارد هم همینه شما اگر قبل از بستن پوزیشنتون نقطه استاپ لاس رو بیارید یک پیپ زیر نقطه ورود امتیازتون در این بخش حسابی میره بالا.

متاسفانه این احتمالات که می بایستی قبل از مسابقه انجام میشد و بررسی میشد به درستی شناسایی نشدند و به همین دلیل هم بود که بنده یه جورایی تاکید داشتم که امتیاز مدیریت سرمایه رو کلا منصرف بشید و فقط بر اساس بالانس محاسبات انجام بشه.

البته باز هم تاکید می کنم که اگر کسی بتونه بالانس بالایی کسب کنه و فاصله بگیره با نفر بعد می تونه این امتیاز ها رو به راحتی مهار کنه.

نفر اول مسابقه که احتمال میدم با اکسپرت داره ترید می کنه این باگهای امتیازدهی رو به خوبی شناسایی کرده و با نگذاشتن استاپ در زمان باز بودن معامله و گذاشتن صوری اون در نزدیک نقطه ورود (احتمالا یک پیپ پایینتر) در زمان بسته شدن معامله، امتیاز این دو بخش رو به حداکثر رسونده:

0.35 درصد ماگزیمم دراداون در حالی که بنده در مقطعی شاهد بودم اکوییتی ایشان تا نزدیک 50 درصد بالانس هم رسیده (یعنی نصف حساب در ضرر رفته)

2553 نسبت ریوارد در برابر ریسک! خودتون قضاوت کنید احتمالا نقطه استاپ رو به 0.1 پیپ زیر نقطه ورود میاره در زمان بستن پوزیشن.

البته این از تیزهوشی ایشان هست و اگر بنده هم زودتر متوجه میشدم حتما این کار رو می کردم. لازم به توضیح هست که فاکتور شانس شناسایی جهت هم به ایشان خیلی کمک کرده.

در پست بعدی می خواهم در مورد درصد سودها نکته ای رو اشاره کنم.

ارادتمند- بهزاد
                          ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-03-2012, 10:44 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط deathking نمایش پست ها

موفق باشید
                            دوست عزیز به نظر من اگه بالانستو بیاری بالا همه چیز درست میشه

نظر

• و اما در مورد سودها

بارها اشاره کرده ام که هیچ زمان سود حساب های دمو رو به عنوان سود واقعی تصور نکنید. شبیه اینه که شما با پول قلابی پوکر بازی کنید. مسلما در این شرایط هیچ زمان شما جا نمیرید چون پول قلابیه. به همین راحتی. در همه مسابقات دمو رشدها همینجوره.

یادمه چهار سال پیش در مسابقه دموی 10 هزار دلاری به اتفاق ساسان امیری و یکی دو نفر دیگر از دوستان شرکت کردیم و تصمیم گرفتیم با مدیریت سرمایه بین 3 تا 5 درصد در هر معامله خودمون رو بالا بکشیم. ( در همان زمان در حساب ریل نیم درصد در هر ترید ریسک می کردم) فکر می کنید نتیجه چی بود؟

خب اولش بد نبود چون هفته ای دو سه درصد سود می کردیم اما در جدول هیچ جایی نداشتیم. در نهایت ما هم تصمیم گرفتیم فول مارجین بیایم تو و خب کال شدیم. نفر اول در یک ماه حساب 10 هزار دلاری رو کرد 800 هزار دلار یعنی 800 برابر!

کلا مسابقات دمو فاقد ارزش هستند و این تصور که افرادی که در این مسابقات برنده میشوند تریدر حرفه ای هستند کاملا اشتباهه. با کمی شانس به راحتی هر کدام از این 200 یا 300 نفر می تونستند جای نفرات برتر این مسابقه باشند.

خود بنده بر اساس اخرین بالانسم در این مسابقه حدود 50 درصد سود کرده ام تا به اینجا در حالی که در حساب ریل در دو هفته اخیر فقط 1 درصد رشد حساب داشته ام.

بنابراین دوستان تازه کار خیلی مراقب باشند که گول این نتایج رو نخورند و خدای ناکرده روی سرمایه زندگیشون شرط نبندند.

یکی دیگر از نقاط ضعف این مسابقه هم همین بود که با وجود تاکید به مدیریت سرمایه هیچ سقفی برای حجم معاملات گرقته نشد و می بینیم که اکثر دوستان با پوزیشن های چند لاتی (در یک حساب دو هزار دلاری) وارد بازار می شوند که عملا در دنیای واقعی این کارها جایی برای ارایه نداره.

امیدوارم این دو پست من به کسی ( مسوولین مسابقه) برنخوره و به دور از تکبر سعی در برطرف سازی ایرادها در مسابقات آتی باشند. اولین تجربه دوستان بوده و این اشتباهات رو باید به حساب بی تجربگی در برگزاری مسابقات گذاشت. ان شالله در مسابقات آتی برطرف میشه.

ارادتمند- بهزاد
                              ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-03-2012, 10:49 PM

نظر

• با سلام

دوستان گرامی

هر مسابقه ای شرایطی دارد.شرایط این مسابقه در خود صفحه نمایش کاربران برتر به صورت کامل همراه با فرمول ها نمایش داده شده است.این شرایط در این مسابقه حاکم است و در امتیاز کاربران تاثیر گزار. مسلما این امتیاز دهی ممکن است براساس تمامی شرایط مدیریت سرمایه ایده آل نباشد ولی ذکر این نکته نیز ضروری است که این اولین مسابقه ای است در ایران که در این سطح حرفه ای برگزار می شود.

دلیلی هم ندارد که اگر سایت دیگری از فرمولی استفاده شده ما هم باید عینا همان کار رو تکرار کنیم.اگر کمی بیشتر مطالعه کنید متوجه می شوید که دراوداون انواع مختلف دارد.

تعریف ماکزیمم دراو داون:بیشترین فاصله قله تا دره ای که در حساب ایجاد شده.

مسلما پیشنهاداتی که دوستان و کاربران فروم با حسن نیت در راستای موفق تر شدن می دهند در ادامه مسابقات بعدی مورد توجه قرار می گیرد و نظرات سازندشان به پیشرفت ما کمک میکند .

اما در صورتی که مشاهده شود کاربری قصد منفی کردن جو مسابقه را دارد یا با استفاده از جملات کنایه آمیز که کاربر deathking استفاده کردند نسبت به امکاناتی که فروم به رایگان و با برنامه ریزی و صرف هزینه و وقت آماده شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است دید شرکت کنندگان را نسبت به این محیط سالم آموزشی منفی کند مسلما از طرف ما اجازه چنین کاری به هیچ عنوان داده نخواهد شد .در آخر صحبت من به این قبیل افراد که هیچگونه حسن نیتی در پست هایشان دیده نمی شود و بدون در نظر گرفتن شرایط، صرفا برای شکایت و توهین آماده هستند این است که می توانید در مسابقه شرکت نکنید و از هر جایی که به شما خدمات بهتری ارائه می دهد استفاده کنید.

پی نوشت:افرادی که در لحن نوشتار خود، ادب را رعایت نکنند در یک فروم حرفه ای جایی ندارند.

نظر

پردازش ...
                                X