اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روانشناسی ترید دربازارهای مالی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• روانشناسی ترید دربازارهای مالی

دوستان تو این سایت چند تا کتاب یا جزوه بدرد بخور راجع به روانشناسی ترید وجود داره. تا نبستنش دانلود کنید!!!!!!!!!!

http://forexpdf.mihanblog.com/post/1

اصول روانشناسی ترید

روانشناسی صوتی در بازارهای مالی کاری از عباس الهی

روانشناسی قسمت اول

http://s1.picofile.com/file/63211951...art_1.mp3.html

روانشناسی قسمت دوم

http://s1.picofile.com/file/63233511...art_2.mp3.html

روانشناسی قسمت سوم

http://s1.picofile.com/file/63242635...art_3.mp3.html

روانشناسی قسمت چهارم

http://s1.picofile.com/file/63273380...art_4.mp3.html

روانشناسی قسمت پنچم

http://s1.picofile.com/file/63297676...art_5.mp3.html

روانشناسی قسمت ششم

http://s1.picofile.com/file/63325774...art_6.mp3.html

روانشناسی قسمت هفتم

http://s1.picofile.com/file/6333833998/ravanshenasi_part_7.mp3.html

روانشناسی قسمت هشتم

http://s1.picofile.com/file/63810301...part8.mp3.html

نظر

تناسب فكري براي تريدرها

شما سیستم ترید فوق العاده ای دارید...پس چرا می بازید؟
      شما تکالیف خود را انجام میدھید.
      ساعتھای بیشماری را برای پیدا کردن یک مربی صرف می
      کنید( و یا سیستم ترید خود را بدقت کنار ھم می چینید)
      ھفته ھا نقاط ترید روزانه مربی خود را زیر نظر میگیرید( ویا
      سیستم ترید خود را بک تست می کنید)
      درست ھمانطور که در کتاب گفته شده است عمل میکنید.
      احتمال شکست شما غیر ممکن است!!!
      خب. اعتماد بنفس لازم را دارید. زمان آن رسیده که پول خود را
      نیز به میدان بیاورید.
      قھوه یی خورده ایدو اولین سیگنال شما در مقابل تان قرار
      دارد.
      اعتماد بنفس خوبی دارید. ترید انجام می شود.اولین باخت... خب مشکلی نیست.
      قبل از اینکه شروع کرده باشید می دانستید که موفق ترین تریدرھا نیز گاھی شکست میخورند و شکست قسمتی از برد نھایی
      است.
      ھنوز مطمئن ھستید. تریدر دیگری انجام می دھیدو شکست دیگر , اما....
      این یکی به غرور شما اندکی لطمه میزند زیرا که بازار شما را در اوایل ترید به بیرون انداخته و سپس تغییر جھت داده و حتی از سود
      در نظر گرفته شما نیز فراتر می رود.
      شما دوباره چک میکنید.
      بله شما استاپ را در جایی که سیستم شما تعیین کرده بود قرار داده بودید.
      بنحوی احساس می کنید که ریزش زود ھنگام بازار برای کاستن از سود تریدرھای روزانه ایست که در روز قبل وارد معامله شده اند.
      اما شما با سیستم ترید میکنید و باید به آن وفادار باشید. زخمی ھستید اما مصمم.
      بعد از یک خواب مناسب و چند کلیک , روز ترید جدیدی را شروع می کنید.
      خب. این یکی خوب بنظر میرسد. نسبت به معاملهء دیروزی ریسک بیشتری دارد ولی پتانسیل سودش شما را وسوسه میکند.
      با چھره ای خندان ترید را شروع می کنید. ھمچنان که ترید خوب پیش میرود شما احساس خوبی دارید و استاپ خود را به نقطه
      بریک ایون منتقل میکنید درست ھمانطور که در سیستم بیان شده است.
      WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
      account demo

نظر

ودر ادامه

]یک خبر غیر منتظره . بازار بر میگردد. از استاپ شما ھم جھش میکند و یک باخت غیر منتظره حادث می شود!!!
        آیا سیستم درست عمل نمی کند؟
        آیا ماھیت بازار تغییر کرده که دیگر نتایج بک تست رخ نمی دھد؟
        اطمینان شما به شک مبدل می شود.
        شما تصمیم میگیرید که ترید بعدی را تنھا نگاه کنید. آیا عاقلانه نیست که مطمئن شویم که سیستم در مسیر درستی حرکت میکند
        و سپس پول خود را روی آن سرمایه گذاری کنیم!!؟
        ترید زیر نظر گرفته شد. (بر روی کاغذ) برنده از آب در آمد.
        در ذھن خود را سرزنش میکنید زیرا که قبل از شروع لایو تریدینگ ,با خود عھد کرده بودید که ده ترید اول را در نظر نگرفته و به نتیجه
        توجه نکنید. . در حالیکه در اینجا دست خالی از معامله بیرون آمده و یک ترید برنده را که فرصت مناسبی بود که ضررھای گذشته را
        نیز جبران کنید را از دست دادید.
        چه اتفاقی افتاده است؟ مشکل چیست؟
        مشکل این است که شما تحت کنترل نیستید. احساسات شما بجای شما ترید می کند.
        این سناریو برای ھر تریدری در زمانھای مختلف رخ می دھد. تازه کار و کھنه کار ھمانند ھم اند.
        تریدرھای برنده احساس میکنند که چه چیزی در حال رخ دادن است و آن را کنترل می کنند. آنھا ھرروزه , زمانی را صرف رسیدن به
        نظم در ترید میکنند.
        آنھا ھر روزه فصلی از کتاب مورد علاقه شان در زمینه روانشناسی را خوانده و قوانینی را ھمچون" ده فرمان تریدینگ "برای خود
        تعیین کرده و آن را روبروی میز کار خود بر روی دیوار نصب می کنند و آموزه ھای ذھنی را مرور میکنند.
        گاھی ھر روزه... و قبل از ھر ترید.
        تریدرھای بازنده بسیار بیشتر از تریدرھای برنده ھستند در حالیکه سیستم ھای برنده از سیستمھای بازنده فراوان ترند.
        برخورد داشته ام در حالیکه مطمئن ھستم که بیشتر تریدرھایی که از این ( a+) در شغل خودم با بیش از پنجاه سیستم ممتاز
        سیستم ھا بھره میبرند , بازنده اند.
        چرا؟
        آنھا قادر به کنترل احساسات خود نبوده اند.
        شما ھستید؟
        [/justify][/justify]
        WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
        account demo

نظر

خیلی با حال بود دستت تون درد نکنه

نظر

سودھای خود را محدود کنید و ضررھای خود را گسترش دھید! ؟؟

این موضوع فصلی از ھر کتاب ترید را بخود اختصاص داده است .
            با موسیقی بازار طلا می رقصند , ھر Aden* از زمانی که خواھران
            تعلیمگری در سخنرانی خود به چنین موعظه ای پرداخته است.
            و اگر یک مربی ترید شخصی نیز انتخاب کنید باز ھم احتمالا دومین
            چیزی که او به شما می آموزد ( اولین چیز " :ترید شبیه به قمار
            خطرناک است و تنھا در حد توان خود می باید ریسک کرد ") گفتن
            این جمله است....
            "ضررھای خود را محدود کنید و سودھای خود را گسترش دھید"
            لابد می گویید :
            "خب. نیما آزادی به ما ھم گفته شده است
            منطقی بنظر می رسد. و لازم نیست که دیگر شما ھم بگویید
            "در ھنگام عمل" ..."با روند حرکت میکنیم"...."سوار بر موج می شویم" ..."خروج ھم ھمانند ورود مھم است...."ما بارھا و بارھا
            چنین سخنان گھرباری را شنیده ایم . و آن را درک میکنیم."
            در این مدتی که آموزش میدھم و ترید می کنم, دانش آموزانی که ھفته ھا و ماھھا صرف آموزششان کرده ام را دیده ام که درواقع
            وارونه عمل می کنند...
            ضررھای خود را گسترش میدھند و سودھای خود را محدود می کنند.
            بعد از مدتی دیگر تعجب نکردم و وقتی به بھانه ء کلاس ھای یادآوری سعی در بررسی قوانین محدود کردن/ گسترش دادن) آنھا
            داشتم سریعا با مخالفت آنھا روبرو می شدم.
            وقتی دلیل این موضوع را سوال می کردم, داستان ھای مختلفی می شنیدم که ساختار مشترکی داشت....
            "..تمامی تریدرھا بنحوی, قادر به کنترل احساسات خود نبودند"
            در طول آموزش, من می باید مطمئن میشدم که آنھا سیستم خود را بارھا و بارھا بک تست می کنند. دلیل این امر این بود که ھرچه
            انھا سیستم خود را بیشتر تست کرده و نتایج مثبت آن را ببینند, اطمینان بیشتری به آن کرده و با قدرت از سیگنالھای آن تبعییت
            میکنند. مخصوصا در دوره ھای سخت ترید.
            آشکار است که بک تست کردن و زیر نظر گرفتن برای کنترل احساسات تریدرھا موثر واقع نشد.
            چیزی که من نمی دیدم این بود که این تریدرھا شخصیت بازنده را پیدا می کردند!!
            این تریدرھای تازه کار اجازه میدادند که تریدھای بازنده ,افکار منفی را به ذھن آنھا وارد کنند. یک شکست برای آنھا به این مفھوم
            است که تمامی مقالاتی که آنھا درباره قمار بودن مارکت خوانده اند درست از آب در می امد!!
            تمامی تھمت ھایی که در خانواده به آنھا می شد مبنی بر اینکه آنھا تریدرھای ضعیفی ھستند نیز درست از آب در می آمد.
            مجموعهء این افکار منفی باعث می شوند که شما نتوانید باخت را بپذیرید. اگر باخت را بپذیرید در ذھن خود ھمان تریدر ضعیفی
            ھستید که متھمش بودید.
            پس در ھنگامیکه ترید شما در ضرر می رود... و استاپ شما را نشانه می گیرد, شما شروع به خواندن اخبار می کنید و یا به چارت
            پیش بینی" خواھران "سر میزنید و بدنبال بھانه ای برای گسترش استاپ خود ھستید.
            پیدا می کنید.
            " سلام ... تیکت شماره فلان کنسل شود ... " بله استاپ کنسل شد.
            اگر بازار برگردد شما فرد باھوش این میدان ھستید که با یک حرکت بجا , یک بازنده را به یک برنده تبدیل کرده اید.
            اما کاری که شما در واقع انجام داده اید این است که یک برندهء بالقوه را به یک بازنده بالقوه تبدیل کرده اید. شاید از یک ترید برنده
            بیرون بیایید ولی در نھایت متضرر خواھید شد.
            باعث این امر شما نیستید. مارکت است. اگر شما احساسات خود را بیرون نکشید, فرصتی نخواھید داشت.
            شما می باید خود را تریدر ببینید و نه کسی که تریدر خواھد شد.
            در ترید برای اشتباه کردن فرصت کمی وجود دارد و لوریج این را تضمین می کند.
            اگر شما می خواھید در یک لیگ سطح بالا بازی کنید, می باید ھمانند بازیگران آن لیگ عمل کنید. و درست از شروع کارتان.
            تمامی تمرینات لازم را در دمو انجام دھید. و وقتی که پول خود را به میدان آوردید یا می باید از سیستم تبعیت کنید و یا حرفه دیگری
            برای خود انتخاب کنید .
            اگر منطقی ترید نمی کنید ,فرصت این را نخواھید داشت که در چھره بستگان خود بخندید!!
            پ ن.
            پاملا و مری ادن دو خواھری ھستند که پیش بینی ھایی در بازار سرمایه انجام می دھند و از شھرت خاصی Aden: *خواھران
            برخوردارند.
            خوب ؟ تو آینه خودت رو ببین .
            WE LOVE YOU , PCM

accuont real
            account demo

نظر

آیا این تجارت سودآوری که در ذھن می پروراندم نیست؟

به این دلیل است که ما برعلیه بازار وارد میدان شدهایم.
              در ابتدا, در مقاله ایی یا بروشوری می خوانیم که
              شخصی چند دلار را در بازار به میلیون ھا
              دلار تبدیل میکند .
              معمولا چند صد دلار برای شما ھزینه بر میدارد تا
              بفھمید شما نیز چنین توانی را دارید.
              بیشتر مواقع مقاله یا بروشور را دور می اندازیم اما در ذھن خود این موضوع را پاسخی به رویاھا و دعاھای خود میدانیم.
              در این ھنگام است که برای ضربه نھایی, به این جنگ ملحق می شویم.
              3 رابرت, امواج پریچر ,فصلھای برن اشتاین , و باندھای بولینگر, بزودی می فھمیم که برای -2- با وجود مطالعه در زمینهء شمارش 1
              باقی ماندن در بازار , به چیزی بیش از رویا و آرزو نیازمندیم.
              نیاز به سیستم بک تست شده که به آن اطمینان داشته باشیم ,داریم و ما نیاز داریم که احساساتمان را از ترید خارج کنیم و به آن
              ھمانند یک حرفه , یک شغل بنگریم .
              این به آن مفھوم نیست که نمیتوانیم لذت ببریم. زیرا لذتی که یک تریدر برنده می برد را ھیچ کجا نمیتوان دید.
              پس یا یک مربی می گیریم و آرشیو تریدھای او را بررسی می کنیم( درست ھمانند بک تست) و قبل از وارد شدن مدتی تریدھای او
              را بصورت زنده دنبال میکنیم و یا نرم افزاری را برای برای تست سیستم خود تھیه میکنیم.
              سیستم ما در دست است, پس کامپیوتر را زین میکنیم!!!
              ما استاپی را برای محافظت از سودھای مان داریم و تیک پرافیت محدودی مطابق با سیستم خود در نظر گرفته ایم.
              بعد از تعدادی ترید در ھفته اول یک ترید بسیار موفق را تجربه می کنیم.
              اخبار بر نبوغ ما صحه می گذارد و ما بسرعت بسمت پروفیت پیش میرویم.

ترید در یک قدمی تیک پروفیت ما قرار دارد. این موج بزرگ تر از چیزی است که تصور می شد. دلیلی ندارد که روزی خود را کاھش
              دھید!!!
              "پروفیت خود را بر میدارم و با چشمانم ترید را دنبال می کنم"
              بازار از پروفیت شما نیز رد شده و شما فکر میکنید که نبض بازار را در دست دارید.
              گمان می کنید که می باید استاپ خود را در پروفیت قبلی بگذارید تا در صورت بازگشت با سود در نظر گرفته شده خارج شوید.
              شا اکنون می دانید که چه اتفاقی خواھد افتاد.
              بارن در شب آرام.
              روز بعد بازار با 26 پله کاھش باز می شود. و شما را با ضرر خارج می کند.
              نبوغ شما باعث تبدیل شما از یک برنده به یک بازنده شد.
              چه اتفاقی افتاد؟
              ھمان اتفاقی که با خواندن ان مقاله و بروشور برای شما افتاد. احساس شما ترید شما را بعھده گرفت.
              اگر بعد از چند سال ھنوز ترید می کنید, این به آن مفھوم است که یاجیب عمیقی دارید و یا آموخته اید که احساسات خود را کنترل
              کرده و سودھای خود را مطابق با سیستم جمع کنید.
              به این سودھا برای غلبه بر ضررھا و برنده نھایی شدن , که در توان شماست, نیاز دارید .

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
              account demo

نظر

با باختھا کنار آمدن کلید اصلی ترید موفقیت آمیز است

پیشتر به شما ھشدار داده شده است.
                "قسمتی از برد نھایی ,باختھای مقطعی است".
                "اگر در 55 % از معاملات خود برنده باشید, دست آخر
                برنده از بازی بیرون خواھید آمد".
                ما میلیون ھا بار این جملات را شنیده ایم و خواندهایم.
                در ھر سیستم ترید ما ترید ھای بازنده را ھمچون
                تریدھای برنده تجربه خواھیم کرد. ما این را میدانیم.
                پس چرا با گذشت زمان با چند ترید بازنده دچار شک می شویم؟
                وقتی خوب درباره این مسئله فکر میکنید متوجه میشوید , بعد از چند ترید برنده, ما تحریک می شویم و بدنبال دلیلی برای ترید بعدی
                می گردیم. ما در اوج قرار داریم و عاشق این لحظات می شویم. بله ما در بالای جھان ایستاده ایم.
                کلمات " نابغه " و " تریدر حرفه ای "کاملا مناسب ماست.
                در مقابل, باچند ترید بازنده ما از ترید بعدی می ترسیم و بدنبال دلیلی برای سرپیچی از سیستم خود می گردیم.
                ما سراپا شک میشویم و کلمات" قمارباز "و " بازنده "بخوبی ما را توصیف می کند.
                خب دلیل این امر چیست؟
                دلیل این امر این است که شما نتایج تریدھای خود را , بازتابی از شخصیت خود می بینید.
                و این منجر به نابودی واقعی تریدرھای بازنده خواھد شد.

ارزیابی ھای منفی شخصی شما , احساسات شما را از کنترل خارج کرده و شما را از سیستم تست شده خود گمراه می کند.....و
                درنتیجه ...... شما برای تنبیه شدن ترید می کنید. ( نویسنده از استعاره تنبیه ژاپنی استفاده کرده )
                ببینید. شما میباید ذھن خود را توسعه دھید (و کاملا درک کنید) که شما یک تریدر برنده ھستیدحتی اگر چندین و چند ترید بازنده و
                برنده را تجربه کنید.
                تصویرسازی شما از یک تریدر موفق , باعث می شود که به آرامی از روی تریدھای بازنده سر خورده و حاضر و آمادهء در کمین
                تریدھای برنده باشید.
                بیشتر تریدرھای تازه کار و متوسط , کاری در قبال تناسب ذھنی در ترید نمی کنند. انھا مایلند که ھزاران دلار بر روی سیستم ھای
                "ھولی گریل "ھزینه کنند و در سمینارھای خارج شھر شرکت کنند در حالیکه تناسب ذھنی را کاملا نادیده می گیرند.
                شما میباید به ھمان سختی که بر روی سیستم خود تمرین میکنید بر روی تناسب فکری خود نیز تمرین کنید.
                بعنوان بروکر/ تریدر/ مشاور ترید , در طول 21 سال, حدودا بیش از 50 سیستم ترید پولساز دیده ام. بشرط آنکه شما توانایی ذھنی و
                احساسی اجرای آن را داشته باشید.
                شما نیاز دارید که سیستمی را بیابید که مناسب شخصیت شما است. آن را بک تست (و فوروارد تست) کنید. پولی برای ترید
                سیستم تھیه کنید و به پیش بروید.
                کلمه" به پیش رفتن "بدون توانایی ذھنی برای تمیز دادن درست از نادرست, امکان پذیر نیست.

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                account demo

نظر

شما لاک پشت ھستید یا خرگوش؟

شما ترجیح می دھید که کدام یک را داشته باشید؟
                  سیستم ترید فوق العاده و یا یک معشوقه ء کامل؟
                  با قاطعیت پاسخ ندھید.
                  جسارت کرده و می گویم که بسیاری از تریدر ھا چنان
                  عاشق و دلباختهء ترید ھستند که به این جنبه آن شک
                  نکرده و در آن تعمق نمیکنند.
                  بھرحال.... پاسخ معشوقه کامل است. زیرا که سیستم
                  ترید کامل وجود ندارد.
                  سیستم ترید کامل, سیستم مناسب شماست.
                  بگذارید بررسی کنیم:
                  آیا شما عجول ھستید؟
                  بگذارید کمی درباره کلمه عجول بیشتر توضیح دھم. منظورم این است که آیا میتوانید با لذت بمدت مثلا یک روز برای نتیجه ترید خود
                  صبر کنید؟
                  یا شما از منطقی استفاده میکنید که میگوید" : من دوست ندارم ترید را برای روز بعد رھا کنم زیرا که در ساعات نیمه شب ھر چیزی
                  امکان دارد ...."و یا منطق دیگری که می گوید....:
                  "سیگنال ھای من ھمانند تایم ھفتگی , در تایم 1 دقیقه ای نیز معتبرند. بنابر این ترجیح میدھم در تایم پایین آنرا عملی کنم".
                  این دلایل ( معتبرند یا نیستند) از درون شما بروز میکند و تلاشی است برای ایجاد راحتی در شما.ا

آیا شما تریدر کوتاه مدت(پوزیشنی) ھستید؟
                  آیا شما میگویید" که بازار در کوتاه مدت قابل کنترل است ولی در دراز مدت این فاندامنتال است که به منزل مینشیند؟ و یا میگویید..
                  "من اجازه نخواھم داد که سرمایه ام صرف ھزینه ھای تبادلی شود و تا زمانی که روند را مطابق میل خود ببینم, در ترید باقی خواھمماند".
                  آیا در مقابل شرایط انعطاف پذیرید؟
                  آیا تمایل دارید که فکر کنید که " سیگنال سیگنال است, چه در تایم 2 دقیقه ای رخ دھد و چه در تایم ماھانه .
                  وقتی سیگنال ایجاد می شود می پذیرم. گاھی حتی نمیدانم در کدام جفت ارز و در کدام بازار قرار دارم".
                  "اینھا برای من مھم نیستند. من تنھا به الگوھا اھمیت میدھم".
                  با مثالھای بیشتر حوصله شما را سر نمی برم. زیرا که این مثال ھا محدودیت ندارد.
                  طی سالیانی که مربیگری تریدرھا را برعھده داشتم ن که نام بردم از برجسته ترین بودند .
                  ھیچ کدام بردیگری برتری ندارند.
                  تنھا میباید که با بررسی دقیق نوع مناسب خود را پیدا کنید تا براحتی بتونید قوانین سیستم ترید خود را اجرا کنید.
                  برای تمامی انواع تریدرھا سیستم ھای مناسب موجود است .
                  بھترین راه یافتن یک سیستم مناسب برای شما, اطاعت شما از سیستم بدون ھیچ شک و تردیدی است.
                  اگر سیستم با درون شما ھمجھت باشد, پیروی از آن کار ساده ای خواھد بود. به درون خود نگاه کنید و سپس سیگنال ھای
                  سیستم خود را بخوبی درک کنید.
                  شما قبل از غلبه بر بازار میباید که بر ضمیر داخلی خود غلبه کنید.

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                  account demo

نظر

بخوبی آینده را می بینم... اوه بله یک تریدر موفق شده ام!!!

باور کنید یا نه , این حقیقت دارد که میگویند....
                    "تصویر سازی از آینده بشکلی که میخواھید, در واقع
                    ساختن آن را میسر میکند".
                    با اینکه صدھا بار شنیده بودم, باز ھم از شکاکان این
                    نوع نگرش بودم. و برایم منطقی بنظر نمی رسید.
                    "جدی نمیگویید!! ... در جای ساکتی بنشینم و آرزو
                    کنم , امیدوار باشم , دعا کنم و تمام رویاھایم به
                    حقیقت بپیوندد؟؟ گمان نمی کنم " .این چیزی بود که
                    یک ریاضی دان (دانشگاه سینسیناتی , سال 1973 , لیسانسه ریاضیات) به من گفت.
                    سپس من با شخصی آشنا شدم که مربی ضمیر ناخود آگاه( که بعدھا با او ازدواج کردم) بود و او مرا سر جای خود نشاند و گفت که
                    افکار ھمه چیز است.
                    بسیار خب, چه جور چیزھایی؟
                    من "کرسکین" و اشخاص دیگری را دیده ام که با کمک فکر خود یک قاشق را خم میکرد. منظور او این بود؟!!
                    بجای آنکه تمامی کلمات او (ھمسرم) را برای شما نقل کنم...( البته بعید میدانم که بخوبی بخاطر بیاورم زیرا که بجای گوش دادن ,
                    غرق در عشق بودم) خلاصه ای از آن را ھمانند کپسول به شما ارائه می کنم.
                    بر طبق گفته ھای او...
                    چشمه ای از ھشیاری در مغز قرار دارد که میتوان با اتصال به آن, افکار را جھت داد. شما میتوانید بنحوی این ھشیاری را مھار کرده
                    و به آرزوھای خود برسید.
                    این با مفھوم زمان در ھم می آمیزد, ھمانطور که میدانیم ,زمان خطی نیست. ما میتوانیم از ھم اکنون در آینده تاثیر بگذاریم. البته
                    بکمک ھشیاری فراگیر.
                    این تمام چیزی است که میتوانم به شما بگویم.
                    مطمئن نیستم که تمامی این جملات را بخوبی فھمیده باشم. اما چیزی که فھمیده ام این است....
                    اگر شما افکار خود را بسمت امواج الفا در مغز ھدایت کنید, و از خود بپرسید( یا از کسی بخواھید که از شما سوال کند,
                    "دوست دارید که در آینده چه چیز رخ بدھد؟ "و بگویید " : یک تریدر موفق شده ام .... "شما بسمت آن تصویری که در ذھن خود
                    ساخته اید به پیش خواھید رفت.
                    حداقل در مورد من چنین چیزی رخ داده است.و ھر تریدر موفقی که میشناسم نیز چنین بوده اند.
                    راھھای متفاوتی برای تصویر سازی در زمانھای سکوت وجود دارد.( میدانم که در حال حاظر زمان سکوت مناسبی در ذھن
                    ندارید.....میتوانید از دستشویی شروع کنید !!!
                    می توانید خود را در یک زندگی خوب تصور کنید... در حالیکه اطرافیان شما, شما را بعنوان یک تریدر موفق می شناسند و ھمگی در
                    حال صحبت درباره شما ھستند.
                    این یک شروع بود. می باید که این تصویر سازی را بمرور گسترش دھید.
                    وقتی که یکبار از چنین تصویر سازی استفاده کنید , دیگر به احساسات خود اجازه نخواھید داد که شما را برای یک ترید اشتباه
                    وسوسه کنند.
                    بالا کشیدن استاپ در مواقعی که بازار به نزدیکی آن رسیده است و جمع نکردن سود وقتی که سیستم شما از شما میخواھد, با
                    تصویری که شما در ذھن خود ساخته اید ناسازگار است.
                    در نھایت اگر به این تصویر سازی ادامه دھید, به آن تصویرھا تبدیل خواھید شد.
                    حالا منطقی بنظر می رسد!!!
                    WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                    account demo

نظر

. به به....تریدرھای با تجربه از تریدرھای تازه کار تغذیه می کنند.!!

اگر شما یک تریدر تازه کار ھستید می باید که وظیفه
                      خود را انجام دھید.
                      تریدرھای با تجربه این را می دانند و برای ھمین ما
                      شما را بسیار دوست داریم .
                      به چارتھا نگاه کنید, رفتارھای یک کھنه کار را تقلید
                      کنید. ھزینه ھای ھنگفتی بابت توصیه ھای تریدی به
                      سایتھای معتبر پرداخت کنید.....رویا پردازی کنید.....
                      ولی خواھش می کنم به ترید خود ادامه دھید ,زیرا را
                      که با ترید خود پول ھای خود را از جیبتان به جیب ما
                      سرازیر می کنید.
                      شوخی نمی کنم.
                      خب مسئله این است که شما نمیخواھید برای مدت طولانی یک تریدر تازه کار باقی بمانید؟
                      تریدر تازه کار چه کسی است؟
                      تریدر تازه کار, به نظر بنده, تریدری است که به تازگی ترید را شروع کرده و البته طبیعی است که اشتباھات یک تازه کار را از خود بروز
                      می دھد ,ویا .... کسی است که پی در پی اشتباھات تازه کاران را تکرار می کند و ھرگز چیزی فرا نمی گیرد.
                      بیشتر تریدرھایی که من در طول 22 سال تریدر و مشاور بودن ( سه سال را بعنوان تریدر تازه کار و 19 سال را بعنوان تریدر باتجربه )
                      دیدم ھرگز از حیطه یک تریدر تازه کار بیرون نیامدند.
                      پیشی گرفتن مشکل است. بله.
                      برای افرادی نیز غیر ممکن است. به اینکار خاتمه می دھند در حالیکه" فراریت بازار " و یا" تریدرھای سازمان ھای بزرگ "را مقصر
                      شکست خود میدانند.
                      بسیار خب. کلید و راه پریدن از حیطه تریدرھای تازه کار به حیطه تریدرھای باتجربه, نظم ذھنی شماست.
                      در حقیقت, تریدرھای تازه کار پس از مدتی تمرین از تکنیکھا و ایندیکیتور ھایی بھره می برند که تریدر ھای کھنه کار در اختیار دارند.
                      تفاوت در این است که تریدرھای موفق تحت کنترل اند.
                      وتریدرھای تازه کار ,خیر.
                      تریدرھای تازه کار توسط احساسات و ترس کنترل می شوند و ھرگز نیاموخته اند....و یا بصورت واقعی نیاموخته اند..... که ترید در
                      مارکت ھمانند یک بازی ریاضی است.
                      و از تمرین و احتمالات و آمار تشکیل شده است. و شما می باید که شرایط را به نفع خود جمع کنید حتی اگر با صدماتی ھمراه
                      باشد.
                      اگر شما سیستم خود را بخوبی بک تست کرده اید.... اگر شما توصیه ھای گذشته مربی خود را بخوبی زیر نظر گرفته اید... و آماده
                      ترید ھستید.... تنھا یک کار دیگر لازم است که انجام دھید. از سیستم خود ھمانند یک مرد یخی تبعیت کنید.
                      اگر در یک پریود طولانی سیستم بدرستی کار نکرد, سپس سیستم را تغییر دھید. ھرگز از تعھد خود درباره سیستمی که برای ترید
                      انتخاب کرده اید نکاھید.
                      انجام تمامی این نکات بسیار سخت تر از گفتن آن است .
                      ترس و احساسات بسادگی بر ما غلبه می کند. ما انسانیم ونه ماشین.
                      شما می باید که ذھن خود را تربیت کنید. درست ھمانند تریدرھای باتجربه.
                      آنھا ذھن خود را تربیت می کنند زیرا که می دانند رفتارھای عادتی ار طریق سلسله اعصاب در مغز نقش بسته شده اند....
                      وقتی کسی رفتارھای ضعیف ترید را در خود تشخیص داد ( و شما میدانید که چه کسی ھستید) تنھا کاری که لازم است انجام دھد
                      این است که ذھن خود را تربیت کند و سلسله ھای عصبی جدیدی را جایگزین سلسله ھای عصبی پیشین کند.
                      این علم است, دوست من, فقط علم.
                      یک سیستم ترید خوب و یک توانایی ذھنی برای اجرای سیگنال ھای سیستم , از ابزارھای یک تریدر با تجربه است.
                      در حقیقت بیشتر تریدرھای باتجربه این را به شما نمی گویند.
                      چرا؟
                      به به, به به !!!!!
                      WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                      account demo

نظر

سرمایه ای را ریسک کنید که در توان دارید .

در بطن ھر سخنرانی پیرامون ترید, تبلیغ سرمایه گذاری
                        , بورس نیویورک... چنین نصیحتی نھفته است.
                        اخطار: تنھا سرمایه ای که به شما لطمه نمی زند در
                        CFTC. این نوع بازار سرمایه گذاری کنید. قانون 4.41
                        ھمانطور که در قانون 51 نیز ھشدارھایی در این زمینه
                        داده شده است.
                        بعنوان بروکر/ تریدر/ مشاور ترید, با تریدر ھای تازه کار
                        فراوانی مصاحبه کرده ام و از تمایل آنھا برای کسب سود و ثروت از پولی که برای مقاصد دیگر به زحمت پس انداز کرده اند آگاه شدهام.
                        شاید این خوب بنظر برسد ولی قبل از اینکه سفر خود را در شادی و درد آغاز کنید بگذارید کمی با ھم رک باشیم.
                        بزودی قرار است که احساساتی شوید. و مقدار این احساسات با سرمایه ای که شما توان از دست دادن ان را دارید نسبت
                        مستقیم دارد.
                        ھرچه تمایل احساسی شما برای از دست ندادن پولتان بیشتر باشد, احتمال از دست دادن آن بیشتر است.
                        بسیار خوب. سیستمی دارید که ان را می پسندید.
                        آن را بک تست کرده اید.
                        خوشتان آمده آست.
                        دلار خواھم باخت و اگر 20 ترید بازنده را X محاسبات کسالت باری را انجام داده اید " .با مقداری که من ریسک می کنم حداکثر
                        پشت سر ھم تجربه کنم در آن صورت سرمایه من باز از دست نخواھد رفت"...
                        " اتفاق نخواھد افتاد "
                        تریدر ھای کھنه کار به این جملات می خندند. زیرا که آنھا میدانند با این محاسبات ریاضی شانس شما به حداقل میرسد .
                        این کار ھمانند کاری است که یک قمارباز در پشت بلک جک با شمارش سکه ھایش انجام میدھد.
                        کسانی که بیش از اندازه نگران سکه ھایشان ھستند معمولا با نگرانی و ترس بازی می کنند. و شما میدانید نتیجه کار چه خواھدبود.
                        جیب ترسو به جیب مطمئن سرازیر خواھد شد. و این مقصود این نوشتار است.
                        اگر واقعا با خود نگویید که "اگر رفت , رفت. مشکلی برای من پیش نخواھد آمد ".شانس برد خود را کاھش داده اید.
                        منظور من این نیست که از روی بیخیالی به برد و باخت بنگرید. من میگویم که ھرچه باخت پول تاثیر احساسی بیشتری روی شما
                        داشته باشد شانس موفقیت شما کاھش خواھد یافت.
                        ترید در بازارھای مالی می باید از روی نیاز شدید انجام نگیرد.
                        شوخی میکنم نه؟
                        بیشتر تریدرھای تازه کار مجموعه ای از قبض ھای پرداخت نشده در روی میزھایشان تلنبار شده و بدنبال راھی برای رھایی از این
                        بدھکاریھای خود ھستند.
                        "انتر کن رابرتز" و بسیاری از مربی ھا مبلغ 3000 دلار را برای رسید شما به تمام ارزوھایتان را مناسب میدانند.
                        اما مبلغی بیشتر را توصیه نمی کنند. چرا؟
                        پول ترسو.
                        برای برد می باید که توجه شما بر ھدف ترید باشد و نه ھر باخت و برد.اگر شما ترید را ھمچون یک بیزینس ندیده و از در آمد خوب
                        مطمئن نباشید سرنوشتی ھمچون ادسل* خواھید داشت .
                        در پایان باید یادآور شوم که اینھا ھمگی درباره عادت رفتاری است. و البته قدرت ذھنی شما در تبعیت از سیستم تست شده.
                        اگر از لحاظ مالی تحت فشار باشید, ترس در وجود شما رخنه کرده و مانع تبعیت محض شما خواھد شد.
                        وقتی سیستم شما به شما چراغ سبز نشان میدھد دچار شک میشوید. و سود خود را زودتر از موعد برداشت می کنید. چراغ ھای
                        شما کم سو شده و در پایان با مقصر خواندن بازار چراغ ھایتان خاموش خواھد شد.
                        اگر این گفته ھا را نادیده میگیرید و یا پول مناسبی برای شروع در دست دارید, بھرحال بھتر است احساسات خود را از این بازی خارج
                        کنید.
                        از بازندگان بزرگ بازارھایی مالی که صاحب کارخانه ماشین ادسل نیز بوده است. البته دلایل ورشکستگی او فراوان * ford Edsel
                        است.
                        WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                        account demo

نظر

نکته اصلی در درون شماست آقا, نه سیستم ترید شما.

تعداد انگشت شماری ھستند که تریدرھا را برای رعایت
                          نظم و دیسیپلین و تمرکز بر روی ترید آماده میکنند.
                          من یکی از آنھا ھستم و از اینرو خوب می دانم که چرا
                          تعداد ما کم است.
                          خب, من به کاری مشغولم که قسمت انسانی معادله
                          ترید را بھبود می دھد.
                          من چه خدمتی انجام میدھم که از دست دیگران بر
                          نیامده و بتنھایی به این حرفه مشغولم؟
                          چند دلیل دارد.
                          نخست اینکه بسیاری از تریدرھا با اینکه می دانند که قسمت ذھنی ترید , کلید موفقیت در طولانی مدت است, با این وجود
                          احساس می کنند که در زمانی که افکار منفی بسراغ آنھا می آید , می توانند از شر آنھا رھایی یابند و از پس آنھا بر بیایند.
                          آنھا نیازی به روانشناس ندارند!!
                          آنھا میدانند جه میباید انجام دھند و بدون ھیچ کمکی از پس انجام آن بر میایند!!!!
                          من این را نشان مردانگی می نامم !!
                          و میدانید چه چیز آن جالب است؟... من در آموزشھایم( نظم فکری) از کسانی مقاومت بیشتری می بینم که نیاز بیشتری به آموزش
                          دارند....و از لحاظ احساسی تریدرھای خارج از کنترلی ھستند.
                          دوم, تصور عام این است که کلید اصلی موفقیت بعنوان تریدری موفق , قلاب کردن واگن خود به مربی یا سیستم ترید و سپس
                          تبعیت از سیستم تا رسیدن به ثروت است. ( مگه غیر اینه؟؟ )
                          مشکل اینجاست که تمامی(حتی بھترین سیستم ھا) سیستمھای ترید زمانی درا- دوان را تجربه میکنند و شما در آن ھنگام
                          سیستم خود را مقصر خواھید دانست بجای اینکه کاری که برای شما دردآور است انجام دھید..." مقصر دانستن خود در نداشتن
                          شجاعت در ترید در زمان مشقت و پریشان حالی".
                          خوب من اینجا ھستم.و درس درد خواھم داد.
                          "از سیستم شما نیست از خود شماست"!
                          برای تریدرھایی با اعتماد بنفس پایین, این کلمات ھمانند چاقویی برنده است.
                          چطور است که به قسمت احساسی و فکری ترید توجه بیشتری کنید؟
                          من تریدرھایی که اعتماد بنفس پایینی دارند را به داشتن نقصانی در وجودشان متھم می کنم.
                          مربی جنبه ھای احساسی و روانی ترید بودن کار ساده ای نیست.
                          اما ارزشمند است.
                          برای کسانی که توجه واقعی به قسمت روانی ترید می کنند نتایج سریعا بھبود می یابد.
                          آنھا میگویند:
                          چطور میتوانم پیشرفت کنم؟
                          چطور میتوانم مطمئن شوم که تنھا متغییری که باختھای مرا رقم میزند سیستم من است و نه من؟
                          آخرین باری که چنین سوالاتی را از خوتان پرسیده اید چه زمانی بوده است؟
                          ھمه چیز در تغییر سیستم خلاصه نمیشود. تغییر جزئی..تغییر جزئی...تغییر جزئی.
                          من فکر میکنم که تغییر شما چاره ساز است.
                          خب بنده که عاشق کار خود ھستم.
                          اما شما آمادگی شنیدن صحبتھای من را دارید؟
                          WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                          account demo

نظر

محیط کاری خود را بطور صحیح مدیریت کنید. اتفاقات خوبی خواھد افتاد.

ھر تریدر باتجربه ای به شما خواھد گفت که موفقیت در این
                            حرفه , در مجموع, یعنی غلبه بر موانع و ادامه مسیر دادن.
                            حال دو نوع مانع اصلی در سر راه شماست.
                            موانع فیزیکی و موانع ذھنی....
                            و در واقع گاھی آنھا در ھم نیز پیچیده می شوند.
                            بگذارید که به تعدادی از آنھا نگاھی بیاندازیم:
                            *رعد و برقی عظیم که باعث تغییر ولتاژ یا خاموشی برق گردد.
                            شما در حین انجام ترید ھستید. کورمال کورمال بدنبال تلفن میگردید تا با تماس با بروکر خود از شرایط ترید خود مطلع گردید.
                            *در انتظار سیگنال مدتی است که چشمان خودتون رو به چارت دوختید.
                            ناگھان تلفن زنگ خورده و شما مجبورید به چیزی غیر از تریدی که در موردش تمرکز کرده اید بپردازید.
                            شما میدانید که نمیتوانید صحبت کنید ولی از طرفی نمیخواھید بی ادبی کرده باشید. شریف بودن گاھی ھزینه بردار است.
                            ترید از دست رفت. تمام صبح تا عصر را برای رخ دادن تمامی شرایط سیستم خود در انتظار بوده اید و دست آخر آن را از دست دادید.
                            شما عصبی ھستید.
                            *امروز روز خوبی است. ترید قبلی شما خوب پیش رفته است.
                            از قله فاصله دارد. RSI شما در نزدیکی تارگت قرار دارید ولی
                            شما ھنوز نمی خواھید که سود خود را بردارید ولی میدانید که قیمت به نھایت خود رسیده است.(طبق سیستم)
                            میخواھید که کمی از قیمت سواری بگیرید و با تریل قیمت را دنبال کنید. خبری غیر منتظره و پرش قیمت از روی استاپ شما.
                            احساس حماقت می کنید.
                            ھمانطور که می بینید مثالھایی از این دست بسیار اند.
                            خوب مقصود چیست؟
                            پریشانی ذھن و عدم پیروی از سیستم ,از خارج ( قطعی برق, تماس تلفنی...) و داخل ( احساس شما درباره اتفاقات) در شما ایجاد
                            خواھد شد.
                            شغل شما این است که متعھد باشید از سیستم تست شده خود تبعیت کنید .
                            و در این مورد میباید که بینھایت جدی عمل کنید.
                            تھیه کنید که تنھا به تماسھای ضروری پاسخ دھید. caller ID
                            برنامه از پیش تھیه شدهء اضطراری برای زمان خاموشی در نظر بگیرید.
                            توجه: تریدری را میشناسم که از استاپ ذھنی استفاده میکرد. برای مدتی شانس با او ھمراه بود ولی وقتی برق نیویورک رفت او
                            نتوانست خود را به تالار برساند.
                            برق بعد از 15 دقیقه برگشت ولی او پول عظیمی از دست داد.
                            استاپ ذھنی به اندوه ذھنی تبدیل شد.
                            بعد از آن او از استاپ استفاده کرد ... ولی تنھا یک ھفته و مجددا به عادت قبلی خود بازگشت.
                            او دیگر ترید نمیکند. و قسمت تاسف بار این است که او آدم با استعدادی بود.
                            ترید ھمانند یک بیزینس است. ھمانند آن با او رفتار کنید.
                            زحمت فراوانی برای بدست آوردن سیستم قابل اعتماد خود کشیده اید .. .پس تمام تلاش خود را برای تبعیت کامل از آن بکار ببرید.
                            بغیر از این یعنی خارج از کنترل بودن.
                            تمرکز خود را حفظ کنید.
                            نظم خود را حفظ کنید.
                            ھمیشه.
                            WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                            account demo

نظر

در ترید نیاز به کمک دارید؟ با خود صحبت بکنید.

تریدرھا عاشق حرف زدن پیرامون ترید ھستند.
                              بسایر ساده تر است که شما از احتمالات صحبت کنید
                              تا اینکه واقعیتھای موجود را بررسی کنید.
                              آنھا عاشق حرف زدن درباره چارت و یا موقعیتھای
                              سیاسی , اقتصادی در باب بازار ھستند.
                              و ما ھمگی میدانیم که اینھا تمامی بی ارزش اند.
                              بطور منطقی ما میدانیم که چارت تمامی اطلاعات لازم
                              دربارهء ترید را به ما میدھد, اما وقتی احساسات به
                              جریان میافتد ما بدنبال" دید "یا "شھودی "می گردیم
                              تا ما را قدمی از دیگرانی که به چارت ما نگاه می کنند
                              پیش بیاندازد.
                              اگر ما چشمی برای دیدن آینده نداریم شاید دوست و ھمکار ترید ما داشته باشد!!
                              بعضی مواقع نیاز است که به دوست خود تماسی بگیریم و بگوییم : سلام. حال شما چطور است؟ و در پاسخ چه چیز بدست
                              خواھید آورد؟ " پسر , فلان یا بھمان چارت را دیده ای؟ اگر از سطح فلان بگذرد صعود فراوانی خواھد داشت ".و ادامه خواھد داد " :و
                              با شرایط سیاسی ناپایدار امروزی ترید بزرگی خواھد بود"
                              چرا ما باید اھمیت بدھیم؟
                              نباید اھمیت داد.
                              من پیشنھاد میکنم که با سیستم خود به چارت پیشنھادی نگاھی بیاندازیم. اگر پارامتر ھای سیستم ما را بخوبی پذیرفت , آنگاه
                              می توان آن را ترید کرد. آیا اینطور بھتر نیست؟
                              البته می باید کمی مراقب باشید. زیرا تمایلاتی برای ترید در شما وجود دارد که شما را ترغیب به اینکار میکند.
                              بعد از شنیدن دربارهء اخبار فاندامنتال خوب, شما بطور نیمه خودآگاه چارت را با چشم یک خریدار می نگرید. به این معنی که تائید
                              نسبی برای شما حکم تائید نھایی خواھد داشت.( بخاطر اخبارخوبی که در ذھن دارید).
                              واین خطرناک است.
                              من فکر می کنم که ھمیشه بھتر این است که خود برای ترید به نتیجه برسید. شما میبینید که قیمت در حال سقوط است...بیشتر
                              و بیشتر. با خود میگویید: خدای من کی به کف خواھد رسید؟ این را سیستم شما پاسخ خواھد داد " .حدس نزنید و صبور باشید."
                              این از عبارات مورد علاقه من است:
                              من ترجیح میدھم (در بازار) افسوس وارد نشدن خود را بخورم تا خارج نماندن.
                              " I'd rather be out of a market( or stock) wishing I was in, than in a market wishing I was out"
                              خوب مارکت روز ریورسال خوبی داشته است... کف جدیدی را با کلوز بالاتر ایجاد کرده است. آماده خرید شده ایم اما ھنوز خیر.
                              قیمت روزھایی را بصورت صعودی پی میگیرد. و مجددا شروع به ریزش می کند.
                              خوب بنظر میرسد.
                              کف نمی شکند و قیمت در صعود ,سقف قبلی را می شکند و بوووووم. ما ماشه را می کشیم و وارد میشویم.
                              درست ھمانند قوانین سیستم.
                              این راه و رسم ترید است.
                              ھر تریدری (از جمله شما) برنامه کاری خود را دارد. تنھا شما میدانید که چه چیز مناسب شماست. از لحاظ سیستم و چه از لحاظ
                              احساسی.
                              به سیستم تست شده خود اعتماد کنید. در صورت وفاداری پاداش تان را دریافت حواھید کرد.
                              وقتی با خود حرف میزنم مردم من را دیوانه می پنداراند.
                              اما دوستان نزدیکم می دانند که خود را برای یک ترید خوب نصیحت میکنم!!!

WE LOVE YOU , PCM

accuont real
                              account demo

نظر

پردازش ...
                              X